Справа № 515/962/23
Провадження № 3/515/1255/23
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2023 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Зубов О.С., за участю: прокурора Чернова В.С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , начальника Відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, РНОКПП: НОМЕР_1 , за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 і ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з надісланих матеріалів ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, являючись відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог п п.1, 2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 20 грудня 2022 року уклала договір №75 на закупівлю товару з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні та інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (код ЄДРПОУ 43239155), перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів не повідомила Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 31 грудня 2022 року уклала додаткову угоду №1 до договору №75 від 20.12.2022 року з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні та інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (код ЄДРПОУ 43239155), перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів не повідомила Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Далі, ОСОБА_1 будучи на вищевказаній посаді, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 14 грудня 2021 року уклала договір з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155) перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів не повідомила Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Далі, ОСОБА_1 будучи на вищевказаній посаді, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 23 вересня 2021 року уклала договір на закупівлю товару №134 з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія», перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 25 жовтня 2022 року уклала договір з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим порушила п.2.ч.1 ст.28 Закону України» Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, уклала з ---, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим порушила п.2.ч.1 ст.28 Закону України» Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Крім того, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 15 грудня 2022 року уклала договір №72 з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї дружні стосунки та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія», на закупівлю товарів, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим порушила п.2.ч.1 ст.28 Закону України» Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Далі, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 04 листопада 2021 року №152 уклала з ФОП ОСОБА_3 , з якою в неї дружні стосунки та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія», на закупівлю шкільного товару, перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим порушила п.2.ч.1 ст.28 Закону України» Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Далі, ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, згідно п.п.«в», п.1 ч.1 ст.ЗЗакону №1700-VII, суб`єктом на яку поширюється дія цього Закону, 14 грудня 2021 року уклала з ФОП ОСОБА_3 , з якою в неї дружні стосунки та інші позаслужбові стосунки, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія», перебуваючи в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомивши Тузлівську сільську раду Одеської області про наявність такого конфлікту, чим порушила п.2.ч.1 ст.28 Закону України» Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-7 КУаАП.
Крім того, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, молоді, культури та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», 20 грудня 2022 року уклала договір №75 з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, молоді культури та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», маючи суперечність між приватним інтересом, зумовленим іншими позаслужбовими стосунками, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в громадській організації, з ФОП ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, що виражено у службовій, односібній, можливості нею на укладання та підписання договорів від імені відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області і розпоряджатися коштами і майном відділу, що вплинуло на об`єктивність та не неупередженість прийняття рішення, і виразилось в укладенні договору №75 від 20 грудня 2022 року з ФОП ОСОБА_2 , перебувала в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, молоді культури та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», маючи суперечність між приватним інтересом, зумовленим іншими позаслужбовими стосунками, що виникають у зв`язку членством та діяльністю в громадські організації з ФОП ОСОБА_2 , та її службовими повноваженнями, що виражено у службовій, одноосібній, можливості ОСОБА_1 на укладення та підписання договорів та додаткових угод від імені відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області і розпоряджатися коштами і майном відділу, що вплинуло на об`єктивність і неупередженість прийняття рішення, і виразилось в укладанні 31 грудня 2022 року додаткової угоди №1 до догвоору №75 від 20 грудня 2022 року з ФОП ОСОБА_2 , перебувала в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, молоді культури та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 14 грудня 2021 року уклала договір №165 з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (код ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3.ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-2 КУпАП.
Далі, ОСОБА_1 перебуваючи на вищевказаній посаді, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 23 вересня 2021 року уклала договір №134 з ФОП ОСОБА_2 , з якої в неї інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (код ЄДРПОУ 43239155) вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3.ч1.ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 перебуваючи на вищевказаній посаді, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 25 жовтня 2022 року уклала договір №50 з ФОП ОСОБА_2 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3.ч.1.ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Далі, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу освіти, молоді культури та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», маючи суперечність між приватним інтересом, зумовленим іншими позаслужбовими стосунками, що виникають у зв`язку з членством та діяльністю в громадській організації з ФОП ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, що виражено у службовій, одноосібній, можливості ОСОБА_1 на укладення та підписання договорів та додаткових угод до договорів від імені відділу і розпоряджатися коштами і майном відділу, що вплинуло об`єктивність і неупередженість прийняття рішення, і виразилось в укладенні договору №72 від 15.12.2022 року з ФОП ОСОБА_2 , перебувала в умовах реального конфлікту інтересів, тим самим порушила п.3.ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , перебуваючи на вищевказаній посаді, будучи суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, 17 квітня 2023 року уклала договір №15 з ФОП ОСОБА_3 , з якої в неї інші позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльність в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на вищевказаній посаді будучи суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, 04 листопада 2021 року уклала договір №152 з ФОП ОСОБА_3 , з якою в неї позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Далі, ОСОБА_1 , перебуваючи на вищевказаній посаді будучи суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, 14 грудня 2021 року уклала договір №171 з ФОП ОСОБА_3 , з якою в неї позаслужбові стосунки, що виникли у зв`язку з членством та діяльністю в ГО «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155), тобто вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів та порушила п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», підписала наказ №71 від 17 грудня 2021 року «Про виплату щорічної винагороди керівникам закладів загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (один посадовий оклад) директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Крім того, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №27/к/тр від 28 вересня 2022 року «Про виплату щорічної винагороди керівникам закладів загальної середньої освіти», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (100% посадового окладу) директору Тулівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_5 , з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №34/к/тр від 20 грудня 2022 року «Про преміювання директорів закладів середньої освіти», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (7700 грн.) директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №4/к/тр від 04 січня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів загальної середньої освіти», в якому визначила розмір надбавки за престижність у розмірі 20% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №15/к/тр від 27 травня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці ОСОБА_4 та ОСОБА_6 », в якому визначала розмір надбавки за престижність у розмірі 4% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №22/к/тр від 29 серпня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів освіти на 2022 рік», в якому визначала розмір надбавки за престижність у розмірі 5% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №2-к-тр від 02 січня 2023 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів освіти на 2023 рік», в якому визначала розмір надбавки за престижність у розмірі 5% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №3/к/тр від 04 січня 2022 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік», в якому визначала розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №24/к/тр від 29 серпня 2022 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік», в якому визначала розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №8/к/тр від 02 січня 2023 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік», в якому визначала розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №55/к/тр від 27 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки за інтенсивність праці директору Тузлівського ОЗЗСО ОСОБА_4 », в якому визначала розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 з якої в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та не повідомила Тузлівську сільську раду Білгород-Дністровського району Одеської області, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання вищевказаного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №71 від 17 грудня 2021 року «Про виплату щорічної винагороди керівникам закладів загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (один посадовий оклад) директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №27/к/тр від 28 вересня 2022 року «Про виплату щорічної винагороди керівникам закладів загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (100% посадового окладу) директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №34/к/тр від 20 грудня 2022 року «Про преміювання директорів закладів загальної середньої освіти», в якому оцінила роботу та визначила розмір премії (7700) директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №4/к/тр від 04 січня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів загальної середньої освіти», в якому визначила розмір надбавки за престижність у розмірі 20% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №15/к/тр від 27 травня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці ОСОБА_4 та ОСОБА_6 », в якому визначила розмір надбавки за престижність у розмірі 5% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №22/к/тр від 29 серпня 2022 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів освіти на 2022 рік», в якому визначила розмір надбавки за престижність у розмірі 5% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №2-к-тр від 02 січня 2023 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів освіти на 2023 рік», в якому визначила розмір надбавки за престижність у розмірі 5% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №3/к/тр від 04 січня 2022 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік», в якому визначила розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
ОСОБА_1 , будучи на посаді начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №24/к/тр від 29 серпня 2022 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік», в якому визначила розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 , будучи на вищевказаній посаді, являючись суб`єктом на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №8/к/тр від 02 січня 2023 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради», в якому визначила розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Далі, ОСОБА_1 , будучи на вищевказаній посаді, являючись суб`єктом на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», виконуючи передбачені посадовою інструкцією службові повноваження, підписала наказ №55 від 27 серпня 2021 року «Про встановлення надбавки за інтенсивність праці директору Тузлівської сільської ради ОСОБА_4 », в якому визначила розмір надбавки за складність та напруженість у роботі в розмірі 50% директору Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти ОСОБА_4 , з якою в неї інші позаслужбові стосунки (трудові відносини) та вчинила дії і прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання даного наказу, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Постановою суду від 12 липня 2023 р. вказані матеріали були об`єднані в одне провадження під №515/962/23 (провадження №3/515/1255 /23).
В судовому засіданні прокурор просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.ч.1, 2ст.172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала, щиро розкаялась у скоєному.
Завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, що передбаченост.245 КУпАП.
У відповідності до ч.1ст.9 КУпАПадміністративне правопорушення (проступок) - це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зіст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Тобто, підставою для притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного проступку є наявність об`єктивних і суб`єктивних ознак: об`єкта, об`єктивної сторони, суб`єкта та суб`єктивної сторони.
Відповідальність за ч.1ст.172-7 КУпАПнастає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону)встановлено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України«Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересівце суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень; приватний інтересце будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до ч.1 ст.28 Закону, особи, зазначені у п.п.1, 1 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані: виживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень, у якому виник конфлікт інтересів відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вити заході щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно із диспозицієюстатті 172-7 КпАП Українита п.2 примітки до цієї статті, порушення вимог стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів можуть полягати: у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - наявної суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень (ч.1ст.172-7 КпАП України)
Відповідно до частини 5статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз`ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Відповідно до частини 4статті 38 КпАП Україниадміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Для визначення початку перебігу строку давності притягнення особи до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією, важливу роль відіграють як день вчинення, так і день виявлення правопорушення.
Судом встановлено, що 04 березня 2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, що підтверджується розпорядженням №31/02-02-03 Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області (а.с.18).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАПпідтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією від 14 червня 2023 року; 25.10.2022 року; 14.12.2021 року; 31.12.2022 року; 23.09.2021 року; 15.12.2022 року; 20.12.2022 року; 17.04.2023 року; 04.11.2021 року між ФОП ОСОБА_2 , ФОП ОСОБА_3 та начальником Відділу освіти, культури, молоді та спорту Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області Шпачинською Н.А. укладені договора на закупівлю товарів; копією інформаційного листа Головного управління в ДПС в Одеській області Державної податкової служби України, підтверджується, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є одними із засновників Громадської організації «Клівія» (ЄДРПОУ 43239155); копіями наказів, виданих Начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту ОСОБА_1 №27/к/тр від 28.09.2022 року «Про щорічну винагороди керівникам закладів середньої освіти» в розмірі 100% посадового окладу; №34/к/тр від 20.12. 2022 року «Про преміювання директорів закладів загальної середньої освіти»; №4/к/тр від 04.01.2022 року, №22/к/тр від 29.08.2022 року, №2-к-тр від 02.01.2023 року «Про встановлення надбавки за престижність праці керівникам закладів освіти 2022 року»; №15/к/тр від 27.05.2022 року «Про встановлення розмірі надбавки за престижність праці ОСОБА_4 та ОСОБА_6 »; №3/к/тр від 04.01.2022 року, №24/к/тр від 29.08.2022 року, 38-к-тр від 02.01.2023 року «Про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам ЗЗСО Тузлівської сільської ради на 2022 рік»; №71 від 17.12.2021 року «Про виплату щорічної винагороди керівникам закладів загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради»№№55 від 27.08.2021 року «Про встановлення надбавки за інтенсивність праці директору Тузлівської ОЗЗСО ОСОБА_4 »; наказом КЗ «Тузлівський навчально-виховного комплексу» №11-к-тр від 04.01.2021 року ОСОБА_1 прийнято на посаду вчителя інформатики за сумісництвом з окладом згідного штатного розпису; Статутом Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області; копією розпорядження Тузлівської сільської ради №105 від 30 серпня 2019 року, яким ОСОБА_4 призначено на посаду директора «Тузлівський навчально-виховний комплекс ЗОС І-ІІІ ступенів-ліцей»; відомостями нарахування з 01 січня 2021 року по 30 квітня 2023 року заробітної плати, премій, виплати надбавок і стимулюючих виплат (матеріальної допомоги) ОСОБА_4 , директору закладу; поясненнями ОСОБА_1 , в яких остання вину визнала; рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСПР НП України Б.Щука, яким виявлено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1, ч.2 ст.172-4 КУпАП.
Таким чином суд, відповідно до ст.ст.245, 280 КУпАПповно й всебічно з`ясувавши усі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7КУпАП.
У відповідності до ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи обставини справи, особу порушниці, щире каяття, її майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на нього стягнення у виді штрафу, яке буде достатнім для виправлення порушника і попередження вчинення ним нових правопорушень.
Згідно зіст.40-1 КУпАПз ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 172-7, 221, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення:
за ч.1ст.172-7 КУпАПу виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн;
за ч.2ст.172-7 КУпАПу виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.
Відповідно до ч.2ст.36 КУпАПостаточно визначити в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4250 грн (чотири тисячі двісті п`ятдесят грн) на користь держави.
Штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з дня отримання даної постанови, шляхом його внесення за наступними реквізитами: Одеська область, отримувач:ГУК в Од.обл./Одеська обл./21081300, код ЄДРПОУ:37607526, банк отримувача:Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку:UA848999980313080149000015001, код КДБ: 21081300
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація) судовий збір в сумі 536, 80 грн (п`ятсот тридцять шість грн 80 к.) за наступними реквізитами: стягувач ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA9089 99980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
У разі несплати правопорушником даного штрафу в установлений строк, стягнути з нього подвійний розмір штрафу, визначений цією постановою, відповідно до ст.308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Повний текст постанови оголошений 14.07.2023 року о 11:50 год.
Суддя Зубов О.С.
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 07.08.2023 |
Номер документу | 112619826 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів |
Адмінправопорушення
Татарбунарський районний суд Одеської області
Зубов О. С.