ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
01.08.2023м. Дніпро№ 910/10495/23
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Загинайко Т.В., розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" (03057, м. Київ, вул. Євгенії Мірошниченко, буд. 10; ідентифікаційний код 31169745) про видачу судового наказу в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Діоніс Лайн" (04086, м. Київ, вул. Грозненська, буд. 44, оф. 12; ідентифікаційний код 40722829) 241 225 грн. 00 коп. - заборгованості за Договором від 26.07.2017 №0-389/17 оренди індивідуально визначеного майна
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Дніпропетровської області надійшов супровідний лист Господарського суду міста Києва (вх.№3737/23 від 27.07.2023) з додатками, відповідно до якого на підставі ухвали Господарського суду міста Києва від 06.07.2023 у справі №910/10495/23 направляються за територіальною юрисдикцією (підсудністю) матеріали заяви Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" (03057, м. Київ, вул. Євгенії Мірошниченко, буд. 10; ідентифікаційний код 31169745) про видачу судового наказу за вимогою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діоніс Лайн" про стягнення заборгованості.
Як вбачається, Приватне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Надра України" (03057, м. Київ, вул. Євгенії Мірошниченко, буд. 10; ідентифікаційний код 31169745) звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Діоніс Лайн" (04086, м. Київ, вул. Грозненська, буд. 44, оф. 12; ідентифікаційний код 40722829) 241 225 грн. 00 коп. - заборгованості за Договором від 26.07.2017 №0-389/17 оренди індивідуально визначеного майна
Також просить стягнути з боржника судові витрати, понесені заявником (судовий збір).
Розглянувши подану заяву та додані до неї документи суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу з огляду на таке.
Частиною 1 статті 12 Господарсько процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:
- наказного провадження;
- позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно зі статтею 147 Господарсько процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу, із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці, судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.
Частиною 1 статті 150 Господарського процесуального кодексу України визначено, що заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 150 Господарського процесуального кодексу України до заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника.
Як вбачається, заява про видачу судового наказу надійшла до Господарського суду міста Києва через систему "Електронний суд".
Представником заявника зазначено Герасько Олександра Анатолійовича.
Частиною 1 статті 58 Господарського процесуального кодексу України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно з частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
В якості доказів наявності повноважень на представництво інтересів Приватного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Надра України" Герасько Олександром Анатолійовичем до заяви про видачу судового наказу додано ордер б/н від 09.08.2022 на надання правничої (правової) допомоги, сформований в системі "Електронний суд".
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Пунктом 1 Положення Про ордер на надання правничої (правової) в новій редакції, затвердженого рішенням Національної асоціації адвокатів України від 12.04.2019 №41 із наступними змінами визначено, що Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.
Ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та іншими законами України (пункт 2 Положення).
В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (зразок в Додатку 1) (пункт 3 Положення).
Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням (пункт 4 Положення).
Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (пункт 5 Положення).
Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності) (пункт 6 Положення).
Ордер, який видається адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням, обов`язково має містити підпис адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера, та підпис керівника адвокатського бюро, адвокатського об`єднання і скріплений печаткою юридичної особи. Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро / адвокатським об`єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об`єднання, адвокатського бюро. Правовідносини між адвокатом, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера та адвокатським об`єднанням, адвокатським бюро врегульовуються внутрішніми документами цих організаційно правових форм здійснення адвокатської діяльності (пункт 7 Положення).
Пунктом 11 Положення визначено, що ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Відповідно до пункту 12 Положення ордер містить наступні реквізити: - серію, порядковий номер ордера; - прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; - посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; - назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо); - прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; - ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); - адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; - обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; - дату видачі ордера; - підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі "Адвокат"); - підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі "Адвокат"); - підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням. Під час дії воєнного стану на території України реквізити, передбачені цим підпунктом, можуть оформлятись у відповідності до п. 10 цього Положення; - двовимірний штрих-код QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.
Як вбачається, наданий ордер не відповідає типовій формі ордеру, яка затверджена Положенням та не містить всіх необхідних реквізитів ордеру, передбачених Положенням, зокрема: серії, порядкового номера ордера; назви органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; двовимірного штрих-коду (QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.
В наданому ордері від 09.08.2022 міститься посилання на ордер АІ №1262855 від 09.08.2022, разом з цим, такого ордеру до суду надано не було.
Також суд звертає увагу, що до заяви про видачу судового наказу не додано доказів того, що Герасько Олександр Анатолійович має статус адвоката або має право представляти інтереси заявника в порядку самопредставництва.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного згідно із Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими. Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України (стаття 12 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
З урахуванням викладеного, заява про видачу судового наказу подана особою, повноваження якої не підтверджено належними доказами.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 152 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням вимог статті 150 цього Кодексу; заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;
Все вищевикладене унеможливлює видачу судового наказу Приватному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Надра України"
Згідно з частиною 1 статті 153 Господарського процесуального кодексу України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись статтями 150, 152, 153, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Приватному акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Надра України" (03057, м. Київ, вул. Євгенії Мірошниченко, буд. 10; ідентифікаційний код 31169745) у видачі судового наказу з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Діоніс Лайн" (04086, м. Київ, вул. Грозненська, буд. 44, оф. 12; ідентифікаційний код 40722829) 241 225 грн. 00 коп. - заборгованості за Договором від 26.07.2017 №0-389/17 оренди індивідуально визначеного майна.
Ухвала набирає законної сили - 01.08.2023.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 03.08.2023 |
Номер документу | 112576248 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні