Справа № 161/12211/23
Провадження № 1-кс/161/3809/23
У Х В А Л А
П Р О А Р Е Ш Т М А Й Н А
м. Луцьк 21 липня 2023 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 про арешт майна, в рамках кримінального провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023035580000651 від 21.06.2023 за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого ч.2 ст.15 ч.1 ст.190 КК України,
В С Т А Н О В И В
20.07.2023 старший дізнавач СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулася до Луцького міськрайонного суду Волинської області з клопотанням про арешт майна, яке було вилучене 18.07.2023, в ході проведення обшуку житла за адресою: АДРЕСА_1 (клопотання надіслано поштою 19.07.2023 згідно відтиску на конверті).
У поданому клопотанні дізнавач вважає, що вилучене майно зберегло на собі сліди та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому необхідно вжити заходів до його збереження шляхом накладення на нього арешту.
В судове засідання прокурор та дізнавач не з`явилися, водночас, подали до суду заяву про проведення судового засідання за їх відсутності, клопотання підтримали повністю.
Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Зважаючи на те, що дізнавач звернувся із клопотанням про накладення арешту на майно, яке не було тимчасово вилучене, тому, згідно з ч.2 ст.172 КПК України розгляд клопотання проводиться без повідомлення власника майна.
Оскільки учасники судового розгляду не прибули на розгляд клопотання, тому відповідно до вимог ч.1 ст.172, ч.4 ст.107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Згідно з ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Частиною 1 ст.170КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно з ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно з ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
В судовомузасіданні встановлено,що СДЛуцького РУПГУНП уВолинській областіпроводиться досудоверозслідування врамках кримінальногопровадження,яке внесенедо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№12023035580000651від 21.06.2023за ознакамивчинення кримінальногопроступку,передбаченого ч.2ст.15ч.1ст.190КК України.
Слідчим суддею встановлено, що на підставі ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13.07.2023, в ході проведення обшуку 18.07.2023 житла за адресою: АДРЕСА_1 , вилучено предмети та речі, які постановою старшого дізнавача СД Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 від 19.07.2023 визнані речовими доказами.
Разом з тим, слідчий суддя встановив, що наданими до клопотання доказами підтверджується наявність підстав для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, передбачених ст.131 КПК України.
Відсутні підстави вважати, що майно вилучено з порушенням процесуальних норм.
Таким чином, слідчий суддя встановив, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно, яке було вилучене в ході проведення обшуку, з метою забезпечення збереження речових доказів.
Разом з тим, дізнавачем у клопотанні доведено, що існують достатні підстави вважати, що інше майно дійсно відповідає критеріям, зазначеним у ст.ст. 98, 167 КПК України, обмеження права власності на це майно є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження.
Тому, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання дізнавача необхідно задовольнити.
Відповідно до ст.175КПК України ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором, на яких і покладено обов`язок визначення місця зберігання тимчасово вилученого майна.
Крім того, слідчий суддя роз`яснює, що відповідно до ст.174 КПК України за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника чи володільця майна, якщо вони доведуть, що потреба у застосуванні такого заходу відпала, арешт майна може бути скасовано повністю або частково.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 130, 132, 170, 174, 175, 372 КПК України,
П О С Т А Н О В И В
Клопотання дізнавача задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке було вилучено 18.07.2023 в ході проведення обшуку, а саме на: картонну коробку до мобільного телефону марки «OPPO CРН2363», IMEI 1: НОМЕР_1 , IMEI 2: НОМЕР_2 ; банківську картку АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_3 та АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_4 ; жорсткий диск марки «HITACHI» 500 GB, PTBFS 655-1540E IX02201B5DWPA та флеш-накопичувачі, а саме марки «SAMSUNG», марки «SILICON POWER», марки «goodram»; сім-картку мобільного оператора ПРАТ «Київстар» № НОМЕР_5 ; печатку ТзОВ «ЛОГІСТ-ЄВРО», ідентифікаційний код 44916173, Україна, місто Дніпро; мобільний телефон марки «iPhone», IMEI 1: НОМЕР_6 , IMEI 2: НОМЕР_7 , із наявними сім-картками мобільних операторів НОМЕР_8 , НОМЕР_9 ; рослинну зеленого кольору із кореневою системою, яка ззовні схожа на рослину коноплі.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112332183 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Марчук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні