Єдиний унікальний номер 205/7475/23
1-кс/205/937/23
У Х В А Л А
24 липня 2023 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 про накладення арешту на майно, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку слідчого, -
В С Т А Н О В И В:
До Ленінськогорайонного судум.Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання, в якому слідчий клопоче про необхідність накладення арешту на нерухоме майно будівлі та споруди, розташовані за адресою: м. Дніпро, вул. Колодязна, буд.2-А, право власності на які належать ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС».
В обґрунтування своїх вимог слідчий посилається на те, що слідчим відділенням ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Західної окружної прокуратури м. Дніпра здійснюється досудове слідство у рамках кримінального провадження, відомості про яке внесено 05 травня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023042000000090 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, за фактом неналежного виконання службовими особами юридичної особи ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» (ЕДРПОУ39027213) своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що призвело до ненадходження до бюджету обов`язкових платежів у вигляді плати за здійснення права постійного землекористувача.
Відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» (ЄДРПОУ39027213) є власником нерухомого майна, будівель та споруд (РНОНМ1578219912101), що розташоване за адресою:м. Дніпро, вул. Колодязна, буд.2-А, на підставі акту приймання-передачі нерухомого майна до статутного капіталу ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» (ЄДРПОУ39027213) від нового учасника ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, станом на теперішній час єдиним власником нерухомого майна будівель та споруд (реєстраційний номер майна6339881) є юридична особа - ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» (ЄДРПОУ39027213).
Під час проведення досудового розслідування за результатом опрацювання відомостей, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному земельному кадастрі встановлено відсутність відомостей щодо реєстрації права власності або права користування земельною ділянкою за адресою: м. Дніпро, вул. Колодязна, буд.2-А.
На лист прокурора Західної окружної прокуратури від 19.05.2023 року за вих.04/51-2595ВИХ-23 надійшла відповідь начальника Інспекції з державного контролю за використанням та охороною земель Дніпровської міської ради від 15.06.2023 року, згідно з якою встановлений попередній розмір збитків (безпідставно збережених землекористувачем коштів) по земельній ділянці за адресою:м. Дніпро, вул. Колодязна, буд.2-А, загальною площею 0,4222 га, складає:
- за 2020 рік - 844 021, 81 гривень;
- за 2021 рік - 920 751, 07 гривень;
- за 2022 рік - 1 012 826, 55 гривень;
??- за 5 місяців 2023 року - 481 855, 54 гривень, загалом з 01.01.2020 року по 31.05.2023 року - 3 259 454, 97 гривень.
На лист прокурора Західної окружної прокуратури від 19.05.2023 року за вих.04/51-2599ВИХ-23 надійшла відповідь в.о. начальника ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 30.05.2023 року, відповідно до якої станом на 25.05.2023 року право власності та/або користування земельною ділянкою за адресою:м. Дніпро, вул. Колодязна, буд.2-А, за ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» не зареєстровано.
Також, відповідно до переліку орендарів, наданому Дніпровською міської радою за 2019-2023 роки у відповідності до п.288.1 ст.288 ПК України діючі договори оренди землі, укладені між ТОВ «АБСОЛЮТ ФІНАНС» та Дніпровською міською радою за вказаною адресою не зазначені.
17 липня 2023 року здійснено огляд місцевості за адресою: АДРЕСА_1 , а саме огородженої земельної ділянки, на якій знаходиться нерухоме майно - будівлі та споруди нежитлового призначення.
Постановою слідчого від 28 липня 2023 року об`єкт нерухомості - будівлі та споруди, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , визнано речовим доказом y кримінальному провадженні №42023042000000090.
Відповідно до ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об?єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч.1 ст.377 ЦК України, до особи, яка набула право власності на об`єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об`єкт незавершеного будівництва, право власності на який зареєстровано у визначеному законом порядку, або частку у праві спільної власності на такий об`єкт, одночасно переходить право власності (частка у праві спільної власності) або право користування земельною ділянкою, на якій розміщений такий об`єкт, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для відчужувача (попереднього власника) такого об`єкта, у порядку та на умовах, визначених Земельним кодексом України. Істотною умовою договору, який передбачає перехід права власності на об`єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об`єкт незавершеного будівництва, який розміщений на земельній ділянці і перебуває у власності відчужувача, є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку (частку у праві спільної власності на неї) від відчужувача (попереднього власника) відповідного об`єкта до набувача такого об`єкта.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об`єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст.82 ЗК України, юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності, зокрема у разі внесення земельних ділянок її учасниками до статутного капіталу.
Відповідно до ст.125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з положеннями ч.2 ст.190 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно з ч.10 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Дослідивши клопотання та надані матеріали, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у його задоволенні з наступних підстав.
Частиною 1 статті 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно до ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно з ч.6 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Слідчим суддею встановлено, що в матеріалах кримінального провадження відсутній цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.
Крім того, слідчий суддя, проаналізувавши приєднані до матеріалів клопотання протоколу огляду від 17.07.2023 року і фото-таблиці до нього, вважає, що вказана слідча дія проводилася у порушення порядку, визначеного ч.2 ст.237 КПК України, а тому слідчий суддя критично оцінює і не може сприймати вказаний процесуальний документ в якості доказу у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження відсутній цивільний позов, наявність якого в матеріалах кримінального провадження є необхідною умовою для накладення арешту з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, а також слідчим у клопотанні не вказано жодної причини, які, на його думку, вказують на можливість знищення, спотворення або відчуження речового доказу, а тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність відмови в задоволенні клопотання.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.171-173 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 про накладення арешту на майно залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення, а в разі, якщо ухвалу постановлено без виклику особи, що її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання її копії.
Слідчий суддя ОСОБА_1
З оригіналом згідно: Слідчий суддя -
Секретар -
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112394247 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Калініченко Г. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні