ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.07.2023м. ДніпроСправа № 904/3874/23
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Матімекс-Україна" (01001, м. Київ, вул. Софіївська, буд. 4, кімн. 26; ідентифікаційний код 25389499)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нілкін" (50027, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, пл. Горького, буд. 10; ідентифікаційний код 41983996)
про стягнення 1 239 292 грн. 85 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Матімекс-Україна" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№3627/23 від 17.07.2023) до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Нілкін" про стягнення 1 239 292 грн. 85 коп., що складає заборгованість за товар, поставлений за Контрактом від 05.07.2021 №17-21У в розмірі, еквівалентному 25 319,49 євро, що підлягають сплаті у гривнях за офіційним курсом Національного банку України, встановленому для відповідної валюти на день платежу, 3% річних, у розмірі, еквівалентному 761,59 євро, що підлягають сплаті у гривнях за офіційним курсом Національного банку України, встановленому для відповідної валюти на день платежу та 200 707 грн. 73 коп. - пені.
Також просить здійснити розподіл судових витрат за наслідком розгляду позовної заяви.
Суд вважає, що подана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, відповідно до якого працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками є фіскальний чек та опис вкладення з переліком документів.
Зі змісту доданого до позовної заяви на підтвердження надсилання відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами опису від 12.07.2023 вкладення у цінний лист вбачається, що не всі додатки, які надійшли на адресу суду, були направлені на адресу відповідача, а саме: - докази сплати судового збору; - копія наказу про призначення на посаду директора ТОВ "Матімекс-Україна".
У зв`язку із зазначеним доданий опис вкладення до цінного листа не є належним доказом направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Будь-яких виключень з приводу ненаправлення відповідачеві будь-яких копій документів, які є додатками до позову, приписи статті 172 Господарського процесуального кодексу України не містять.
Отже, позивач зобов`язаний направити відповідачеві усі без винятку копії документів, які є додатками до позовної заяви, поданої до господарського суду.
Крім того, відповідно до пунктів 3, 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці, обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається, позивачем ціну позову визначено у гривні, а позовні вимоги визначені у євро з застосуванням офіційного курсу Національного банку України на день платежу. При цьому доданий до матеріалів справи контракт не є зовнішньоекономічним.
Відповідно до статті 524 Цивільного кодексу України зобов`язання має бути виражене у грошовій одиниці України гривні; сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов`язання в іноземній валюті.
Відповідно до статті 192 Цивільного кодексу України законним платіжним засобом, обов`язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця України гривня, іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.
Згідно із статтею 533 Цивільного кодексу України грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях.
У тому випадку, якщо валюта зобов`язання і валюта виконання грошового зобов`язання не співпадають, тобто якщо валютою зобов`язання є не гривня, а іноземна валюта, то сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом. Офіційний курс валют встановлює Національного банку України.
Сторони, що застосовують еквівалент, встановлюють для себе зобов`язання розрахуватися в гривнях і виконують зобов`язання в гривнях. Єдина особливість це те, що обсяг зобов`язань визначається курсом національної валюти відносно іноземної валюти.
Таким чином, валютою зобов`язання є грошова одиниця, в якій це зобов`язання номінується, тобто виражається, а валютою виконання грошового зобов`язання є грошова одиниця, в якій таке грошове зобов`язання виконується, повинне виконуватися.
Статтею 189 Господарського кодексу України передбачено, що ціною в договорі є виражений у грошовій формі еквівалент одиниці товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових та немайнових прав), що підлягає продажу (реалізації). При цьому, згідно з частиною 2 цієї статті ціна окрім того, що є істотною умовою господарського договору, має бути зазначена в договорі у гривнях. І лише ціни у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) можуть визначатися в іноземній валюті за згодою сторін».
Відповідно до статті 198 Цивільного кодексу України грошові зобов`язання учасників господарських відносин повинні бути виражені і підлягають оплаті у гривнях. Тобто законодавство встановлює єдиний підхід і до валюти грошового зобов`язання, і до валюти виконання зобов`язання, якщо ці зобов`язання виникають у сфері господарських відносин. Разом з тим, чинним законодавством дозволено вираження грошових зобов`язань в іноземній валюті лише у випадках, якщо суб`єкти господарювання мають право проводити розрахунки між собою в іноземній валюті відповідно до законодавства.
Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що позивачем не визначено позовні вимоги у грошовій одиниці України - гривні (крім пені) та не надано обгрунтований розрахунок сум, що стягуються (крім пені), у грошовій одиниці України гривні.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: - надати суду докази направлення відповідачеві доказів сплати судового збору та копії наказу про призначення на посаду директора ТОВ "Матімекс-Україна"; - визначити позовні вимоги у грошовій одиниці України - гривні (крім пені); - надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, у грошовій одиниці України гривні (крім пені).
На підставі викладеного, керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Матімекс-Україна" (01001, м. Київ, вул. Софіївська, буд. 4, кімн. 26; ідентифікаційний код 25389499) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Нілкін" (50027, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, пл. Горького, буд. 10; ідентифікаційний код 41983996) про стягнення 1 239 292 грн. 85 коп. - залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати суду докази направлення відповідачеві докази сплати судового збору та копії наказу про призначення на посаду директора ТОВ "Матімекс-Україна";
- визначити позовні вимоги у грошовій одиниці України - гривні (крім пені) (з доказами направлення відповідачеві);
- надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, у грошовій одиниці України гривні (крім пені) (з доказами направлення відповідачеві).
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 24.07.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2023 |
Оприлюднено | 25.07.2023 |
Номер документу | 112368407 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні