КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/3626/18
Провадження № 1-кс/552/1140/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.07.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ ВП №1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВВП№1ПолтавськогоРУП ГУНПвПолтавськійобласті ОСОБА_3 звернувся зклопотаннямпогодженим зпрокурором пронадання дозволукомпетентним органамФедеративної республікиНімеччина натимчасовий доступдоречейі документів,що перебуваютьуволодінні представників компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Своє клопотання обґрунтовує тим, що у провадженні СВ відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018170000000076 від 15.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що у 2016 році службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », діючи шляхом зловживання своїм службовим становищем, здійснили заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах.
12.01.2016 року по 30.04.2016 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », реалізуючи свій злочинний умисел щодо заволодіння коштами ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », одержаних за договором № 1/11 від 11.01.2016 року, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, не маючи намір виконати умови договору, здійснили їх часткове перерахування на рахунки суб`єктів господарювання з ознаками фіктивності з подальшим переведенням у готівку.
Відповідно до зібраних під час досудового розслідування доказів, роботи за договором № 1/11 від 11.01.2016 року до теперішнього часу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » не виконані.
З метоювстановлення обставин кримінальногопровадження необхідноотримати тимчасовийдоступ додокументів врамках кримінальногопровадження упредставників компанії« ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме контракт, документи, що підтверджують перерахування коштів, документи, що підтверджують виконання контракту.
У судове засідання слідчий не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Згідно ч.2 ст. 163 КПК України інші особи в судове засідання не викликались.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. ч. 1,2 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом . Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно дост. 84-86 КПК Українидоказами вкримінальному провадженніє фактичнідані,отримані упередбаченому цимКодексом порядку,на підставіяких слідчий,прокурор,слідчий суддяі судвстановлюють наявністьчи відсутністьфактів таобставин,що маютьзначення длякримінального провадженнята підлягаютьдоказуванню. Процесуальнимиджерелами доказівє показання,речові докази,документи,висновки експертів. Належнимиє докази,які прямочи непрямопідтверджують існуваннячи відсутністьобставин,що підлягаютьдоказуванню укримінальному провадженні,та іншихобставин,які маютьзначення длякримінального провадження,а такождостовірність чинедостовірність,можливість чинеможливість використанняінших доказів. Доказвизнається допустимим,якщо вінотриманий упорядку,встановленому цимКодексом. Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СВ відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018170000000076 від 15.03.2018 рокуза ознакамикримінального правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 191 КК України.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як вбачаєтьсяз клопотання,під часдосудового розслідуваннявстановлено тапідтверджено доказами,що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » перерахували частину одержаних коштів в сумі 79 204,37 євро на рахунок компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) IBAN НОМЕР_1 в банківській установі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( АДРЕСА_2 ) як передоплату за товар (детонатори та інші товари для проведення прострільно-вибухових робіт) згідно контракту № ET- 2016-0TO l від 22.12.2015, які на митну територію України станом на теперішній час ввезено не було.
Отже, зазначені обставини в ході досудового розслідування встановлені .
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 5 цієї ж статті передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора (п.2) ч.3ст. 132 КПК України).
Таким чином, згідно ст. 163 КПК України слідчим у клопотанні про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів перш за все має бути обґрунтовано наявністю достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи вищевикладене, слідчим в своєму клопотанні не зазначено, які саме обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні в силу ст. 91 КПК України, можуть бути встановлені в результаті отримання доступу до вказаних в клопотанні документах.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 160,163 КПК України, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання слідчого СВ ВП №1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112420487 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні