Справа № 761/25149/23
Провадження № 2/761/8620/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Пономаренко Н.В., вивчаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Київського університету права Національної академії наук України, треті особи Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академія», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Товариство з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ», Львівський національний університет імені Івана Франка, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення компенсації,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2023 року до Шевченківського районного суду м. Києва через систему «Електродний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київського університету права Національної академії наук України, треті особи Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академія», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Товариство з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ», Львівський національний університет імені Івана Франка, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення компенсації.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.07.2023 року вищевказана позовна заява надійшла в провадження судді Пономаренко Н.В.
Разом з тим, під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви було встановлено, що вона не відповідають вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України.
Відповідно до вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява серед іншого повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Відповідно до вимог ст.1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», його дія поширюється на громадян України, а також на іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Відповідно до ст. 3 вказаного Закону, визначено, що місце перебування - житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги; місце проживання - житло з присвоєною у встановленому законом порядку адресою, в якому особа проживає, а також апартаменти (крім апартаментів у готелях), кімнати та інші придатні для проживання об`єкти нерухомого майна, заклад для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, стаціонарна соціально-медична установа та інші заклади соціальної підтримки (догляду), в яких особа отримує соціальні послуги.
Згідно п. 12 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
Відповідно до ч.1 ст. 4 вказаного Закону особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).
Натомість, позивачем, всупереч п. 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві позивачем ОСОБА_1 вказано свою адресу: АДРЕСА_1 , при цьому не зазначено свою адресу місця проживання чи перебування в Україні.
Позивачу на виконання вищевказаних положень чинного законодавства необхідно зазначити в позові, як того вимагає п. 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України повну адресу свого місця проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно позовної заяви, позивач просить суд зокрема: враховуючи порушення права позивача на освіту, зобов`язати Київський університет права Національної академії наук України сплатити ОСОБА_1 компенсацію в розмірі 123689 грн.
Тому, позивачу необхідно надати обґрунтований розрахунок суми у розмірі 123689,00 грн., що позивач просить сплатити як компенсацію на свою користь.
Згідно вимог п.п. 4,5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд: визнати бездіяльність Київського університету права Національної академії наук України щодо забезпечення ОСОБА_1 можливості подання заяв на співбесіду, вступне випробування з міжнародного права протиправною.
Відповідно до вимог ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Проте, вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що вказана вимога не відповідає вимогам вищенаведених положень ч. 4 ст. 175 ЦПК України, а саме потребує уточнення вказана позовна вимога, а саме слід уточнити в чому саме полягає бездіяльність відповідача та в позовній заяві відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України необхідно зазначити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує вказану позовну вимогу, із зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Згідно ч.7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, позивачем до позовної заяви долучено докази направлення вказаної позовної заяви лише: Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Львівський національний університет імені Івана Франка, щодо інших учасників справи такі докази відсутні.
Оскільки документи (позовна заява) подано в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи («Електронний суд»), то на виконання недоліків, позивачу необхідно надати до суду докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи позовної заяви із виправленими недоліками.
Таким чином, позивачу необхідно усунути вищезазначені недоліки.
У разі виправлення вищезазначених недоліків, нову позовну заяву необхідно подати до суду разом із доказами надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи нової позовної заяви з додатками.
В свою чергу, відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 175, 185, 259-261 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Київського університету права Національної академії наук України, треті особи Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академія», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Товариство з обмеженою відповідальністю «АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ», Львівський національний університет імені Івана Франка, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення компенсації, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що в разі неусунення вказаних недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2023 |
Оприлюднено | 25.07.2023 |
Номер документу | 112382796 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Пономаренко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні