Рішення
від 01.08.2023 по справі 133/2911/21
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа№ 133/2911/21

Провадження № 2/133/272/23

РІШЕННЯ

Іменем України

01.08.2023 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

у складі головуючого судді Кучерук І.М.,

за участю секретаря Бірюкової Т.П.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,треті особи службау справахдітей Вінницькоїміської ради,служба усправах дітейМахнівської сільськоїтериторіальної громади, про усунення перешкод щодо участі у вихованні та спілкуванні з дитиною та встановлення способів участі батька у вихованні дитини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить визначити йому порядок участі у вихованні малолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом встановлення наступного графіку виховання та спілкування з донькою: систематичні побачення з донькою не менше ніж 2 рази в календарний місяць тривалістю не менше однієї доби без участі матері дитини ОСОБА_2 ; щороку на період літніх канікул дитини забирати доньку на проживання до нього на певний час, але не менше 1 тижня; у святкові та неробочі дні відвідувати доньку без обмежень в часі та без участі матері дитини ОСОБА_2 .

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що сторони є батьками малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка наданий час проживає з відповідачем. Після розірвання шлюбу відносини між ними взагалі перестали існувати. Відповідач стала перешкоджати позивачу у спілкуванні з донькою.

Позивач зазначає, що усі його спроби вирішити питання побачень з дитиною в досудовому порядку не призвели до позитивного результату. Відповідач останнім часом не надає можливості бачитися із дитиною, приймати участь у її вихованні, чим порушує права позивача.

Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з цим позовом.

Позивач та його представник у судове засідання не з`явилися, представник позивача надав до суду заяву, в якій просить розгляд справи провести без їх участі.

За змістом п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України днем вручення судової повістки є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Відповідач,якавважається такою, що належним чином повідомлена про розгляд справи судом, оскільки до суду повернулося повідомлення з відміткою про відсутність адресата за місцем проживання, в судове засідання не з`явилась, відзиву до суду не подала.

Представник третьої особи служби у справах дітей Вінницької міської ради у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просить розгляд справи провести без його участі, вказала, що підтримує висновок про доцільність визначення способу участі позивача у вихованні дитини ОСОБА_3 .

Представник третьоїособи службиу справахдітей Махнівськоїсільської територіальної громади у судове засідання не з`явився.

Суд, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції у Вінницькій області, батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_1 та ОСОБА_4 (а.с.9).

Відповідно до акту обстеження житлових умов заявника ОСОБА_1 , який проживає у будинку за адресою: АДРЕСА_1 , який належить його батьку ОСОБА_5 , технічний стан будинку та характеристика жилої площі задовільний (а.с.10).

За місцем проживання позивач ОСОБА_1 характеризується з позитивної сторони (а.с.11).

Як вбачається з квитанцій за період з січня 2021 року по липень 2021 року, позивачем перераховувалися грошові кошти відповідачу на утримання доньки у розмірі 2000 грн. щомісячно (а.с.13-14).

Відповідно до вимог ст.155Сімейного кодексуУкраїни здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Частинами 2, 3 ст. 157 Сімейного кодексу України передбачено, що той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.159Сімейного кодексуУкраїни якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров`я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

Згідно з ст. 11 Закону України «Про охорону дитинства» батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

Статтею 12 вказаного Закону, зокрема, визначено, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Частинами 1, 2 ст. 15 вказаного Закону передбачено, що батьки, які проживають окремо від дитини, зобов`язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.

На виконання ухвали суду про витребування доказів, Орган опіки та піклування виконавчого комітету Вінницької міської ради надав висновок від 23.05.2022 №01/00/011/122732 про визначення способу участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.51-53).

Орган опіки та піклування виконавчого комітету Вінницької міської ради вважає доцільним визначити такі способи участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням думки дитини: І-ІІІ неділя щомісяця з 10 год. до 19 год.; сім днів у літній період щороку, за узгодженням між батьками дитини.

Враховуючи наведені вище обставини, бажання позивача ОСОБА_1 брати участь у вихованні своєї дитини, його ставлення до виконання батьківського обов`язку, право на особисте спілкування з дитиною, та враховуючи вік дитини, а також з метою забезпечення інтересів дитини, суд вважає за можливим позов задовольнити частково і визначити способи участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням думки дитини: І-ІІІ неділя щомісяця з 10 год. до 19год.; сім днів у літній період щороку, за узгодженням між батьками дитини.

Щодо решти позовних вимог, суд не вбачає підстав для їх задоволення з огляду на те, що позивачем не обгрунтовано яким чином можливо у святкові та неробочі дні відвідувати доньку без обмежень в часі та без участі матері дитини ОСОБА_2 , яка проживає разом з нею.

Такод суд вважає за необхідне роз`яснити сторонам про необхідність попереджати один одного про свої дії щодо дитини та узгоджувати їх з урахуванням режиму дня, стану здоров`я та інтересів дитини.

Керуючись ст.159 СК України, ст.ст.259, 260, 263-265, ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Визначити такі способи участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням думки дитини:

перша та третя неділя щомісяця з 10 год. до 19 год.;

сім днів у літній період щороку, за узгодженням між батьками дитини.

У задоволенні позову в іншій частині відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Вінницького апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: ОСОБА_4 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Третя особа: Служба у справах дітей Вінницької міської ради, адреса: вул. Соборна, 50, м.Вінниця, ЄДРПОУ 03084813.

Третя особа:Служба усправах дітейМахнівської сільськоїтериторіальної громади, адреса: вул. Нікольського,15, с. Махнівка, Хмільницький район, Вінницька область, ЄДРПОУ 04328298.

Суддя І.М. Кучерук

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.08.2023
Оприлюднено07.08.2023
Номер документу112628040
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —133/2911/21

Рішення від 01.08.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 28.06.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 26.06.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 26.04.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 06.09.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 05.09.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 22.03.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

Ухвала від 20.10.2021

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Кучерук І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні