ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 757/18931/23
провадження № 2/753/6140/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" липня 2023 р. м. Київ
Суддя Дарницького районного суду міста Києва Кулик С.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Київський міський дитячий діагностичний центр» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання факту мобінгу та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Дарницького районного суду м. Києва за підсудністю з Печерського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 , до КНП «Київський міський дитячий діагностичний центр» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання факту мобінгу та зобов`язання вчинити дії.
В позовній заяві позивач просить звільнити її від сплати судового збору на підставі ст. 8 Закону України «Про судовий збір», посилаючись на те, що на утриманні позивача знаходиться матір з обмеженими можливостями, чоловік з другою групою інвалідності, а також втрати власності на тимчасово окупованій території України.
На підтвердження вказаних обставин позивачем надано медичну довідку видану на ім`я ОСОБА_2 , свідоцтво про народження позивача, довідку про інвалідність видану на ім`я ОСОБА_3 , свідоцтво про укладення шлюбу, а також довідку на підтвердження статусу позивача як внутрішньо переміщеної особи.
Суддя дослідивши матеріали справи приходить до наступного.
Статтею 136 ЦПК України визначено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі (ч. 1 ст. 136 ЦПК України). З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати (ч. 3 ст. 136 ЦПК України).
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір»).
Проте, зазначені позивачем обставини не є підставою для звільнення її від сплати судового збору та не підтверджують неможливість позивача виконання свого обов`язку по його сплаті, оскільки позивачем не надано суду підтвердження свого майнового стану.
З урахуванням викладеного у задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ч. 4 ст. 177 ЦПК України, оскільки до позовної заяви мають бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підставі Закону України «Про судовий збір», позивачеві необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру, за ставкою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1 073,60 грн за кожну вимогу, що в сукупності становить 2 147,20 грн.
Відповідно до положень статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 353 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Київський міський дитячий діагностичний центр» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання факту мобінгу та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 21 серпня 2023 року, але не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачеві, що в разі невиконання вказівок суду у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: - https://dr.ki.court.gov.ua/sud2602/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя С.В.Кулик
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.07.2023 |
Оприлюднено | 07.08.2023 |
Номер документу | 112624843 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Кулик С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні