26.07.2023 Справа № 756/5668/23
Справа № 756/5668/23
Провадження №2/756/3231/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2023 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Тиха О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу «КРИСТАЛ-7» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Житлово-будівельного кооперативу «КРИСТАЛ-7» (далі - ЖБК «КРИСТАЛ-7») звернувся до Оболонського районного суду м. Києва з вказаним позовом.
В обґрунтування заявлених вимог вказує, що ЖБК «Кристал-7» забезпечує утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , а також сприяє в наданні споживачам комунальних послуг.
ОСОБА_1 є власником та проживає в квартирі АДРЕСА_1 , є споживачем житлово-комунальних послуг за вказаною адресою, а тому зобов`язаний щомісяця сплачувати внески на утримання будинку та прибудинкової території.
Відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує внески на утримання будинку та прибудинкової території, в результаті чого у останнього за період з 01.01.2021 по 01.04.2023 утворилась заборгованість у сумі 9 273,00 грн.
За таких обставин позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість по сплаті внесків на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, яка утворилась за адресою: АДРЕСА_1 за період з 01.01.2021 по 01.04.2023 у сумі 9273,00 грн., 3 % річних у розмірі 72,77 грн., інфляційні втрати у розмірі 176,09 грн., а також судові витрати.
Ухвалою суду від 19.05.2023 відкрито провадження у справі, справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Судом в ухвалі зазначено, що відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження у справі має право подати письмовий відзив разом з доказами, що обґрунтовують доводи його заперечень, який повинен відповідати положенням ст. 178 ЦПК України.
Станом на 26.07.2023 відзив на позов до суду не надійшов, у зв`язку з чим суд розглянув справу на підставі наявних у ній документів.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Згідно зі ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим в.ідповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , що підтверджується Довідкою №1 від 25.04.2023, виданою ЖБК «Кристал-7» та зареєстрований за вказаною адресою з 16.11.1982, що підтверджуєттся довідкою Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації.
Як убачається з довідки ЖБК "КРИСТАЛ-7" від 28.04.2023 за № 133 ОСОБА_1 18.10.1994 повністю вніс пайовий внесок у сумі 2758 крб. за квартиру АДРЕСА_1 , площею 33 кв.м, та став власником вказаної квартири.
Позивач забезпечує утримання і експлуатацію багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , а також сприяє в наданні споживачам комунальних послуг.
Відповідач є відповідальним за особовим рахунком вищевказаної квартири та є споживачем житлово-комунальних послуг, у нього є обов`язок своєчасно сплачувати внески у рахунок покриття витрат на експлуатацію та ремонт будинку, прибудинкової території, комунальні послуги.
Згідно із пунктом 4 частини 2 статті 12 Закону України «Про кооперацію» встановлено, що основними обов`язками члена кооперативу є: сплата визначених статутом кооперативу внесків.
Відповідно до підпунктів 7.1.1. та 7.1.2. пункту 7.1. Статуту кооператив має право: визначати порядок утримання, експлуатації і ремонту житлового будинку та утримання прибудинкової території. Здійснювати господарську діяльність, пов`язану з утриманням, експлуатацією і ремонтом житлового будинку та утримання прибудинкової території відповідно до мети діяльності передбаченої Статутом Кооперативу, у тому числі укладати договори з фізичними особами, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.
Пунктом 8.2. Статуту визначено, що цільові внески здійснюються членами Кооперативу у порядку та в строки, що визначені загальними зборами (зборами уповноважених) членів Кооперативу. Частка члена Кооперативу у загальному обсязі цільових внесків встановлюються пропорційно до загальної площі (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Частиною 1 і 2 статті 15 Закону України «Про кооперацію» та пунктом 9.1. Статуту визначено, що вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу належить визначення розмірів вступного і членського внесків та паїв.
Відповідно до підпункту 9.2.5. пункту 9.2. Статуту питання, з яких рішення приймаються Загальними зборами членів Кооперативу: є затвердження цільових внесків, зокрема внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внесків на проведення поточного ремонту, внесків на проведення капітального ремонту, внесків на погашення кредиту тощо.
Згідно із пунктом 5 частини 1 статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники багатоквартирного будинку - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Пунктом 5 частини 1 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» встановлено, що співвласники зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників.
Частиною другою статті 12 Закону України «Про кооперацію» встановлено, що основними обов`язками члена кооперативу є виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.
Згідно із підпунктом 6.2.1. Статуту член Кооперативу зобов`язаний виконувати вимоги Статуту, рішення Загальних зборів (Зборів Уповноважених) членів Кооперативу і Правління Кооперативу.
26.05.2019 р. Загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 було затверджено внесок на утримання будинку та прибудинкової території 8,00 грн. за 1 кв.м (що зафіксовано Протоколом).
Рішенням Загальних зборів членів ЖБК «Кристал-7», оформленим Протоколом №04.09/21 від 04.09.2021 визначено внесок на утримання будинку та прибудинкової території розмірі 9,00 грн. за 1 кв.м, а також внесок на ремонтний фонд у розмірі 2,00 грн. за 1 кв.м.
Відповідно до частини 4 ст.319 ЦК України власність зобов`язує, а згідно статті 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 151 ЖК України визначені обов`язки власника по забезпеченню схоронності житлового будинку (квартири): Громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов`язані забезпечити його схоронність, провадити за свій рахунок поточний та капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію».
Отже, в ОСОБА_1 є обов`язок щомісяця оплачувати затверджені органами управління ЖБК «КРИСТАЛ-7» внески на утримання будинку та прибудинкової території.
Згідно із частинами 1 і 3 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Дієздатні особи, які проживають та/або зареєстровані у житлі споживача, користуються нарівні зі споживачем усіма житлово-комунальними послугами та несуть солідарну відповідальність за зобов`язаннями з оплати житлово-комунальних послуг.
Відповідно до п.п. 6.2.3. 6.2.4. Статуту член кооперативу зобов`язаний своєчасно вносити оплату за спожиті житлово-комунальні послуги, здійснювати цільові внески на розрахунковий рахунок Кооперативу. Обов`язки по внесенню оплати за спожиті житлово- комунальні послуги та здійсненню цільових внесків виникають у члена Кооперативу з моменту набуття права власності на квартиру або нежитлове приміщення, або їх частини.
Повнолітні члени сім`ї члена Кооперативу зобов`язані брати участь у внесенні оплати за спожиті житлово-комунальні послуги та здійсненні цільових внесків на розрахунковий рахунок Кооперативу. Відшкодувати інфляційні втрати Кооперативу та 3% річних за несвоєчасну оплату коштів за спожиті житлово-комунальні послуги, а також пеню із розрахунку 0,1% від суми заборгованості за кожен день простроченого платежу.
Пунктом 10 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» передбачає обов`язок співвласників своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Відповідач користується послугами, які надаються позивачем, однак за наданні послуги не сплачує, у зв`язку з чим станом на 01.04.2023 року утворилась заборгованість в розмірі 9273,00 грн.
Відповідно до положень ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
Застосування положень ч.2 ст.625 ЦК України до боржника, який допустив не своєчасне здійснення оплати за житлово-комунальні послуги, закріплено в правовій позиції Верховного Суду України у спорі про стягнення заборгованості за оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території по справі №6-59цс13.
Згідно розрахунку заборгованості наданого позивачем заборгованість відповідача ОСОБА_1 складається з: заборгованості по внескам на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 9273,00 грн.; інфляційних втрат в розмірі 176,09 грн. та 3% річних в розмірі 72,77 грн.
Згідно п.5 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки. Встановлені договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином і відповідно до умов договору.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Беручи до уваги, що відповідач взяті на себе грошові зобов`язання перед позивачем не виконав, з нього на користь позивача підлягають стягненню 3 % річних за прострочення строку виконання грошового зобов`язання - 72,77 грн., інфляційні втрати - 176,09 грн.
Відповідно до ч.3 ст.133 ЦПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать зокрема витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до положення ст. 137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно Договору №А/22032023/К-17 від 22.03.2023, укладеного між ЖБК «КРИСТАЛ-7» та ТОВ «КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАВА», вартість послуг виконавця по організації процесу стягнення заборгованості сплачується замовником щомісяця до 5 числа у сумі 1680,00 грн.
Згідно з Актом прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) №1904 від 19.04.2023 за договором про надання правової допомоги №А/22032023/К-17 від 22.03.2023, підписаного Головою правління ЖБК «КРИСТАЛ-7» Кулаковою Н.О. та директором ТОВ «Київський Центр Права» Хоружим В.В., останнім виконано роботи з підготовки до розгляду та безпосереднього розгляду справи в суді за позовом ЖБК «КРИСТАЛ-7» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, а саме: складено розрахунок боргу з інфляцією та 3% річних, складено позовну заяву про стягнення заборгованості та подано її до суду. Загальна вартість робіт (послуг) склала 3360, 00 грн.
ЖБК «КРИСТАЛ-7» здійснив оплату вартості надання правничої допомоги відповідно до договору від №А/22032023/К-17 від 22.03.2023, що підтверджується платіжними інструкціями № 870 від 22.03.2023 та № 881 від 11.04.2023.
Враховуючи складність справи, тривалість її розгляду, обсяг наданих адвокатом послуг та значення справи для сторін, суд приходить до висновку, що обсяг понесених позивачем витрат на правничу допомогу є реальним та документально підтвердженим, тому вказана вимога підлягає задоволенню.
Також, враховуючи положення ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 2684,00 грн.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 95, 141, 229, 258, 259, 263-266, 268, 273, 352, 354, 355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Житлово-будівельного кооперативу «КРИСТАЛ-7» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу «КРИСТАЛ-7» заборгованість по внескам на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 9 273 (дев`ять тисяч двісті сімдесят три) гривні 00 копійок; інфляційні втрати в розмірі 176 (сто сімдесят шість) гривень 09 копійок та 3% річних в розмірі 72 (сімдесят дві) гривні 77 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу «КРИСТАЛ-7» витрати по сплаті судового збору в розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні 00 копійок, витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3360 (три тисячі триста шістдесят) гривень 00 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості про учасників справи:
Позивач - Житлово-будівельний кооператив «КРИСТАЛ-7» (код ЄДРПОУ-23378310), адреса місцезнаходження: м.Київ, вул. Приозерна, буд.2-А).
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Суддя О.О. Тиха
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 28.07.2023 |
Номер документу | 112450466 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Тиха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні