Справа № 397/812/23
н/п : 2/397/233/23
У Х В А Л А
Про відкриття провадження у справі
21.07.2023 смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Максимович І.В., перевіривши матеріали позовної заяви по цивільній справі №397/812/23
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Представник позивача: адвокат Сімукова Тетяна Степанівна (адреса: 27300, Кіровоградська область, Кропивницький район, смт. Олександрівка, вул. Незалежності України, 58, кім. 4, ордер серії ВА №1055374)
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кропивницька нафто-транспортна компанія» (місцезнаходження: 25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Виставочна, 9, код ЄДРПОУ -42182229)
Предмет позову: про стягнення невиплаченої заробітної плати,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача- адвокат Сімукова Т.С. на підставі ст. 1218 ЦК України, ст. 4,30,81, 84, 175, 430 ЦПК України, ст. 94,97,233 КЗпП України, звернулася до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1 в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заробітну плату за квітень, травень та 15 днів червня 2022 року, яка залишилася невиплаченою померлому ОСОБА_2 .
В обгрунтування позову вказала, що з початку лютого 2022 року чоловік позивача ОСОБА_2 працевлаштувався до ТОВ «Кропивницька нафто-транспортна компанія» на посаду водія вантажівки з мінімальною заробітною платою 6500,00 грн. З 12.03.2022 чоловік був мобілізований до ЗСУ та 15.06.2022 загинув. Відповідач на його картковий рахунок зарахував заробітну плату за березень місяць 2022, тобто невиплаченою залишилася заробітна плата за квітень 2022 року, травень 2022 року та 15 днів червня 2022 року. Зміни щодо оплати праці та збереження місця роботи були внесені з 19.07.2022 до ст. 119 КЗпП України, тобто до 19.07.2022 за мобілізованими працівниками зберігалися місце роботи та заробітна плата. Позивач, як дружина загиблого ОСОБА_2 зверталася до директора підприємства з проханням отримання невиплаченої заробітної плати, однак отримала відмову. Згідно зі ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Позивач є спадкоємцем за законом після смерті чоловіка, відтак змушена звернутися до суду у зв`язку з порушенням прав як спадкоємця.
Крім того, у позовній заяві представником позивача було заявлено клопотання про витребування у ТОВ «Кропивницька нафто-транспортна компанія»:
- копії наказів про прийняття та звільнення з посади водія вантажівки ОСОБА_2 ;
- відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати ОСОБА_2 за квітень, травень та 15 днів червня 2022 року.
Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України.
Відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Відповідно доч.1,3,6-9ст.84ЦПК України,учасник справи,у разінеможливості самостійнонадати докази,вправі податиклопотання провитребування доказівсудом. Уразі задоволенняклопотання судсвоєю ухвалоювитребовує відповіднідокази. Будь-якаособа,у якоїзнаходиться доказ,повинна видатийого навимогу суду. Особи,які немають можливостіподати доказ,який витребовуєсуд,або немають можливостіподати такийдоказ увстановлені строки,зобов`язані повідомитипро цесуд іззазначенням причинпротягом п`ятиднів здня врученняухвали. Уразі неповідомленнясуду пронеможливість податидокази,витребувані судом,а такожза неподаннятаких доказівз причин,визнаних судомнеповажними,суд застосовуєдо відповідноїособи заходипроцесуального примусу,передбачені цимКодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази .
Суддя, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, клопотання про витребування доказів, враховуючи положення ст. 19, ст. 274 ЦПК України, вважає за необхідне відкрити провадження у справі та розглянути справу в порядку загального позовного провадження з викликом сторін у справі, для надання можливості сторонам особисто надати пояснення щодо позовної заяви та надання доказів у справі.
Також підлягає задоволенню клопотання представника позивача про витребування доказів, оскільки позивач не має можливості самостійно надати докази у зв`язку з відмовою відповідача.
У справі призначити підготовче засідання.
Керуючись ст. 19, 39,84, 178-180, 187,189, 193 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву представника позивача адвоката Сімукової Тетяни Степанівни в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кропивницька нафто-транспортна компанія» про стягнення невиплаченої заробітної плати, прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розглянути цивільну справу в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 26вересня 2023року о09год.30хв. в приміщенні Олександрівського районного суду Кіровоградської області (адреса: Кіровоградська область, Кропивницький район, смт. Олександрівка, вул. Вишнева, 21).
Задовольнити клопотання представника позивача адвоката Сімукової Тетяни Степанівни про витребування доказів.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Кропивницька нафто-транспортна компанія»:
- належним чином завірені копії наказів про прийняття та звільнення з посади водія вантажівки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- відомості щодо нарахування та виплати заробітної плати ОСОБА_2 за квітень, травень та 15 днів червня 2022 року.
У підготовче засідання викликати сторони.
Копію ухвали направити позивачу та його представнику.
Копію ухвали, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів направити відповідачу.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів із дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі, протягом якого відповідач має право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 178 ЦПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу строк два дні із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п`ятою ст. 178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу строк два дні із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п`ятою ст.178 ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Учасники справи, в порядку ст. 39 ЦПК України, мають право протягом десяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі заявити відвід, з підстав зазначених у статтях 36-37 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на сторінці офіційного веб-порталу судової влади України в мережі Інтернет - http://ol.kr.court.gov.ua.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.В. Максимович
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2023 |
Оприлюднено | 25.07.2023 |
Номер документу | 112354817 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
МАКСИМОВИЧ І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні