Ухвала
від 03.08.2023 по справі 925/1042/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

03 серпня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/1042/23

Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Городищенської міської ради до Фермерського господарства АГРО ДІМ ДЕМЕТРА про внесення змін до договору,

ВСТАНОВИВ:

01.08.2023 Городищенська міська рада (ідентифікаційний код 33965401, адреса місцезнаходження: 19502, м. Городище, площа Миру, 8) звернулась до Господарського суду Черкаської області з позовом до фермерського господарства АГРО ДІМ ДЕМЕТРА (ідентифікаційний код: 44503628, адреса місцезнаходження: 02081, м. Київ, вул. Здолбунівська, 9Б, кв. 111).

Змістом позову є немайнова вимога про внесення змін до договору оренди землі, який укладений 14.04.2014 щодо земельної ділянки з кадастровим номером №7120381000:02:001:2039, площею 17,5128 га, виклавши преамбулу договору у наступній редакції:

Орендодавець: Городищенська міська рада в особі міського голови Мирошника Володимира Петровича, який діє згідно Закону України Про місцеве самоврядування в Україні з однієї сторони, та

Орендар: ФГ АГРО ДІМ ДЕМЕТРА код ЄДРПОУ 44503628 в особі директора Русина Руслана Петровича, надалі разом іменуються Сторони уклали цей договір про наступне:

пункт 5 договору в наступній редакції: Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 553821,95 грн;

пункт 9 договору в наступній редакції: Орендна плата вноситься Орендарем в грошовій формі в розмірі 66458,63 грн, що становить 12% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки в рік.

У позові позивач просив стягнути з відповідача понесені судові витрати, які згідно з доданим до позову попереднім (орієнтовним) розрахунком суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести у зв`язку із розглядом справи складають 2684,00 грн витрат зі сплати судового збору.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Під час відкриття провадження суддя установив, що позивач у позові вказав назву відповідача з місцезнаходженням: АГРО ДІМ ДЕМЕТРА 02081, м. Київ вул. Здолбунівська, 96, кв. 111

Відповідно до частини першої та другої статті 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

З інформації, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань суддя установив, що АГРО ДІМ ДЕМЕТРА (ідентифікаційний код: 44503628) має адресу місцезнаходження: 02081, м. Київ вул. Здолбунівська, 9Б, кв.111.

Отже, позивач при поданні позовної заяви невірно вказав адресу місцезнаходження відповідача.

До позовної заяви позивачем долучено опис-вкладення у цінний лист форми 107 на ім`я Фермерського господарства АГРО ДІМ ДЕМЕТРА, у якому не зазначено номер поштового відправлення.

Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку визначають Правила надання послуг поштового зв`язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270

Згідно з пунктами 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта №211 від 12.05.2006 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, у пункті 3.2.1.2 якого наведено зразок оформлення опису вкладення за формою 107, де відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів, зазначення кількості кожного предмета, його оголошеної цінності, загальної кількості предметів та загальної оголошеної цінності вкладення і підписує його.

Відповідно до постанови Верховного суду від 26.03.2020 у справі №910/9962/16, звертаючись до суду із позовом (зустрічним позовом), на позивача (позивача за зустрічним позовом) покладений обов`язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення, який має містити номер поштового відправлення. Саме зазначення такого номеру є обов`язковим для виконання вимог ГПК України про належне надсилання позовної заяви та документів іншій стороні.

Правові висновки щодо необхідності наявності номеру поштового відправлення на описі вкладення у цінний лист, викладені у постановах Верховного Суду від 24.12.2020 у справі №916/2110/20, від 20.01.2022 у справі №916/1618/21.

Відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) (абзац 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені постановою КМУ №270 від 05.03.2009).

Отже, належним доказом направлення копії заяви з додатками іншим учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист оформленого відповідно до форми 107 Порядку з поіменним переліком документів, який повинен містити номер поштового відправлення.

Суддя зазначає, що у накладній Акціонерного товариства «Укрпошта» №1950203213990 від 28.07.2023 та в описі вкладення у цінний лист вказано, що відправлення направлено до АГРО ДІМ ДЕМЕТРА 02081, м. Київ вул. Здолбунівська, 96, кв. 111, проте ця накладна не містить адреси місцезнаходження відповідача, оскільки місцезнаходження відповідача: АДРЕСА_1 . Тому дані документи не є належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до частини першої статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Враховуючи викладене позивачу необхідно надіслати відповідачу копію позовної заяви і додані до неї документи та подати суду докази такої відправки, якими є оригінал опису вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до пункту 8 Розділу 10 Глави 2 Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.06.2015 №1000/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.06.2015 за №736/27181, копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Напис про засвідчення копії складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.

Напис про засвідчення копії скріплюється відбитком печатки відповідного структурного підрозділу установи або печатки «Для копій». У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчуються відбитком печатки установи. На лицьовому боці у верхньому правому куті першого аркуша документа проставляється відмітка «Копія».

Зазначеним способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа, поданого у копії.

У разі подання учасником справи до суду пакету документів у копіях, які прошиті із проставленням на останній його сторінці посвідчувального напису, із зазначенням кількості сторінок та проставленням підпису уповноваженої особи заявника та його печатки, такі процесуальні дії учасника справи свідчать про подання ним копій документів з дотриманням вимог щодо їх засвідчення відповідно до вимог національного стандарту щодо оформлення документів.

Така правова позиція узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в постанові від 01.10.2020 у справі № 910/8794/17 та від 14.09.2021 у справі №916/2024/20.

Не всі копії документів, додані позивачем до позовної заяви, засвідчені належним чином. Копія листа від 02.05.2023 №243/01-02-08 з доказом про отримання, копія додаткової угоди до договору, копія витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку подані без зазначення обов`язкових реквізитів - слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії.

Відповідно до статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Городищенської міської ради залишити без руху.

Установити Городищенській міській раді строк та спосіб для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Черкаської області протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:

-належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви;

-опис вкладення у цінний лист, який повинен містити номер поштового відправлення з поіменним переліком документів та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) на адресу відповідача ( АДРЕСА_1 ).

Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.

Суддя А.І. Гладун

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення03.08.2023
Оприлюднено07.08.2023
Номер документу112607489
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1042/23

Рішення від 28.11.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Рішення від 28.11.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Ухвала від 23.10.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Ухвала від 04.10.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

Ухвала від 03.08.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Гладун А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні