ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
31 липня 2023 року Справа № 915/1191/23
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
про: стягнення заборгованості по оплаті комунальних послуг у сумі 69037,01 грн.
в с т а н о в и в:
До Господарського суду Миколаївської області звернулось Комунальне підприємство "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" із позовною заявою про стягнення з Приватного підприємства "Укртехсервіс" заборгованості по оплаті комунальних послуг за Договором №88Ф від 06.02.2023 про надання послуг з постачання теплової енергії сумі 69037,01 грн за період з 01 серпня 2022 року по 30 червня 2023 року включно, з яких: 66884,88 грн - постачання теплової енергії, 1580,63 грн - інфляційні нарахування, 571,50 грн - 3% річних. Також позивач просить стягнути з відповідача судові витрати.
В обґрунтування поданої заяви позивачем зазначено обставини невиконання боржником зобов`язань за Договором №88Ф від 06.02.2023 щодо оплати наданих послуг.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.07.2023 головуючим суддею у справі призначено суддю Давченко Т.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви з доданими до неї документами, судом встановлено наступне.
Згідно положень ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.08.2021 (суддя Ржепецький В.О.) відкрито провадження у справі № 915/754/21 про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" (55000, Миколаївська обл., м.Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 8, ідентифікаційний код 31948866).
Тобто, відносно позивача відкрито провадження у справі № 915/754/21 про банкрутство.
Враховуючи зазначене, даний спір підлягає розгляду в межах справи №915/754/21 про банкрутство Комунального підприємства "Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство" (55000, Миколаївська обл., м.Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 8, ідентифікаційний код 31948866) за правилами виключної підсудності та в порядку, встановленому КУзПБ.
Разом з тим, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду та підпунктом 3.3.3 пункту 3.3 Засад використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду Миколаївської області у разі надходження судової справи, позовної заяви, заяви (в т.ч. заяви про видачу судового наказу, поданої у порядку наказного провадження), що пов`язані із справою про банкрутство, під час неможливості виконання головуючим суддею, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, обов`язків судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), здійснювати автоматизований розподіл такої судової справи (позовної заяви, заяви, в т.ч. заяви про видачу судового наказу, поданої в порядку наказного провадження) в загальному порядку із застосуванням системи автоматизованого розподілу між суддями відповідної спеціалізації залежно від предмета спору. При цьому визначений у такому випадку головуючий суддя для розгляду зазначених судової справи, позовної заяви, заяви в т.ч. заяви про видачу судового наказу, поданої в порядку наказного провадження) не вирішує питання щодо надання подвійного номера, який складається з єдиного унікального номеру справи про банкрутство та єдиного унікального номеру справи у дужках (такий подвійний номер надається за ухвалою судді, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство). Після того, як минули обставини, які унеможливлювали виконання головуючим суддею обов`язків судді, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, здійснювати за розпорядженням керівника апарату суду повторний автоматизований розподіл судової справи (позовної заяви, заяви, в т.ч. заяви про видачу судового наказу, поданої в порядку наказного провадження), що пов`язані зі справою про банкрутство із застосуванням системи автоматизованого розподілу шляхом передання головуючому судді, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Враховуючи вищевикладене, справу слід прийняти до розгляду та здійснювати розгляд за правилами спрощеного позовного провадження, встановити сторонам процесуальні строки для подання суду заяв по суті справи.
Керуючись ст. ст. 12, 165-168, 174, 176, 177, 181, 234, 235, 247-252 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними матеріалами.
3. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов, оформленого згідно вимог ст. 165 ГПК України, та/або заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження - п?ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив, з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України, - десять днів з моменту отримання відзиву на позов.
5. Встановити відповідачу строк для подання заперечень, з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України, - десять днів з моменту отримання відповіді на відзив.
У відповідності до ст.ст. 165-167 ГПК України, до відзиву, відповіді на відзив або заперечень мають бути додані, зокрема, документи, що підтверджують надіслання (надання) таких документів та доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Будь-які письмові заяви, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 170 ГПК України.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9 ст. 80 ГПК України).
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Роз?яснити учасникам справи можливість подання пояснень, заяв чи клопотань на адресу суду: за допомогою електронної пошти: inbox@mk.arbitr.gov.ua; за допомогою сервісу "Електронний суд"; засобами поштового зв?язку: 54005, м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 14.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 02.08.2023 |
Номер документу | 112515618 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні