Справа № 761/26530/23
Провадження № 1-кс/761/17270/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2023 року місто Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого Служби безпеки України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №22023000000000335 від 07 квітня 2023 року за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України та за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України
У С Т А Н О В И В:
Слідчий Служби безпеки України ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва з клопотанням у кримінальному провадженні № 22023000000000335 про накладення арешту.
З матеріалів долучених до клопотання вбачається, що 28 червня 2023 року ОСОБА_4 та 29 червня 2023 року ОСОБА_7 повідомлено про підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Санкція ч. 4 ст. 111-1 КК України, що інкримінована ОСОБА_4 та ОСОБА_7 передбачає покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Згідно матеріалів клопотання, що підозрювані ОСОБА_4 та ОСОБА_7 станом до 28 червня 2023 року, тобто до моменту повідомлення про підозру ОСОБА_4 були засновниками / кінцевими бенефіціарами ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070) та мали у власності корпоративні права заснованого ними Товариства у вигляді часток у статутному капіталі товариства розміром 50% кожен.
У свою чергу, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 розуміючи, що у їх діях наявний склад злочину, усвідомлюючи невідворотність кримінальної відповідальності, а також настання для них негативних наслідків, в тому числі у вигляді конфіскації належних їм часток у статутному капіталі ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070), вижили заходів з приховування належних їм корпоративних прав на товариство.
Так, 28.06.2023 між ОСОБА_7 та ОСОБА_4 з однієї сторони та дружиною підозрюваного ОСОБА_4 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з іншої сторони укладено договір купівлі продажу часток у статутному капіталі ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070) та складено акт приймання-передачі часток в статутному капіталі Товариства. За вказаними Договором та Актом належні ОСОБА_7 та підозрюваному ОСОБА_4 частики у статурному капіталі належного їм Товариства розміром 50% кожна передано ОСОБА_8 .
З врахуванням викладеного, з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , як виду покарання, та виконання завдання арешту майна, виникла необхідність у накладенні арешту на належне ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , майно, яке передано їй підозрюваними ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на частку у статутному капіталі ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070) розміром 100%.
Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна проводиться без виклику власника майна.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не відбувалось на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України.
Дослідивши матеріали справи слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
У відповідності до положень ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Так, судом встановлено, на даний час підозрювані ОСОБА_4 та ОСОБА_7 підозрюються у вчиненні умисного злочину, за які законом передбачено покарання у виді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п`ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Конфіскація майна це додаткове покарання, що передбачає примусове безоплатне вилучення у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого. Конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, та може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині Кримінального процесуального кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна, слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи наведене вище, з метою збереження цього майна для забезпечення виконання покарання, визначеного санкцією інкримінованого ОСОБА_4 та ОСОБА_7 кримінального правопорушення, у разі ухвалення судом обвинувального вироку, реальної можливості відчуження цього майна слідчий суддя доходить висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Накласти арешт на належне ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , майно, яке передано їй підозрюваними ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на частку у статутному капіталі ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070) розміром 100%.
Визначити порядок виконання ухвали шляхом заборони приватним та державним органам реєстрації, Міністерству юстиції України, іншим юридичним та фізичним особам вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно належної ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , частки у статутному капіталі ТОВ «ШАЛЕ ЛТД» (ЄДРПОУ: 43609070) розміром 100%.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112457281 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Ковтуненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні