Ухвала
24 липня 2023 року
м. Київ
справа № 752/5138/23
провадження № 61-9989ск23
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
Хопти С. Ф. (суддя-доповідач), Лідовця Р. А., Луспеника Д. Д.,
розглянув касаційну скаргу представництва «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» на постанову Київського апеляційного суду від 02 червня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до компанії «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» про визнання незаконним та скасування наказу про скасування дистанційної роботи та наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якій просила визнати незаконним та скасувати наказ № 22-03 «Про скасування дистанційної роботи» від 11 січня 2023 року представництва «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» в Україні по відношенню до
ОСОБА_1 ; визнати незаконним та скасувати наказ № 23-09К «Про звільнення з роботи» від 03 лютого 2023 року представництва «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» в Україні; поновити ОСОБА_1
з 04 лютого 2023 року на роботі на посаді начальника відділу по зв`язках зі штаб квартирою; стягнути з Компанії «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» середній заробіток за час вимушеного прогулу та моральну шкоду у розмірі 50 000,00 грн.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 17 березня 2023 року відмовлено у відкритті провадження у справі.
Постановою Київського апеляційного суду від 02 червня 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено.
Ухвалу Голосіївського районного суду м. Києва від 17 березня 2023 року скасовано.
Справу за позовом ОСОБА_1 до компанії «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» про визнання незаконним та скасування наказу про скасування дистанційної роботи та наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - направлено для продовження розгляду до суду першої інстанції.
У липні 2023 року представництво «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» подало касаційну скаргу до Верховного Суду на постанову Київського апеляційного суду від 02 червня 2023 року, в якій просить скасувати оскаржуване судове рішення та залишити в силі ухвалу суду першої інстанції.
Відповідно до вимог абзацу 6 частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Відповідно до абзацу 4 пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України у разі подання касаційної скарги на судове рішення, зазначене у пунктах 2 і 3 частини першої статті 389 цього Кодексу, в касаційній скарзі зазначається обґрунтування того, в чому полягає неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення (рішень).
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Касаційна скарга обґрунтовується неправильним застосуванням судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушенням норм процесуального права (абзац 6 частини другої статті 389 ЦПК України).
Касаційна скарга подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк
на касаційне оскарження та з дотриманням вимог статті 392 ЦПК України, зокрема, касаційна скарга містить підстави касаційного оскарження, передбачені абзацом 6 частини другої статті 389 ЦПК України.
Наведені у касаційній скарзі доводи містять підстави для відкриття касаційного провадження.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до компанії «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» про визнання незаконним та скасування наказу про скасування дистанційної роботи та наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, за касаційною скаргою представництва «Берлін-Хемі/А.Менаріні Україна ГмбХ» на постанову Київського апеляційного суду від 02 червня 2023 року.
Витребувати з Голосіївського районного суду міста Києва вищезазначену цивільну справу (№ 752/5138/23).
Надіслати іншому учаснику справи копію касаційної скарги та доданих
до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України,
протягом чотирнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали. До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншому учаснику справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: С. Ф. Хопта
Р. А. Лідовець
Д. Д. Луспеник
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2023 |
Оприлюднено | 25.07.2023 |
Номер документу | 112370058 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Хопта Сергій Федорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні