Справа № 144/1347/21
Провадження № 2/144/46/23
У Х В А Л А
"27" липня 2023 р. смт. Теплик
Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Бондарук О.П.,
з участю секретаря судового засідання Сторожук О.М.,
представника позивача адвоката Покотило М.Б.,
представника відповідачів адвоката Бігунець І.М.,
розглянувши клопотання судового експерта Тетяни Корнійчук та клопотання представника позивача адвоката Покотило М.Б. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сербіна Н.П., Теплицька селищна рада, про встановлення факту батьківства та визнання права на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Сербіна Н.П., Теплицька селищна рада, про встановлення факту батьківства та визнання права на спадкове майно.
Ухвалою суду від 10.05.2023 року в даній справі за клопотанням сторони позивача призначено судову молекулярно-генетичну експертизу, на час проведення якої провадження у справі зупинено. Проведення експертизи доручено експертам Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601).
17.07.2023 року на адресу Теплицького районного суду Вінницької області надійшло клопотання експерта з проханням проінформувати сторони про резервну дату для явки у експертну установу для відбору зразків букального епітелію, якою визначено 08 серпня 2023 року з 09.00 год. до 12.00 год.
Крім того, на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про перенесення дати явки до експертної установи малолітнього ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 , мотивоване тим, що з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України останні виїхали до Австрійської Республіки та на даний час у Позивача наявні об`єктивні побоювання щодо безпечності приїзду дитини в Україну.
Ухвалою суду від 21.07.2023 року провадження у справі поновлено, судове засідання для вирішення клопотання експерта та представника позивача призначено на 09.00 год. 27 липня 2023 року.
Представник позивача адвокат Покотило М.Б. в судовому засіданні підтримала заявлене клопотання, просила визначити іншу дату явки прибуття малолітнього ОСОБА_2 до ДНДКЦ для відібрання біологічних зразків, але не раніше, ніж після завершення правового режиму воєнного стану на території України.
Представник відповідачів адвокат Бігунець І.М. проти заявленого стороною позивача клопотання категорично заперечила, посилаючись на те, що нормами ЦПК України та положеннями Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень не передбачено визначення судом дати для прибуття учасників справи до експертної установи для проведення експертизи.
Вивчивши клопотання експерта, представника позивача, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Зміст та форма провадження у цивільних справах в умовах воєнного стану повинні відповідати завданням та основним засадам цивільного судочинства.
За змістом положень статті 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до частини 1 статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Незважаючи на відсутність змін до ЦПК України, які б відповідали умовам воєнного стану, під час здійснення правосуддя суди повинні вміти пристосовувати чинні процесуальні норми для дієвого здійснення правосуддя в умовах воєнного стану. При цьому жодним чином не порушувати вимоги ст.6 Європейської Конвенції щодо справедливого суду.
За клопотанням сторони позивача 10 травня 2023 року судом постановлено ухвалу про призначення у справі судової молекулярно-генетичної експертизи.
При вирішенні даного питання представником позивача жодних клопотань та прохань щодо встановлення дати явки до експертної установи, що на території України, малолітнього ОСОБА_2 не заявлялись, жодні побоювання щодо життя та безпеки останнього у зв`язку з військовою агресією рф не висловлювались.
Окрім того, до компетенції суду не входить встановлення дати явки учасників до експертної установи для проведення експертизи, таке питання вирішується виключно експертами із врахуванням зайнятості та складності дослідження.
Положеннями ч. 1 ст. 121 ЦПК України передбачено, що суд повинен встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій.
Зважаючи на викладене, з метою забезпечення ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, у клопотанні представника позивача про перенесення дати явки до експертної установи малолітнього ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 суд вимушений відмовити.
Крім того, суд вважає за необхідне проінформувати сторони про резервну дату та час явки до експертної установи за адресою: вул. Велика Кільцева, 4 м. Київ, для відібрання біологічних зразків 08.08.2023року з 09.00 год. до 12.00 год. з одночасним прибуттям малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (із законним представником), відповідачів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . При собі необхідно мати паспорти, свідоцтво про народження дитини, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
На час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
Керуючись ст.ст. 103-104, 353-354 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в :
Клопотання експерта Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Тетяни Корнійчук задовольнити.
Проінформувати сторони про резервну дату та час явки до експертної установи за адресою: вул. Велика Кільцева, 4 м. Київ, для відібрання біологічних зразків 08.08.2023 року з 09.00 год. до 12.00 год. з одночасним прибуттям малолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (із законним представником), відповідачів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . При собі необхідно мати паспорти, свідоцтво про народження дитини, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).
У клопотанні представника позивача адвоката Покотило М.Б. про перенесення дати явки до експертної установи малолітнього ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 відмовити.
Адреса Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України: вул.Велика Кільцева,4м.Київ (для отримання консультації звертатися до лабораторії біологічних досліджень за номером телефону: 3743460).
Попередити сторони про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109ЦПК України.
Копію ухвали направити учасникам провадження.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2023 |
Оприлюднено | 31.07.2023 |
Номер документу | 112453863 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Теплицький районний суд Вінницької області
Бондарук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні