ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" липня 2023 р.м. Одеса № 916/3016/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання "ЕКОПАКЛАЙН" (код ЄДРПОУ 43378966, 49083, м.Дніпро, вул.Богдана Хмельницького, буд.4)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Київське" ( код ЄДРПОУ 24541083, 65005, м.Одеса, вул.Середня, буд.83-В)
про стягнення 24865,28 грн.
в с т а н о в и в:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання "ЕКОПАКЛАЙН" звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "КИЇВСЬКЕ" про стягнення 24865,28 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору поставки №9070-К від 01.12.2018 в частині оплати поставленого товару.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
За приписами п.4 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Під вимогою розуміється матеріально-правова вимога, тобто предмет позову.
Предметом позову, як вимоги про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу, є спосіб захисту цього права чи інтересу.
Позовна заява - це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду. З аналізу норм чинного законодавства України а також положень доктрини права вбачається, що елементами позову, які є його структурними складовими та визначають його зміст, є предмет та підстави позову.
При цьому, предмет позову викладається позивачем саме у прохальній частині позову.
Так позивачем в п.1 прохальної частини позову викладено вимогу про витребування у територіальних податкових органів відомостей про використання податкового кредиту, право на відшкодування якого з державного бюджету виникло у ТОВ "КИЇВСЬКЕ" з моменту державної реєстрації податкових накладних.
Водночас, позовна заява не містить обґрунтування даної вимоги в контексті обраного способу захисту прав або інтересів заявника.
Для усунення вказаного недоліку позивачу слід надати обґрунтування даної вимоги в контексті обраного способу захисту прав або інтересів заявника.
Згідно п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В даному випадку позовна заява не містить відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, щодо кожного доказу окремо.
Крім того, до позовної заяви додано копії товарно-транспортних накладних, однак додаток до позовної заяви не містить зазначення щодо подання вказаних ТТН до позовної заяви.
Також, в матеріалах позовної заяви відсутній витяг з ЄДР щодо ТОВ "НВО "ЕКОПАКЛАЙН", зазначений в додатках до позовної заяви.
Для усунення наведених недоліків позивачу слід надати відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, щодо кожного доказу окремо; привести додаток до позовної заяви у відповідність до фактично поданих доказів; надати витяг з ЄДР щодо ТОВ "НВО "ЕКОПАКЛАЙН".
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. За таких обставин, належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).
Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися оригінали: опису вкладення (із зазначенням номеру поштової накладної), квитанції (фіскальний чек) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення, службовий чек (накладна).
Всупереч встановлених вимог, заявник не надав фіскального чеку поштового відділення на підтвердження направлення копії позовної заяви і доданих до неї доказів відповідачу.
Крім того, з наданого до матеріалів опису вкладення у цінний лист не вбачається направлення на адресу відповідача копій доданих до позовної заяви товарно-транспортних накладних.
Для усунення означених недоліків позивачу слід надати належні докази про направлення відповідачу копії позовної заяви та всіх доданих до неї доказів (опис вкладення у цінний лист, накладну, фіскальний чек).
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вищезазначених вимог, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об`єднання "ЕКОПАКЛАЙН" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання доказів і пояснень, зазначених в мотивувальній частині позовної заяви.
4. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї докази направити відповідачу, докази направлення надати до суду (опис вкладення, фіскальний чек, накладну).
5. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.
6. Копію ухвали направити позивачу.
Суддя М.Б. Сулімовська
Ухвала суду набрала законної сили 19.07.2023, оскарженню не підлягає.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112285937 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Сулімовська М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні