490/5389/23
н\п 1-кс/490/5243/2023
27.06.2023
Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/5389/23
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
27липня 2023 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором, про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні за №42021150000000054 від 23.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором, звернулась з клопотанням до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва про надання тимчасового доступу до документів, які становлять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , перелік яких зазначений в прохальній частині клопотання.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група невстановлених осіб, діючи умисно за попередньою змовою, в період 2020-2021 років створювала або здійснювала придбання вже існуючих суб`єктів підприємницької діяльності, з метою прикриття та налагодження схем незаконної діяльності, яка полягала у схемному (неправомірному) формуванні податкового кредиту та податкових зобов`язань з ПДВ та надання підприємствам реального сектору економіки послуг з мінімізації сплати податків і конвертації грошових коштів, шляхом відображення в податковій звітності не реальних операцій з продажу товарів та надання послуг, в тому числі з підміною номенклатури товару на використання схеми мінімізації «нетипового експорту», що в свою чергу призвело до нанесення збитків державі в особливо великих розмірах. Зокрема, до складу транзитно-конвертаційної групи, які здійснювали формування схемного ПДВ входили суб`єкти господарювання: ФГ « ОСОБА_4 » (КОД ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ФГ « ОСОБА_5 » (КОД ЄДРПОУ НОМЕР_2 ). Користувачем схемного ПДВ виступає, зокрема і суб`єкт господарювання ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). Під час проведення аналізу фінансово-господарської діяльності ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що підприємством у період 2020-2021 років проводились операції нетипові для основного виду діяльності, у тому числі експортні, а саме: придбання та реалізація зернових, олійних культур і продуктів їх переробки (олії, шроту соняшникового).
За результатами проведеного аналізу фінансово-господарських операцій основних постачальників сільськогосподарської продукції встановлено, що вказані операції по ланцюгу постачання документально оформлені від суб`єктів господарювання з ознаками «ризиковості», а саме: ФГ « ОСОБА_4 » (КОД ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), у період листопада-рудня 2020 року документально оформлено продаж сої (1531 т) та насіння соняшника (151 т), всього 1683т на загальну суму 29398,4 тис. грн, у т.ч. ПДВ 4899,7 тис. грн. У вказаному періоді постачальниками сільськогосподарської продукції для ФГ « ОСОБА_4 », яка в подальшому реалізовувалась ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », являлись ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Проведеним аналізом податкових накладних, на які зареєстровані в реєстрі податкових накладних по ланцюгу постачальників сільгосппродукції на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за період 2019-2020 роки встановлено відсутність придбання реалізованого на адресу ФГ « ОСОБА_4 » товару за номенклатурою та кількістю.
Згідно проведеногопрацівником відділуборотьби звідмивання доходів,одержаних злочиннимшляхом ГУДПС уМиколаївській областіаналітичного дослідження,встановлено завищенняПрАТ ІНФОРМАЦІЯ_2 »податкового кредитуз ПДВза листопад-грудень2020року насуму 4899730грн.,що ймовірнопризвело дофактичного ненадходженнядо бюджету2470733грн.ФГ « ОСОБА_5 » (КОДЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у період з 11.02.2021 по 13.03.2021 року товариством виписано податкові накладні щодо продажу ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » насіння соняшника загальною вагою 1063т на загальну суму 20013 тис грн., ПДВ 3290 тис. грн. ФГ « ОСОБА_5 » у період 11.02.2021 по 23.02.2021 відобразило придбання насіння соняшника загальною вагою 1925т на загальну суму 45542 тис грн, ПДВ 7590 тис. грн у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », при цьому у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » відсутнє придбання реалізованого на адресу ФГ « ОСОБА_5 » товару за номенклатурою та кількістю.
З метою встановлення об`єктивної істини у кримінальному провадженні, необхідне проведення ряду експертних досліджень, у зв`язку з чим, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отримані дозволу на здійснення тимчасового доступу до документів та відомостей щодо виплати заробітної плати її розміру, працевлаштованих осіб за період з моменту реєстрації по теперішній час, матеріали реєстраційних, облікових та звітних документів, ФГ « ОСОБА_4 » (КОД ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки містять відомості про працевлаштованих осіб та містять вільні зразки підписів керівників підприємств, які необхідні у якості порівняльного матеріалу при проведенні почеркознавчих і технічних експертиз документів, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
А тому слідчий звернулась до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке просить задовольнити.
Зважаючи на вимоги ст.163КПК України вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представників осіб, у володінні яких знаходяться документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість отримання інформації яку просить слідчий.
В судове засідання слідчий не з`явилась, повідомлялась належним чином.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.
Відповідно до частини 1статті 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163КПК України встановлено,що слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,якщо сторонакримінального провадження,крім обставин,передбачених частиноюп`ятоюцієї статті,доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи на вищевказані обставини, те, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просять надати мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, а також відомості, що містяться в цих документах можуть бути використані як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів і інформації неможливо, приходжу до висновку, що клопотання обґрунтоване та його слід задовольнити, надавши тимчасовий доступ до вказаних у клопотанні документів,з можливістю їх вилучення.
Керуючись вимогами статей 131, 159, 160, 163, 164 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 ,а саме: документів та відомостей щодо виплати заробітної плати її розміру, працевлаштованих осіб за період з моменту реєстрації по теперішній час, матеріали реєстраційних, облікових та звітних документів ФГ « ОСОБА_4 » (КОД ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю їх вилучення.
Виконання ухвали слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва доручити слідчим слідчої групи, до складу якої входять: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя за клопотанням слідчого, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених вище речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112508327 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Лященко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні