ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 липня 2023 року ЛуцькСправа № 140/8215/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мачульського В.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАЙАСКОМ ПРО» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області, позивач) звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАЙАСКОМ ПРО» (далі ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО», відповідач) про стягнення з рахунків ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» в дохід бюджету податкового боргу в сумі 8 479,21 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач відповідно до вимог статті 16 Податкового кодексу України (далі ПК України) зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. В порушення зазначених норм за ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» обліковується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 8 479,21. Позивачем в установлені законом строки вживались заходи щодо стягнення заборгованості шляхом надіслання податкової вимоги №1143 від 04.03.2020, однак дані заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем. З наведених підстав позивач просить стягнути з банківських рахунків ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» податковий борг в сумі 8 479,21 грн.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 03.05.2023 прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, відповідно до приписів статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.19).
Копія ухвали була направлена рекомендованою кореспонденцією за адресою місцезнаходження відповідача, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, однак повернута відділенням поштового зв`язку 08.05.2023 із зазначенням причини невручення «адресат відсутній» (а.с.21-23).
Відтак, із урахуванням положень частини шостої статті 251 КАС України, слід уважати, що копія ухвали вручена належним чином.
Відповідач відзив на позов не подав, як і будь-які докази у спростування позовних вимог.
У зв`язку із ненаданням відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд, керуючись вимогами частини шостої статті 162 КАС України, дійшов висновку про можливість розгляду даного спору за наявними у справі матеріалами.
Суд, перевіривши доводи позивача у заяві по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
Судом встановлено, що ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» (код ЄДРПОУ 42198087) зареєстроване як юридична особа та взяте на облік як платник податків в ГУ ДПС у Волинській області, що підтверджується відомостями з ІКС «Податковий блок» (а.с.9-10).
Станом на 26.04.2023 за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 14 769,21 грн, що підтверджується довідкою контролюючого органу про наявність боргу по платежах до бюджету ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» (а.с.3), розрахунком сум податкового боргу ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» (а.с.4) та зворотнім боком облікової картки платника податків з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с.11-14).
Податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) становить 8 479,21 грн., який виник 06.11.2019 внаслідок нарахування штрафної санкції, згідно податкового повідомлення-рішення №0065495604 від 24.09.2019 на суму 170,00 грн (а.с.6) та 20.02.2020 внаслідок нарахування штрафної санкції, згідно податкового повідомлення-рішення №0096705604 від 23.12.2019 на суму 8 309,21 (а.с.7).
Таким чином, заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), що підлягає стягненню за даним позовом становить 8 479,21 грн.
Згідно з пунктами 15.1, 15.2 статті 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України, передбачено, що платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Сума узгодженого грошового зобов`язання, згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом є податковим боргом.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
У відповідності до вимог пункту 59.1. статті 59 ПК України контролюючим органом відповідачу надсилалась податкова вимога №1143-10 від 04.03.2020 (а.с.5), однак залишились без належного реагування.
Вказана податкова вимога платником податків у визначеному законом порядку не оскаржена та недійсною не визнана. Вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу, доказів добровільної сплати заборгованості відповідачем суду не надано.
Згідно з підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пунктів 95.2 - 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Про наявність у ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» відкритих рахунків у банках свідчить довідка надана ГУ ДПС у Волинській області (а.с.3).
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг, щодо наявності та розміру якого відповідачем не подано до суду письмових заперечень, не надано доказів його сплати, а вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому позовні вимоги про стягнення з банківських рахунків ТзОВ «КАЙАСКОМ ПРО» податкового боргу в розмірі 8 479,21 грн. підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 9, 72-77, 162, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАЙАСКОМ ПРО» про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «КАЙАСКОМ ПРО» (43026, Волинська область, місто Луцьк, проспект Соборності, будинок 20, код ЄДРПОУ 42198087) у банках, обслуговуючих такого платника податків, в дохід Державного бюджету податковий борг в сумі 8 479,21 грн. (вісім тисяч чотириста сімдесят дев`ять гривень двадцять одну копійку).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112289089 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні