Ухвала
від 31.07.2023 по справі 908/2363/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

31.07.2023 справа № 908/2363/23

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Збут-Енерго Плюс» (адреса зазначена позивачем: проспект Героїв Харкова, буд. 64А, м. Харків, 61009; адреса згідно ЄДР: проспект Героїв Харкова, буд. 64А, м. Харків, 61001)

до відповідача комунального закладу дошкільної освіти дитячий садок «Колобок» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області (адреса зазначена позивачем: вул. Молодіжна, 7, село Басань, Запорізька область, 70640; адреса згідно ЄДР: вул. Молодіжна, 7, село Басань, Пологівський район, Запорізька область, 70640)

про стягнення 67512,26 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Збут-Енерго Плюс шляхом застосування підсистеми Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи 19.07.2023 звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з комунального закладу дошкільної освіти дитячий садок «Колобок» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області 65512,26 грн. основного боргу по договору на постачання електричної енергії споживачу №145/22-ЗП від 05.01.2022.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.07.2023 справу № 908/2363/23 передано на розгляд судді Левкут В.В.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме: позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

У преамбулі позовної заяви позивачем зазначено товариство з обмеженою відповідальністю Збут-Енерго Плюс, юридичною адресою якого є: проспект Героїв Харкова, буд. 64А, м. Харків, 61009.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за безкоштовним запитом товариство з обмеженою відповідальністю Збут-Енерго Плюс зареєстроване за адресою: проспект Героїв Харкова, буд. 64А, м. Харків, 61001.

Також, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою місцезнаходження відповідача комунального закладу дошкільної освіти дитячий садок «Колобок» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області є: вул. Молодіжна, 7, село Басань, Пологівський район, Запорізька область, 70640.

Позивач в позовній заяві зазначив, що адресою відповідача є: вул. Молодіжна, 7, село Басань, Запорізька область, 70640;.

Таким чином, позивач не виконав вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, оскільки у позовній заяві зазначено неправильний індекс юридичної особи позивача та не повну адресу місцезнаходження відповідача.

Вищенаведене порушення є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Виходячи з положень наведених статей, до позовної заяви мають бути додані докази, які підтверджують певні юридичні факти з викладенням їх суті. Зазначені обставини необхідно не лише зазначити, а й обґрунтувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст.74 ГПК України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частинами 1, 2 ст. 80 ГПК України встановлено, що учасники справи подать докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що позивачем та відповідачем укладено договір на постачання електричної енергії споживачу №145/22-ЗП від 05.01.2022. У додатках до позову позивач зазначає: рахунок березень 2022, рахунок вересень 2022, рахунок лютий 2022, рахунок серпень 2022.

Натомість з наданих до позову рахунків вбачається, що в них не зазначено дати таких рахунків, наприклад, рахунок № 466 від _____2022 р.

За таких обставин суд констатує недотримання позивачем вимог ч. 2 ст. 164 ГПК України.

Слід також зазначити, що позовна заява надійшла від товариства з обмеженою відповідальністю ЗБУТ-ЕНЕРГО ПЛЮС через підсистему ЄСІТС Електронний суд з електронного кабінету адвоката Марченко Олесі Павлівни. На підтвердження повноважень на представництво інтересів позивача до позовної заяви додано копію довіреності адвоката б/н, виданої адвокату 04.04.2023. Однак документів на підтвердження права вказаної особи на зайняття адвокатською діяльністю до позовної заяви не додано.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Збут-Енерго Плюс» та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 17.08.2023.

При цьому, усунення позивачем недоліків позовної заяви повинне бути здійснене з урахуванням положень п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України щодо обов`язковості надсилання учасникам справи позовної заяви та копії доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 13 ст. 176 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

За визначенням ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Збут-Енерго Плюс» до комунального закладу дошкільної освіти дитячий садок «Колобок» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області про стягнення 67512,26 грн. залишити без руху.

2. Надати товариства з обмеженою відповідальністю «Збут-Енерго Плю» строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 17.08.2023, шляхом надання суду:

- інформації щодо індексу позивача та місцезнаходження відповідача, яка відповідає Єдиному державному реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- письмових пояснень щодо викладення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та надання доказів на підтвердження вказаних обставин, а саме: надання рахунків, зазначених в додатках до позову із визначенням періоду/дати, за який виставляється відповідний рахунок;

- документів, які підтверджують право представника позивача адвоката Марченко О.П. на зайняття адвокатською діяльністю;

- витребувану інформацію та докази її направлення на адресу відповідачів надати до суду у вказаний вище строк.

Суд звертає увагу, що 17.08.2023 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

У зв`язку із запровадженням воєнного стану на території України, веденням бойових дій на території Запорізької області, інтенсивними ракетними та артилерійськими обстрілами м. Запоріжжя протягом червня-липня 2023 року, що загрожувало життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів та працівників суду в умовах збройної агресії проти України Ухвалу, оформлено і підписано у відповідності до вимог ст.ст. 234, 235 ГПК України 31.07.2023.

Суддя В.В. Левкут

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення31.07.2023
Оприлюднено02.08.2023
Номер документу112515017
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —908/2363/23

Судовий наказ від 05.03.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Рішення від 05.02.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 22.08.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 31.07.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні