Ухвала
від 31.07.2023 по справі 607/13598/23
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31.07.2023 Справа №607/13598/23 Провадження № 2/607/2782/2023

м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Марциновська І.В. під час вирішення питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Довжанської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання права власності в порядку спадкування

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , від імені якої діє адвокат Кучмій М.Я., через підсистему «Електронний суд» звернулась до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до Довжанської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання права власності в порядку спадкування. Ціна позову 108320,31 грн.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.

Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також документів, що до неї додаються, визначені ст. 175, 177 ЦПК України.

Так,відповідно доч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити,зокрема: 1) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; 2) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 3) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Крім цього, ч. 5 ст. 177 ЦПК України визначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим подана позовна заява вказаним вимогам закону не відповідає з огляду на таке.

Так, у позовній заяві зазначено, що спірне нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 належало на праві спільної часткової власності ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 як членам колгоспного двору.

Разом з тим про наявність обставин, які підтверджують, що членами колгоспного двору за зазначеною вище адресою були, зокрема ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , у позовній заяві не зазначено.

Так само про наявність обставин, які підтверджують факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а також між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , у позовній заяві не зазначено.

Крім цього, у позовній заяві не вказано про обставини, які підтверджують, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Також позивач не зазначила про обставини, які свідчать про те, що ОСОБА_2 відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу Української РСР (в редакції, чинній станом на 16.04.1997) фактично вступила в управління або володіння спадковим майном ОСОБА_3 , в тому числі, але не виключно, що спадкоємець користувалась житловим будинком, проживала у ньому тощо.

Докази на підтвердження усіх зазначених вище обставин до позовної заяви не додані. Про неможливість подання таких доказів позивач не вказала, клопотання про витребування доказів не подала.

Крім цього, позивач не конкретизувала зміст позовних вимог з урахуванням обставин, що зазначені у позовній заяві.

Так, у прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати за нею у загальному право власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 . Проте позивач не вказала розмір частки кожного зі спадкодавців на спірне нерухоме майно, право власності на яку позивач просить визнати за нею у порядку спадкування. Так само позивач не врахувала, що, як зазначено у позовній заяві, позивач належала до складу колгоспного двору за адресою: АДРЕСА_1 , а відтак, можливо, позивачеві на праві власності вже належить частка спірного нерухомого майна, яка як наслідок не може бути успадкована.

Також відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Разом з тим такі докази до позовної заяви не додані.

Відповідно до ч. 1, 2ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного позивачу слід виправити недоліки поданої позовної заяви шляхом: 1) зазначення обставин, які свідчать про наявність родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а також між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , та надання доказів на підтвердження таких обставин; 2) зазначення доказів на підтвердження того, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та надання цих доказів; 3) зазначення доказів, що підтверджують те, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 були члена колгоспного двору, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та надання цих доказів; 4) зазначення обставин, які свідчать про те, що ОСОБА_2 фактично вступила в управління або володіння спадковим майном після смерті ОСОБА_3 , та надання доказів на підтвердження цих обставин; 5) викладення змісту позовних вимог із зазначенням способу захисту прав позивача, що відповідає вимогам закону, а саме: конкретизувати зміст позовних вимог з урахуванням висновків, зазначених в мотивувальній частині ухвали - у кількості для суду та відповідно до наявних учасників справи.

Також позивачеві слід виправити недоліки поданої позовної заяви шляхом надання доказів, які підтверджують надсилання листом з описом вкладення учасникам справи копій поданих до суду документів.

Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, строк на їх усунення доцільно визначити десять днів з дня отримання копії ухвали.

Керуючись ст. 175, 176, 177, 185 ч. 1, 2, 258-261, 353 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Довжанської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання права власності в порядку спадкування, надавши позивачеві строкдесять днівз дня отримання копії ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.

Роз`яснити, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

СуддяІ. В. Марциновська

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення31.07.2023
Оприлюднено03.08.2023
Номер документу112559620
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —607/13598/23

Ухвала від 18.08.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Марциновська І. В.

Ухвала від 31.07.2023

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Марциновська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні