УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
м. Вінниця
19 липня 2023 р.Справа № 120/9740/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян Марини Бондівни, розглянувши у письмовому провадженні заяву представника позивача про відкликання позову у справі за позовом Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролан" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролан" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.
Ухвалою від 10.07.2023 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Разом із тим, 18.07.2023 від позивача надійшла заява про відкликання позовної заяви.
Визначаючись щодо поданої заяви, суд виходив із наступного.
Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Захист порушених прав та інтересів особи реалізується через врегульовану нормами процесуального закону можливість звернутися до суду із адміністративним позовом.
Згідно частиною 1 статті 168 КАС України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, яка є процесуальною формою звернення до адміністративного суду.
Частиною 2 статті 171 КАС України передбачено, що у випадку відсутності встановлених Кодексом причин для подальшого руху позовної заяви, якими є підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, суддя відкриває провадження у справі.
Із урахуванням принципу диспозитивності (частина 3 статті 9 КАС України) право особи звернутися за захистом своїх прав, свобод чи інтересів нерозривно пов`язано із правом ініціатора судового процесу відкликати позовну заяву, яке може бути реалізоване в різних процесуальних формах.
Пунктом 3 частини 3 статті 44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Так, відповідно пункту 2 частини 4 статті 169 КАС України, позовна заява повертається якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
Разом з тим, стаття 240 КАС України визначає порядок і підстави для залишення позовної заяви без розгляду.
При вирішенні заяви позивача встановлено, що провадження у справі відкрито, згідно ухвали суду від 10.07.2023.
Отже, за обставин, що з`ясовані при розгляді заяви представника позивача, його позовна заява підлягає залишенню без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 240 КАС України, а не поверненню на підставі пункту 2 частини 4 статті 169 КАС України, оскільки така заява подана після відкриття провадження і розцінюється судом як залишення позову без розгляду.
Згідно з частиною другою статті 240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті. Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена (частина 3 статті 240 КАС України).
З огляду на викладене позовну заяву Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю необхідно залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 240, 248, 256, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Заяву Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю задовольнити.
Позовну заяву Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агролан" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
СуддяМультян Марина Бондівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 24.07.2023 |
Номер документу | 112316682 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Мультян Марина Бондівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні