ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 серпня 2023 рокуСправа № 912/1369/23
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Тимошевська В.В., розглянувши матеріали позовної заяви Заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури, просп. Європейський, 4, м. Кропивницький, 25006, в інтересах держави, в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, вул. Тараса Карпи, 84, кімн. 415, м. Кропивницький, 25006
про стягнення 100 000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури, в інтересах держави, в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств до Фермерського господарства "ОКСАНА-АГРО" з вимогами про стягнення 100 000,00 грн заборгованості за договором №79ФГ-2017 від 01.12.2017 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Таким чином, у відповідності до вимог процесуального закону, на позивача покладається обов`язок надіслання учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.
В якості доказу направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу до позову додано опис вкладення від 25.07.2023, фіскальний чек від 25.07.2023 та список згрупованих відправлень.
Зі змісту вказаного опису вкладення вбачається, що Фермерському господарству "ОКСАНА-АГРО" направлена позовна заява на 15 аркушах, тоді як подана до господарського суду позовна заява викладена на 14 аркушах.
Крім того, відповідно до зазначеного опису вкладення відповідачу направлені інші документи, ніж ті, що додані до позовної заяви, адресованої суду.
Отже, виходячи зі змісту наявного у матеріалах позовної заяви опису вкладення у цінний лист від 25.07.2023 суд позбавлений можливості дійти беззаперечного висновку про надсилання на адресу відповідача копії даної позовної заяви та всіх доданих до неї документів, що, в свою чергу, порушує визначені законом засади змагальності, рівності учасників процесу перед законом і судом, а також позбавляє відповідача можливості своєчасно ознайомитись з відповідними позовними матеріалами, надати свої доводи і заперечення.
Крім того, за вимогами ч.ч. 2, 3 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про витребування доказів тощо.
Згідно з правилами ч. 4 ст. 74 ГПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Натомість, за нормами 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З викладених норм слідує, що на позивача покладається обов`язок подати до суду всі наявні у нього докази на підтвердження його вимог, а у разі відсутності таких доказів - подати клопотання про їх витребування в порядку ст. 81 ГПК України. Згідно чинних процесуальних норм, суд не може збирати докази самостійно, крім окремо визначених підстав.
Так, прокурор обґрунтовує свої вимоги, посилаючись на перерахування відповідачеві коштів фінансової підтримки відповідно до умов договору №79ФГ-2017 від 01.12.2017, однак відповідних доказів не додано до позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищенаведене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху, з наданням прокурору строку на усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Заступника керівника Кіровоградської обласної прокуратури - залишити без руху.
2. Заступнику керівника Кіровоградської обласної прокуратури, усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме подати до суду:
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- докази на підтвердження перерахування відповідачеві коштів фінансової підтримки відповідно до умов договору №79ФГ-2017 від 01.12.2017.
3. Роз`яснити Заступнику керівника Кіровоградської обласної прокуратури, що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати Заступнику керівника Кіровоградської обласної прокуратури на офіційну електронну адресу через систему "Електронний суд".
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2023 |
Оприлюднено | 04.08.2023 |
Номер документу | 112577909 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні