№ провадження 2/646/1716/2023
Справа № 646/3918/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2023 року м. Харків
Червонозаводський районний суд м. Харкова в особі судді Клімової С.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Ленінського районного суду м. Полтава в особі судді Парахіної Є.В., Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері обєднаних сил в особі прокурора Гулевича В.В., Комінтернівського районного суду м. Харкова в особі Музиченко В.О., Думчикова В.В., 3-тя особа: ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадження Червонозаводського районного суду міста Харкова 28.07.2023 року надійшов позов ОСОБА_1 про відшкодування шкоди та зобов`язання вчинити певні дії.
З вказаної позовної заяви вбачається, що її подано від імені ОСОБА_1 із електронної скриньки, без відповідного електронного підпису.
Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч .6 ст. 43 ЦПК України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Згідно з ч. 8 ст. 14 ЦПК України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. За ч. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
Наказом Державної судової адміністрації від 1 червня 2020 року №247 запроваджено з 1 червня 2020 року в дослідну експлуатацію підсистеми "Електронний суд" та "Електронний кабінет" у всіх місцевих та апеляційних судах України (крім Київського апеляційного суду) та Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду (далі - пілотні суди).
Позовна заява ОСОБА_1 надіслано до суду електронною поштою (з електронної скриньки). Разом з тим, надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду має здійснюватися з використанням сервісу «Електронний суд», розміщеного за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua/login.
Для можливості користування цим сервісом необхідно здійснити реєстрацію офіційної електронної адреси (електронного кабінету) з обов`язковим використанням власного електронного цифрового підпису.
Тобто, законодавцем надано сторонам та іншим учасникам справи альтернативне право звернення до суду з позовними та іншими заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами в електронній формі (з обов`язковою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та підписанням вказаних документів власним електронним підписом) або в паперовій формі (з обов`язковим скріпленням вказаних документів власноручним підписом учасника справи (його представника).
Вказане, також, відповідає правовій позиції, викладеній в ухвалі Верховного Суду від 02 липня 2020 року у справі №9901/605/18.
Таким чином, положення ЦПК України вимагають наявності власноручного підпису, у зв`язку з тим, що розгляд анонімних заяв чинним законодавством не допускається, а також у випадку електронного звернення авторизації та використання власного електронного цифрового підпису. Тому, з метою виключення невірного визначення виду поданого процесуального документа до суду слід дотримуватися вимоги щодо належного оформлення такого звернення із дотриманням форми та змісту відповідного документу, що встановлюються ЦПК України.
Позовна заява, подана від імені ОСОБА_1 , не містить електронного цифрового підпису. Вказане унеможливлює достовірно встановити особу якою подано вищевказані документи, вид документу та його точний зміст.
Згідно зі ч. 4 ст. 183 ЦПК Українисуд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Пунктом 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України передбачено, що позовна заява повертається коли її не підписано.
Враховуючи вказане, позовну заяву та клопотання про забезпечення позову, подану від імені ОСОБА_1 , слід повернути особі, від імені якої такі подані, без розгляду.
Керуючисьст. ст. 14, 43, 183, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ленінського районного суду м. Полтава в особі судді Парахіної Є.В., Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері обєднаних сил в особі прокурора Гулевича В.В., Комінтернівського районного суду м. Харкова в особі Музиченко В.О., Думчикова В.В., 3-тя особа: ОСОБА_2 про відшкодування шкоди та зобов`язання вчинити певні дії - повернути особі, від імені якої така подана, без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк, з дня винесення ухвали, у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки http://cz.hr.court.gov.ua
Суддя: С.В. Клімова
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 02.08.2023 |
Номер документу | 112530757 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Клімова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні