Справа № 638/7684/23
Провадження № 1-кс/638/1662/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2023 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого СВ Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, на підставі матеріалів досудового розслідування № 12023221200001271 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ, шляхом виготовлення та вилучення копій матеріалів та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації в електронному та друкованому вигляді, що зберігається у оператора телекомунікації (мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, відомості про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, із обов`язковим зазначенням: адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу; типів з`єднань та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація); дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуги передачі даних; ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI); за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента з мобільним номером телефону НОМЕР_2 за період часу з 24.02.2022 року по теперішній час.
Клопотання обґрунтовує тим, що у період часу з березня місяця 2022 року по травень місяць 2022 року, невстановлені особи таємно скоїли крадіжку майна у сервісі технічного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , чим спричинили матеріальну шкоду, сума якої наразі встановлюється.
В ході досудового розслідування у порядку ст. 40 КПК України до старшого слідчого ОСОБА_3 надійшов рапорт від оперуповноваженого ВКП ХРУП №3 ГУНП в Харківській області, під час ознайомлення з яким встановлено, що в ході проведення оперативних заходів для встановлення і ототожнення інформації, що зібрана щодо осіб, які можуть бути причетними до скоєння вищевказаного кримінального правопорушення, а саме: гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженець м.Харкова, гр. України, раніше не судимий, мешкає: АДРЕСА_3 , необхідно отримати трафік телефонних з`єднань особи, яка на момент скоєння злочину користувалась мобільним терміналом з абонентського номеру: НОМЕР_2 .
Під час досудового розслідування було проведено опитування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (к.н.т. НОМЕР_2 ), який повідомив, що приблизно в 2020 року він почав обіймати посаду керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , а саме в сервісі технічного обслуговуваня « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 . Також ОСОБА_5 пояснив, що у період з березня місяця 2022 року по квітень місяць 2022 року він приїжджав на територію СТО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_2 з метою того, щоб забрати різноманітне обладнання для автомобілів та різноманітні інструменти для особистих цілей, без дозволу керівництва вказаного СТО.
Враховуючи вищевикладене, у зв`язку із чим необхідно застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, передбачений ст. 160 КПК України тимчасовий доступ, з метою виконання вимог ст. 91 КПК України, встановлення всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного злочину, свідків вказаного правопорушення, можливих спільників, а також причетності до інших злочинів, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які перебувають у володінні оператора рухомого (мобільного) зв`язку абонента ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять інформацію про зв`язок абонентів та мобільних терміналів зв`язку по абонентському номеру НОМЕР_2 за період часу з 24.02.2022 року по теперішній час.
Зважаючи на вищевикладене, орган розслідування приходить до висновку про необхідність отримання інформації, яка знаходиться в оператора та провайдера телекомунікацій про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі інформацію (роздруківку) про вхідні та вихідні дзвінки абонента « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з № НОМЕР_2 з визначенням базового прийому передаючих станцій.
Слідчий у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити за викладених у ньому обставин.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, сповіщена в установленому законом поряду, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила, відповідно до ч.4ст. 163 КПК Українинеприбуття за судовим викликом вказаних осіб, без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Згідно ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню.
Так, Харківським районним управлінням поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2023 року за № 12023221200001271, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України.
Відповідно до вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
У відповідності до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 2 статті 160КПК України передбачено вичерпний перелік відомостей, які повинно містити клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Пунктом 7 частини 1ст.162 КПК Українитакож передбачено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, належать до охоронюваної законом таємниці.
Згідно ч.5, ч.6ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи викладені обставини, наведені норми кримінального процесуального закону, перевіривши надані докази, слідчий суддя знаходить клопотання слідчого обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити, оскільки з доказів наданих на його обґрунтування вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, відомості, які містяться в цих документах можуть бути використані як докази, та є неможливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. При цьому, аналіз вказаної інформації може дозволити встановити коло осіб причетних до вчинення злочину, а також, в сукупності з іншими доказами, встановити осіб безпосередньо причетних до вчинення цього злочину.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Шевченківської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, на підставі матеріалів досудового розслідування № 12023221200001271 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.06.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ Харківського районного управління №3 ГУНП України в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Харківського районного управління №3 ГУ НП України в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_15 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_16 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_17 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_18 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_19 - на тимчасовий доступ, шляхом виготовлення копій матеріалів та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до інформації в електронному та друкованому вигляді, що зберігається у оператора телекомунікації (мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, відомості про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі інформацію про вхідні та вихідні дзвінки, із обов`язковим зазначенням: адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу; типів з`єднань та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація); дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуги передачі даних; ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI); за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента з мобільним номером телефону НОМЕР_2 за період часу з 24.02.2022 року по 02.08.2023 року.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 112573191 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Невеніцин Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні