ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
vQXh7VH0HD4Ab17.07.2023 Справа № 914/1400/23
м. Львів
За позовом: Львівського комунального підприємства «Львівводоканал», м. Львів
до відповідача: Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Драгана 16», м. Львів
про встановлення постійного безоплатного сервітуту
Суддя Щигельська О.І.
За участю секретаря Зусько І. С.
Представники сторін:
від позивача: Локатир Ю.В. - адвокат,
від відповідача: Сулим Ю.І. - представник.
vQXh7VH0HD4Ab Суть спору: ЛМКП «Львівводоканал» звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Драгана 16» про встановлення постійного безоплатного сервітуту щодо нежитлового підвального приміщення в будинку №16 по вул. Драгана у м. Львові, для оснащення будівлі вузлом комерційного обліку питної води та обслуговування такого вузла обліку.
Рух справи висвітлено у відповідних ухвалах суду. Зокрема ухвалою суду від 26.06.2023 року строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів з 08.07.2023, в підготовчому засіданні оголошено перерву до 17.07.2023.
17.07.2023 в системі документообігу суду зареєстровано заяву позивача про зміну предмету позову (вх.№2768/23).
17.07.2023 представником відповідача подано клопотання (вх..№17632/23) в якому відповідач просить відмовити ЛМКП «Львівовдоканал» у задоволенні заяви про зміну предмету позову та зобов'язати позивача надати технічний висновок щодо можливості монтажу окремої траси холодного водопостачання для будинку №16 по вул. Драгана або встановлення 2-х вузлів комерційного обліку на вході та виході будинку №16.
Також представником відповідача подано клопотання про долучення документів до матеріалів справи (вх.№17639/23).
В підготовче засідання 17.07.2023 з'явилися представники сторін. Представник позивача підтримав заяву про зміну предмету позову, просив задовольнити таку. Представниця відповідача щодо вказаної заяви заперечувала, просила у задоволенні відмовити.
Щодо клопотання позивача про зміну предмету позову, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Зміна предмета позову означає зміну матеріальної вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача. Не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Предмет позову кореспондується із способами захисту права, які визначені, зокрема у ст. 16 ЦК України, ст. 20 ГК України, а відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, що може полягати в обранні позивачем іншого/інших, на відміну від первісно обраного/них способу/способів захисту порушеного права, в межах спірних правовідносин.
Необхідність у зміні предмету позову може виникати тоді, коли початкові вимоги позивача не будуть забезпечувати чи не в повній мірі забезпечать позивачу захист його порушених прав та інтересів.
Зміна предмету позову можлива, зокрема у такі способи:
1) заміна одних позовних вимог іншими;
2) доповнення позовних вимог новими;
3) вилучення деяких із позовних вимог;
4) пред'явлення цих вимог іншому відповідачу в межах спірних правовідносин.
При цьому Верховний Суд у постанові від 22.07.2021 у справі № 910/18389/20 зазначив про те, що збільшити або зменшити розмір позовних вимог можна лише тоді, коли вони виражені у певному цифровому еквіваленті, наприклад, у грошовому розмірі. Доповнення позовних вимог новими відбувається шляхом зміни предмету позову, а не через збільшення розміру позовних вимог.
У даному випадку, позивач просить суд в подальшому розглядати справу з урахуванням зміненого предмету позову шляхом доповнення позовних вимог новими, а саме: «Зобов'язати Обєднання співвласників багатоквартирного будинку «Драгана 16» усунути перешкоди в користуванні нежитловим підвальним приміщенням будинку № 16 по вул. Драгана у місті Львові, шляхом надання доступу до підвального приміщення будинку, в якому обладнується вузол комерційного обліку питної води для встановлення та обслуговування такого вузла Львівським міським комунальним підприємством "Львівводоканал"»
Заперечення відповідача суд до уваги не приймає, оскільки відповідно до положень ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Позивач, як особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред'явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Враховуючи наведене, дослідивши подану позивачем заяву, суд зазначає, що заява подана з дотриманням вимог ст.46 ГПК України, а відтак суд вбачає за доцільне прийняти її до розгляду та подальший розгляд справи здійснювати з її врахуванням.
Крім того, у підготовчому засіданні 17.07.2023 заслухавши думку представників сторін суд розглянув можливість закриття підготовчого провадження та перехід до розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Приписами ст.185 ГПК України встановлено, що у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: 1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Відтак, враховуючи те, що судом у ході проведення підготовчих засідань здійснені усі передбачені ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи, беручи до уваги встановлені законом строки та мету підготовчого провадження, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження у даній справі та призначити її до судового розгляду по суті.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 177, 182, 183, п.3 ч.2 ст.185, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
vQXh7VH0HD4AbУХВАЛИВ:
1. Прийняти до розгляду заяву позивача вх.№2768/23 від 17.07.2023 про зміну предмету позову, у подальшому розгляд справи здійснювати із врахуванням цієї заяви.
2. Закрити підготовче провадження у справі № 914/1400/23 та призначити справу до судового розгляду по суті.
3. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на 21.08.2023 р. о 10:30 год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №6 (ІІ-й поверх).
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України.
vQXh7VH0HD4AbvQXh7VH0HD4Ab Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112311829 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні