ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"20" липня 2023 р. Справа № 922/3228/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши матеріали
позовної заяви Фізичної особи-підприємця Квасникова Романа Ігоровича (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Приватного підприємства "Промпищобладнення" (адреса: 61052, м. Харків, вул. Суздальські ряди, буд. 12; код ЄДРПОУ 42917458) про стягнення 109982,88 грн.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Квасников Роман Ігорович звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Приватного підприємства "Промпищобладнення" 109982,88 грн, з яких:
75000,00 грн - грошових коштів за оплату договору № 103 від 22.09.2022;
15000,00 грн - пені;
19982,88 грн - пені.
Крім того, у позовній заяві позивач просить суд з метою забезпечення позову накласти арешт на рахунок № НОМЕР_2 у АТ "Сенс Банк" ПП "Промпищобладнення" (ЄДРПОУ 42917158) у розмірі позовної вимоги, а також всі судові витрати (оплата судового збору), понесені позивачем при зверненні до суду, стягнути з відповідача.
Позов обгрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов договору поставки № 105 від 28.09.2022 щодо своєчасності та комплектності поставленого товару.
Вищезазначені матеріали подані з порушенням п. 8 ч. 3 ст. 162, ч. 1 ст. 164, 172 ГПК України.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2684,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (939400,00 грн), а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2684,00 грн).
Оскільки позивачем подано позовну заяву майнового характеру, то за її подання до суду позивач повинен оплатити судовий збір у порядку та розмірі, передбаченому ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Однак, позивачем до позовної заяви не додано жодних доказів сплати судового збору за подання позову до Господарського суду Харківської області.
Суд зазанчає, що хоча в додатках до позовної заяви і вказано про подання таких доказів, проте фактично ці докази не надано, про що Відділом документального забезпечення контролю (канцелярією) Господарського суду Харківської області складено акт від 19.07.2023
.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Однак, як свідчать матеріали позовної заяви, до неї не заявником не додано доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з п. 1-5 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
У позовній заяві фізична особа-підприємець Квасников Роман Ігорович стверджує, що 25.12.2022 на поштову адресу постачальника відправив лист-претензію щодо комплектності обладнання, 28.03.2023 на електронну пошту повторний лист-претензію. Однак, до позовної заяви заявник надав лише копію претензії 28/03/2023-1. При цьому, будь-яких пояснень щодо неможливості надання доказів, на які він посилається, позивачем не надається.
У прохальній частині позовної заяви фізична особа-підприємець Квасников Роман Ігорович просить стягунути грошові кошті за оплату договору № 103 від 22.09.2022. Однак, до позовної заяви позивачем додана копія договору поставки № 105 від 28.09.2022.
За змістом п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення наведеної норми заявником такого підтвердження не надано.
За умовами п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Суд під час перевірки відомостей стосовно відповідача, які містить Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суд встановив, що позивачем невірно визначений код ЄДРПОУ ПП "Промпищобладнання". Дана інформація також підлягає уточтненню.
Всі вищеперелічені недоліки позовної заяви підлягають усуненню.
Згідно з вимогами статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця Квасникова Романа Ігоровича залишити без руху.
2. Надати заявнику п`ятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків поданої заяви.
3. Визначити наступний спосіб усунення недоліків:
Фізичній особі-підприємцю Квасникову Роману Ігоровичу надати:
- докази сплати судового збору в сумі у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі;
- докази направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу Приватного підприємства "Промпищобладнення" листом з описом вкладення;
- уточнити відомості щодо коду ЄДРПОУ відповідача - Приватного підприємства "Промпищобладнання" та стосовно договору щодо якого вимагається стягнення заборгованості;
- документи на підтвердження наявності обставин, про які йдеться в позовній заяві, а саме: лист-претензію щодо комплектності обладнання, відправлену 25.12.2022 на поштову адресу постачальника (в разі відсутності документів - надати письмові пояснення з цього приводу);
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
4. Попередити заявника про те, що згідно з п. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Байбак
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2023 |
Оприлюднено | 21.07.2023 |
Номер документу | 112312269 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Байбак О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні