137/835/23
У Х В А Л А
26.07.2023
Суддя Літинського районного суду Вінницької області Желіховський В.М. розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа Багриновецька сільська рада Вінницького району Вінницької області про встановлення юридичного факту, що має значення,
ВСТАНОВИВ:
25.07.2023 до Літинського районного суду Вінницької області звернувся з заявою ОСОБА_1 про встановлення юридичного факту, що має значення, в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є його тіткою по материнській лінії.
Також подав заяву про відстрочення строку сплати судового збору, оскільки крім пенсії він інших доходів не має і сплата судового збору в сумі 536,80 грн для нього є значною.
Ознайомившись із заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що зазначену заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Статтею 4 ЦПК України передбачено право на звернення до суду за захистом. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 175-177 ЦПК України.
Норми статей 175-177 ЦПК України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання фізичною особою до суду заяви окремого провадження ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, а саме 536 грн. 80 коп.
Розглянувши заяву про відстрочення сплати судового збору, приходжу до висновку про відмову в її задоволенні з наступних підстав. Відповідно до п.29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ,,Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах № 10 від 17 жовтня 2014 року єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зіст.10 ЦПК Україниповинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. Уст.129 Конституції Україниоднією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Проте, заявником не додано жодного документу про його матеріальний стан на даний час у повному обсязі, які б підтверджували неспроможність сплати ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. За таких обставин, суд позбавлений можливості оцінити майновий стан заявника, а тому не вбачає підстав для відстрочення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Враховуючи вище викладене, заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
Крім того, заявником в порушення вимог ч.5ст.177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, зокрема не надано доказів на підтвердження родинних відносин заявника та його покійної матері ОСОБА_3 .
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 202 №707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад вінницької області», ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» Багриновецька сільська рада реорганізована шляхом приєднання до Літинської селищної ради Вінницького району Вінницької області.
Відповідно до ч. 11 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин заяву слід залишити без руху із наданням строку для виправлення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, ст. 5 Закону України "Про судовий збір"-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , зацікавлена особа Багриновецька сільська рада Вінницького району Вінницької області про встановлення юридичного факту, що має значення, залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних у протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною та буде повернута заявнику, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя:В. М. Желіховський
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 27.07.2023 |
Номер документу | 112425810 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Літинський районний суд Вінницької області
Желіховський В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні