Номер провадження 1-кп/754/1036/23
Справа№754/9337/23
В И Р О К
Іменем України
31 липня 2023 року Деснянський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження №12023100030002063 від 06.07.2023 стосовно обвинуваченої:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, з вищою освітою, пенсіонерка, заміжня, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 436-1 ч. 1 КК України,
сторона обвинувачення: прокурор ОСОБА_4 ,
сторона захисту: обвинувачена ОСОБА_3 ,
захисник ОСОБА_5 ,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 , маючи умисел на поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму, вчинила кримінальне правопорушення за наступних обставин.
09.04.2015, Верховна Рада України від імені Українського народу, керуючись положеннями Загальної декларації прав людини, дбаючи про забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, прагнучи розвивати та зміцнювати незалежну демократичну, правову державу прийняла Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», яким засудила комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначила правові основи заборони пропаганди їх символіки.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні визнано злочинними і такими, що здійснювали політику державного терору, яка характеризувалась численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних та масових вбивств, страт, смертей, депортацій, катувань, використання примусової праці та інших форм масового фізичного терору, переслідувань з етнічних, національних, релігійних, політичних, класових, соціальних та інших мотивів, та у зв`язку з цим засуджено як несумісний з основними правами і свободами людини і громадянина.
Згідно ст. 4 ч. 1 Закону виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на всій території України заборонено.
Всупереч вимогам Закону, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, ОСОБА_3 , діючи разом з ОСОБОЮ 1, ОСОБОЮ 2 та ОСОБОЮ 3 (матеріали стосовно яких виділені в окреме кримінальне провадження) вчинила поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму.
Так, ОСОБА 1, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 06.01.2021, разом з ОСОБОЮ З, які відносять себе до учасників незареєстрованої організації «ВОИНР СССР «УКРАИНСКОЕ РЕСПУБЛИКАНСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ КИЕВСКИЙ ГОРОДСКОЙ КОМИТЕТ КРЕДИТОРОВ СССР», організували «Громадську організацію об`єднання захисту прав споживачів та платників податків м. Києва (код ЄРДПОУ 43991511), юридична адреса: м. Київ, вул. Кубанської України, 19-А, у якій виступали як засновники.
В подальшому, діючи до спільного плану, направленого на виготовлення та поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму ОСОБА 1 та ОСОБА 3 за адресою: вул. Кубанської України, 19-А в м. Києві, незважаючи на заборони, розробили «бланки» вказаної організації та печатку з обов`язковим атрибутом медалі «Золотої зірки» (п`ятипроменевої зірки).
П`ятипроменева зірка - ідеологічний та релігійний символ, який використовувався як державна емблема СРСР, геральдичний знак на прапорах, гербах, нагородах, також як орнамент, логотип тощо.
До вказаної організації піддаючись агітаційним діям, ОСОБА 1 та ОСОБА 3, були запрошені ОСОБА 2 та ОСОБА_3 , при цьому остання отримала від ОСОБИ 1 бланки з зображенням п`ятикутної зірки, «Громадської організації об`єднання захисту прав споживачів та платників податків м. Києва (код СРДПОУ 43991511), «ВОИНР СССР «УКРАИНСКОЕ РЕСПУБЛИКАНСКОЕ ОТДЕЛЕНИЕ КИЕВСКИЙ ГОРОДСКОЙ КОМИТЕТ КРЕДИТОРОВ СССР», що попередньо розроблені та виготовлені ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 3 для подальшого написання листів на цих бланках до комунальних підприємств м. Києва, з метою повідомлення того, що вона себе вважає громадянкою неіснуючого СРСР та з інших питань.
В подальшому, ОСОБА_3 , на отриманих від ОСОБИ 1 бланках, що містили зображення комуністичної символіки, роздрукувала необхідний текст, таким чином виготовила листи у заголовках яких були розміщені зображення п`ятикутної зірки, яка відповідно до ст. 11 ч. 1 п. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» відноситься до комуністичної символіки та які не пізніше 02.08.2022, направила за вхідними номерами 14АУ/Б-2620, 2596 до КП «Київтеплоенерго» та «Київкомунсервіс» відповідно, чим здійснила поширення такої символіки.
Дії ОСОБА_3 кваліфіковано за ст. 436-1 ч. 1 КК України, як поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму.
07.07.2023 між прокурором Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора в кримінальному провадженні №12023100030002063 від 06.07.2023, та обвинуваченою ОСОБА_3 в порядку, передбаченому ст.ст. 468, 469, 472 КПК України укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачена дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченої ОСОБА_3 за ст. 436-1 ч. 1 КК України, обвинувачена ОСОБА_3 у повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні вказаного кримінального правопорушення. Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке обвинувачена ОСОБА_3 повинна понести за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ст. 436-1 ч. 1 КК України, а саме у виді позбавлення волі на строк 1 рік без конфіскації майна, із звільненням від відбування призначеного покарання з випробуванням, на підставі ст. 75 КК України, та з покладенням обов`язків, відповідно до ст. 76 ч. 1 п.п. 1, 2 КК України.
Отримана згода обвинуваченої ОСОБА_3 на його призначення. В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченій.
Прокурор в судовому засіданні просить затвердити укладену з обвинуваченою угоду про визнання винуватості і призначити обвинуваченій узгоджене в угоді покарання, а саме у виді позбавлення волі на строк один рік з іспитовим строком на один рік та покладенням обов`язків.
Обвинувачена ОСОБА_3 просить укладену з прокурором угоду про визнання винуватості затвердити і призначити узгоджену в ній міру покарання.
Крім того, обвинувачена ОСОБА_3 беззастережно визнала себе винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 436-1 ч. 1 КК України, в обсязі обвинувачення, дала згоду на застосування узгодженого виду покарання, заявивши, що здатна реально виконати взяті на себе відповідно до угоди зобов`язання.
Захисник просить затвердити угоду про визнання винуватості від 07.07.2023, укладену між прокурором та обвинуваченою і призначити обвинуваченій ОСОБА_3 узгоджене покарання.
Суд, вислухавши думку сторін кримінального провадження, відповідно до ст. 314 КПК України, вважає за можливе затвердити угоду про визнання винуватості, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до положень ст.ст. 468 ч. 1 п. 2, 469 ч. 4 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів; особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, якщо інформація щодо вчинення такою особою злочину буде підтверджена доказами; особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами , внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим.
В даному випадку ОСОБА_3 вчинила кримінальне правопорушення, яке згідно ст. 12 КК України, є нетяжким злочином (ст. 436-1 ч. 1 КК України).
Суд переконавшись, що укладена між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_3 угода є добровільною, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій, будь - яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому суд з`ясував, що ОСОБА_3 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватою, цілком розуміє свої права, передбачені ст. 474 КПК України, а також наслідки укладання, затвердження даної угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України.
При вирішені питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд враховує особу обвинуваченої, яка за місцем реєстрації та проживання характеризується посередньо, раніше не судима, на обліках лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має стійкі соціальні зв`язки.
Обставинами, які пом`якшує покарання, згідно ст. 66 КК України, є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, вперше притягнення до кримінальної відповідальності.
Обставиною, яка обтяжує покарання, згідно ст. 67 КК України, є вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою.
Таким чином, підсумовуючи питання щодо призначення покарання, суд, з урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, ступені тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винної, її ставлення до вчиненого, обставин, які пом`якшують та обтяжують покарання, а також те, що ОСОБА_3 дала згоду на застосування узгодженого виду покарання, угода про визнання винуватості укладена між прокурором та обвинуваченим відповідає вимогам КПК України та КК України, суд вважає за можливе затвердити угоду про визнання обвинуваченою винуватості та призначити ОСОБА_3 , покарання, яке визначено в угоді, а саме у виді позбавлення волі на строк 1 рік без конфіскації майна, із звільненням від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку, відповідно до вимог ст. 75 КК України на строк 1 рік, та покладенням обов`язків згідно ст. 76 ч. 1 п. 2 КК України.
Цивільний позов в кримінальному провадженні не пред`являвся.
Речові докази, в кримінальному провадженні №12023100030002063 від 06.07.2023, згідно постанов слідчого СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 від 07.07.2023, зберігаються при матеріалах кримінального провадження.
Питання про долю речових доказів у кримінальному провадженні суд вирішує відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати в кримінальному провадженні відсутні.
Під час досудового розслідування та судового розгляду стосовно обвинуваченої ОСОБА_3 запобіжний захід не застосовувався.
Керуючись ст.ст. 314, 370, 373, 374, гл.35, 615 ч.15 КПК України, суд,-
з а с у д и в :
затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 07 липня 2023 року між прокурором Деснянської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12023100030002063 від 06.07.2023.
ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 436-1 ч. 1 КК України, та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк один рік без конфіскації майна.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановити іспитовий строк тривалістю один рік.
Відповідно до ст. 76 ч. 1 п. 2 КК України покласти на ОСОБА_3 обов`язок повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Речові докази, в кримінальному провадженні №12023100030002063 від 06.07.2023, які згідно постанов слідчого СВ Деснянського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_6 від 07.07.2023, зберігаються при матеріалах кримінального провадження, а саме:
- листи 14АУ/Б-2620, 2596 та документи вилучені під час обшуку, - залишити при матеріалах кримінального провадження;
- мобільний телефон, марки «Huawei», - залишити в розпорядженні обвинуваченої ОСОБА_3 .
Вирок може бути оскаржений обвинуваченим, прокурором виключно з підстав, передбачених ст. 394 КПК України.
Роз`яснити ОСОБА_3 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений.
Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня проголошення вироку обвинуваченим, виключно з підстав: призначення судом покарання, суворішого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених частинами четвертою, шостою, сьомою статті 474 КПК України, в тому числі не роз`яснення йому наслідків укладення угоди. Прокурором виключно з підстав призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; затвердження судом угоди у провадженні, в якому згідно з частиною четвертою статті 469 КПК України угода не може бути укладена.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 01.08.2023 |
Номер документу | 112519193 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Татаурова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні