СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
27 липня 2023 року м. Харків Справа № 905/1965/19
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий суддя Радіонова О.О., суддя Істоміна О.А. , суддя Стойка О.В.
розглянувши клопотання представника ПрАТ НВК Гірничі машини, адвоката Середи Віталія Вікторовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №905/1965/19 за апеляційними скаргами Комунального підприємства Виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Київтеплоенерго (вх.№844 Д/3), Приватного акціонерного товариства Акціонерна компанія Київводоканал (вх.№ 893 Д/3) на ухвалу Господарського суду Донецької області від 05.04.2023 у справі №905/1965/19 (повний текст складено та підписано 10.04.2023, м. Харків) суддя Зекунов Е.В.
до боржника Акціонерного товариства К.Енерго
про банкрутство
ліквідатор арбітражний керуючий Паркулаб В.Г.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 24.07.2023 оголошено в судовому засіданні у справі №905/1965/19 перерву до 26.09.2023 о 14:15 год. Розгляд справи №905/1965/19 відбудеться у приміщенні Східного апеляційного господарського суду за адресою: 61058, м. Харків, пр-т Незалежності, 13, 1-й поверх, зал судових засідань №131.
26.07.2023 через Електронний суд від Приватного акціонерного товариства Науково-виробнича компанія Гірничі машини надійшло клопотання, за змістом якого останній просить задовольнити клопотання ПрАТ НВК Гірничі машини про участь його представника, адвоката Середи Віталія Вікторовича у судовому засіданні Східного апеляційного господарського суду у режимі відеоконференції з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі №905/1965/19, яке відбудеться 26.09.2023 о 14:15 год., а також у наступних судових засіданнях по даній справі.
Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно з ч.1 ст.197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За приписами частини 2 цієї статті Господарського процесуального кодексу України, заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду подається учасником справи не пізніше як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (ч. 3 ст.197 Господарського процесуального кодексу України).
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України).
Наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 №169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Пунктом 2 розділу ІІ зазначеного Порядку визначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення "EаsyCon".
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ вказаного Порядку, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного ЕЦП в Системі на офіційному веб-порталі Судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього Порядку.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника ПрАТ НВК Гірничі машини про участь його представника, адвоката Середи Віталія Вікторовича у судовому засіданні в режимі відеоконференції з власних засобів відео зв`язку та провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
Керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника Приватного акціонерного товариства Науково-виробнича компанія Гірничі машини, адвоката Середи Віталія Вікторовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №905/1965/19, яке відбудеться "26" вересня 2023 р. о 14:15 годині - задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку EаsyCon (https://easycon.com.ua/).
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду адвокату Середі Віталію Вікторовичу необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Забезпечити участь представника Приватного акціонерного товариства Науково-виробнича компанія Гірничі машини адвоката Середи Віталія Вікторовича у судовому засіданні у справі №905/1965/19, призначеному на "26" вересня 2023 р. о 14:15 годині, у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 року №169.
5. Роз`яснити представнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції представник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі у судовому засіданні.
6. Попередити учасників справи, що відповідно до ч. 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
7. Роз`яснити, що Інструкція щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EаsyCon знаходиться за веб-посиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
8. Участь у судовому засіданні для учасників справи не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.О. Радіонова
Суддя О.А. Істоміна
Суддя О.В. Стойка
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 31.07.2023 |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні