Рішення
від 20.07.2023 по справі 589/2895/23
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/2895/23

Провадження № 2/589/1046/23

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2023 року

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:

головуючого - судді - Євдокімової О.П.

при секретарі судового засідання - Михайленко Н.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОБЕКС-УКРАЇНА» третя особа виконком Шосткинської міської ради про припинення трудових відносин

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він перебуває в трудових відносинах з ТОВ «СОБЕКС Україна» з 22 березня 2016 року і є тимчасово виконуючим обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС Україна». Впродовж тривалого часу ТОВ «СОБЕКС Україна» фактично не здійснює господарську діяльність, учасники не цікавляться долею юридичної особи, тому він втратив матеріальну (економічну) та будь-яку іншу зацікавленість у перебуванні на вищезазначеній посаді. Про своє рішення він неодноразово усно повідомляв учасників ТОВ «СОБЕКС Україна», проте Відповідач ігнорує його звернення і не розриває з ним трудові відносини, тому просить задовольнити його позов.

Позивач в судове засідання не з`явився, але надав заяву просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача та треті особи в судове засідання не з`явились, надали заяв в яких просять справу розглядати без їх участі, проти задоволення позову не заперечують.

Суд вважає можливим слухати справу без участі сторін, оскільки в матеріалах справи є достатньо доказів про взаємовідносини сторін.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними в справі доказами та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Відповідно до ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.

Дослідивши надані докази, вислухавши пояснення сторін, суд встановив наступні факти і відповідні їм правовідносини.

ТОВ «СОБЕКС Україна» з 2007 року зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ЄДРПОУ 35187360, адреса місцезнаходження: 41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Депутатська, будинок 13А. Учасниками ТОВ «СОБЕКС Україна» є: ОСОБА_2 РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , який володіє часткою в статутному капіталі Товариства в розмірі 1 099 985,00грн., що становить 60,15% статутного капіталу Товариства.

- ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БАЛАТОН» Код ЄДРПОУ 38994311, адреса: Україна, 41100, Сумська обл., місто Шостка, вул. Депутатська, буд. 13А,

яке володіє часткою в статутному капіталі Товариства в розмірі 650 000 (шістсот п`ятдесят тисяч) грн. 00 коп., що становить 35,55% статутного капіталу Товариства.

ОСОБА_3 , адреса АДРЕСА_2 який володіє часткою в статутному капіталі Товариства в розмірі 78 722,37грн., що становить 4,3% статутного капіталу Товариства, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

З 22 березня 2016 року тимчасово виконуючим обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС» є ОСОБА_1 (надалі - Позивач), що підтверджується копією Протоколу загальних зборів ТОВ «СОБЕКС Україна» № 01 від 21.03.2016 року, наказом №2-к/16 від 22.03.2016 року та випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

27 квітня 2023 року ОСОБА_1 написав заяву про звільнення з посади тимчасово виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС Україна» 30 травня2023 за власним бажанням на підставі ч.І ст.38 КЗпП України.

Відповідно до пункту 10.7 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» будь-хто з учасників, а також Директор Товариства має право скликати позачергові збори, якщо це необхідно в інтересах Товариства, а також у випадках виникнення необхідності вирішити питання, які відносяться виключно до компетенції Зборів у відповідності з Статутом.

Для вирішення питання припинення трудових відносин, тимчасово виконуючим обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС Україна» Деняком Павлом Михайловичем 28 квітня 2023 року було складено повідомлення про скликання (проведення) позачергових загальних зборів учасників товариства з ініціативи виконавчого органу.

На розгляд позачергових зборів учасників Товариства винесено наступні питання: розгляд заяви тимчасово виконуючого обов`язки директора Товариства ОСОБА_1 про звільнення його з займаної посади тимчасово виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА»; призначення директора Товариства; призначення уповноваженої особи на проведення необхідних дій щодо реєстрації змін, затверджених цим протоколом, відповідно до вимог діючого законодавства України. Дату, час та місце проведення позачергових загальних зборів учасників Товариства встановлено на 30.05.2023 року о 12год 00 хв. за адресою: АДРЕСА_3 .

28 квітня 2023 року на адреси учасників ТОВ «СОБЕКС Україна»: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БАЛАТОН» були направленні повідомлення про скликання (проведення) позачергових загальних зборів учасників товариства за № від 28.04.2023 з копією заяви про звільнення з посади тимчасово виконуючого обов`язки директора в порядку ст.38 КЗпП України (повідомлення, та докази направлення додаються).

Відповідні повідомлення та копії заяв позивача про його звільнення були:

2.05.2023 року отримано представником ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БАЛАТОН»; з адреси мешкання ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) 22.05.2023 року повернуто без вручення, що підтверджується відстеженням Укрпошти;

Відповідно до відповіді АТ «Укрпошта» за вих.№1853-Т-2023050310387 від 04 травня 2023 року, починаючи з 24.02.2022 року АТ «Укрпошта» не приймає до пересилання жодні відправлення до Російської Федерації, жодні відправлення не приймаються Україною і відповідно не надходять на відділення.

Тому, направити буль-яку кореспонденцію ОСОБА_2 за адресою його реєстрації ( АДРЕСА_1 ) є неможливим, а інша адреса невідома. ( копія листа додається).

30.05.2023 року у зазначений час за зазначеною адресою прибув учасник ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «БАЛАТОН» з кількістю 35,55% голосів.

Учасники ТОВ «СОБЕКС Україна» Петров Матвій Валерійович та ОСОБА_3 не з`явилися та не повідомили про причини неявки.

Згідно з пунктом 10.5 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» збори вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники, які володіють у сукупності більше як 60 відсотками голосів.

Відповідно до протоколу засідання позачергових загальних зборів учасників товариства від 30.05.2023, один учасник не заперечує проти звільнення ОСОБА_1 з посади тимчасово виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС- Україна»

Однак, звільнити ОСОБА_1 з посади виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» є неможливим у зв`язку з відсутністю кворуму на загальних зборах Товариства.

Таким чином, Загальні збори учасників ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА», скликані на 30.05.2023р., початок о 12год.00хв., є неправомочними та такими що не відбулися.

Отже, невиконання ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» порядку звільнення Позивача з посади тимчасово виконуючого обов`язки директора, передбаченого чинним законодавством України, є порушенням його конституційних прав та не дає змоги йому припинити трудові правовідносини із ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА».

Тому з огляду на обґрунтування, наведене нижче, у Позивача не залишається іншого виходу, як тільки звертатися до суду за захистом своїх пав, адже, ніхто не може бути примушений до праці.

Відповідно до ч.І ст. 38. КЗпП України розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю І групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відповідно до ч.І с. 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», загальні збори учасників є вищим органом товариства.

Згідно з п.7 ч. 2 ст . 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», до компетенції загальних зборів належить обрання одноосібного виконавчого органу товариства або членів колегіального виконавчого органу (всіх чи окремо одного або декількох з них), встановлення розміру винагороди членам виконавчого органу товариства.

Відповідно до ч. З ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», виконавчий орган товариства підзвітний загальним зборам учасників і наглядовій раді товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень.

Відповідно до пункту 10.1 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» вищим керівним органом товариства є збори учасників або їх представників.

Абзацом «е» підпункту 10.3.1 пункту 10.3 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» передбачено, що до виключної компетенції загальних зборів учасників належить вирішення питання про обрання та відкликання директора та ревізійної комісії.

Згідно з пунктом 10.6 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» загальні збори учасників товариства скликаються не менше як 2 рази на рік.

Згідно ст. 99 ЦК України, загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад. Виконавчий орган товариства може складатися з однієї або кількох осіб. Виконавчий орган, що складається з кількох осіб, приймає рішення у порядку, встановленому абзацом першим частини другої статті 98 цього Кодексу.

Тобто, загальні збори учасників здійснюють управління товариством та реалізують право уповноваженого органу товариства усунути особу від виконання обов`язків члена виконавчого органу в будь який час і з будь яких підстав.

Згідно зі ст. 21 КЗпП України, сторонами трудового договору є працівник і власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, якому й надано право звільнення працівника у певних випадках.

Однак, звільнити ОСОБА_1 з посади виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» є неможливим у зв`язку з відсутністю кворуму на загальних зборах Товариства.

Таким чином, Загальні збори учасників ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА», скликані на 30.05.2023р., початок о 12год.00хв., є неправомочними та такими що не відбулися.

Отже, невиконання ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» порядку звільнення Позивача з посади тимчасово виконуючого обов`язки директора, передбаченого чинним законодавством України, є порушенням його конституційних прав та не дає змоги йому припинити трудові правовідносини із ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА».

Тому з огляду на обґрунтування, наведене нижче, у Позивача не залишається іншого виходу, як тільки звертатися до суду за захистом своїх пав, адже, ніхто не може бути примушений до праці.

Відповідно до ч.І ст. 38. КЗпП України розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю І групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відповідно до ч.І с. 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», загальні збори учасників є вищим органом товариства.

Згідно з п.7 ч. 2 ст . 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», до компетенції загальних зборів належить обрання одноосібного виконавчого органу товариства або членів колегіального виконавчого органу (всіх чи окремо одного або декількох з них), встановлення розміру винагороди членам виконавчого органу товариства.

Відповідно до ч. З ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», виконавчий орган товариства підзвітний загальним зборам учасників і наглядовій раді товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень.

Відповідно до пункту 10.1 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» вищим керівним органом товариства є збори учасників або їх представників.

Абзацом «е» підпункту 10.3.1 пункту 10.3 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» передбачено, що до виключної компетенції загальних зборів учасників належить вирішення питання про обрання та відкликання директора та ревізійної комісії.

Згідно з пунктом 10.6 статуту ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» загальні збори учасників товариства скликаються не менше як 2 рази на рік.

Згідно ст. 99 ЦК України, загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад. Виконавчий орган товариства може складатися з однієї або кількох осіб. Виконавчий орган, що складається з кількох осіб, приймає рішення у порядку, встановленому абзацом першим частини другої статті 98 цього Кодексу.

Тобто, загальні збори учасників здійснюють управління товариством та реалізують право уповноваженого органу товариства усунути особу від виконання обов`язків члена виконавчого органу в будь який час і з будь яких підстав.

Згідно зі ст. 21 КЗпП України, сторонами трудового договору є працівник і власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, якому й надано право звільнення працівника у певних випадках.

Статтею 36 КЗпП України передбачені підстави припинення трудового договору, до яких зокрема, належить розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Відповідно до ст. 4 Конвенції про захист прав людини і основних свобод та ч.ч.1,3 чт. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.

За приписами ст. 22 КЗпП України, відповідно до Конституції України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих чи непрямих переваг при припиненні трудового договору незалежно від роду і характеру занять не допускається.

Конституційний Суд України у рішеннях від 07 липня 2004 року № 14-рп/2004, від 16 жовтня 2007 року № 8-рп/2007 та від 29 січня 2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначене статтею 43 Конституції України право на працю розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Це право передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом.

Свобода праці передбачає можливість особи займатися чи не займатися працею, а якщо займатися, то вільно її обирати, забезпечення кожному без дискримінації вступати у трудові відносини для реалізації своїх здібностей. За своєю природою право на працю є невідчужуваним і по суті означає забезпечення саме рівних можливостей для його реалізації.

З наведених приписів чинного законодавства вбачається, що елементом конституційного права особи яка працює - є право бути звільненим.

Згідно з частиною першою статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.

Європейський суд з прав людини вказує, що приватне життя "включає право особи на формування та розвиток стосунків з іншими людьми, включаючи стосунки професійного або ділового характеру". Стаття 8 Конвенції "захищає право на особистий розвиток та право встановлювати та розвивати стосунки з іншими людьми та оточуючим світом". Поняття "приватне життя" в принципі не виключає відносини професійного або ділового характеру. Врешті-решт, саме у рамках трудової діяльності більшість людей мають значну можливість розвивати стосунки з оточуючим світом. Отже, обмеження, накладені на доступ до професії, були визнані такими, що впливають на "приватне життя". (OLEKSANDR VOLKOV v. UKRAINE, N 21722/11, § 165, ЄСПЛ, від 09 січня 2013 року).

З урахуванням положень частини першої статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та усталеної практики Європейського Суду з прав людини слід зробити висновок, що наявність у реєстрі інформації щодо позивача як про керівника товариства відноситься до професійної діяльності останнього та охоплюється поняттям "приватне життя".

Враховуючи порушення права ОСОБА_1 на припинення трудового договору, обраний спосіб захисту направлений на відновлення його трудових прав, гарантованих Конституцією України.

Відповідно до п.4 ч.І ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державна реєстрація це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу.

Відповідно до ч. 1 ст.25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації або судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».

Згідно з ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру;

Зважаючи на бездіяльність Відповідача ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» Деняк Павло Михайлович позбавлений можливості виключити інформацію щодо себе, як керівника ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА», у встановлений законом про державну реєстрацію юридичних осіб спосіб та порядку, шляхом надання державному реєстратору документів визначених ст. 17 закону про державну реєстрацію юридичних осіб.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Отже, наявність інформації у відкритому ЄДРПОУ про позивача як керівника ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» з огляду на фактичне припинення трудових відносин між Відповідачем та Позивачем, створює недостовірне уявлення у третіх осіб щодо керівництва ТОВ «СОБЕКС УКРАЇНА» саме ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частинами 1 та 3 ст. 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України, загальні суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.

Окрім цього, у постанові Верховного Суду від 3.07.2019 року у справі №520/11437/16- ц, в якій вирішувалося питання припинення трудових відносин між господарським товариством та його керівником, Верховний Суд констатував порушення прав позивача на припинення трудових відносин та задовільнив позов керівника щодо припинення трудових відносин. Згідно з обставинами справи, керівник господарського товариства не зміг реалізувати своє право на припинення трудових відносин, передбачене статтею 38 Кодексу законів про працю України, у зв`язку з не явкою на збори єдиного учасника господарського товариства. Згідно зі статутом господарського товариства вирішення питання про звільнення керівника належить до виключної компетенції загальних зборів товариства.

Отже, у випадку відсутності рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення керівника, зокрема через неможливість зібрати кворум для проведення загальних зборів, керівнику з метою захисту своїх прав надано можливість звернутися до суду із вимогою про визнання припиненими трудових відносин. Аналогічні правові позиції викладені Верховним Судом у постановах від 24.12.2019 у справі № 758/1861/18 (провадження № 61-49113св18), від 17.02.2021 у справі № 390/1449/19.

Згідно ст. 36 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», Верховний Суд - найвищий суд у системі судоустрою України, який забезпечує сталість та єдність судової практики у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом. Верховний Суд, зокрема, здійснює аналіз судової статистики, узагальнення судової практики; забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій у порядку та спосіб, визначені процесуальним законом.

Відповідно до ч. 6 ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийнятих до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Більше того, необхідно врахувати правову позицію Великої Палати Верховного Суду у справі №800/473/17 (СДРСРУ №72525464), викладену у постанові від 28.02.2018р. щодо відсутності обов`язку Позивача надавати суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору, оскільки суд самостійно повинен виявляти зарахування відповідної суми судового збору до спеціального фонду державного бюджету.

Таким чином, суд приходить до переконання, що визнання позову відповідачем та третьою особою не суперечить вимогам закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому має бути задоволено судом, що відповідає вимогам ст. 206 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 200, 206, 259, 263-265, 273 ЦПК України, ст.ст.21, 28 КЗпП суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОБЕКС-УКРАЇНА», третя особа виконком Шосткинської міської ради про припинення трудових відносин задовольнити.

Визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 ) із ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» (ідентифікаційний код юридичної особи: 35187360, місцезнаходження: 41100, Сумська обл., місто Шостка, вул. Депутатська, буд. 13А) у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаної посади виконуючого обов`язки директора ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» за власним бажанням на підставі ч.І ст. 38 КЗпП України з 30.05.2023 року.

Зобов`язати державного реєстратора відділу державної реєстрації Шосткинської міської ради Виконавчий комітет Шосткинської міської ради внести зміни до відомостей про юридичну особу: ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» (ідентифікаційний код юридичної особи: 35187360: 41100, Сумська область, місто Шостка, вулиця Депутатська, будинок 13А) шляхом виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про ОСОБА_1 у графі «Відомості про керівника юридичної особи, про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, поставати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи»

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «СОБЕКС-УКРАЇНА» на користь ОСОБА_1 сплачений ним при подачі позову судовий збір у розмірі 2 147,20 грн.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційної інстанції. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області О.П.Євдокімова

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.07.2023
Оприлюднено08.08.2023
Номер документу112647877
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —589/2895/23

Рішення від 20.07.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 21.06.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

Ухвала від 31.05.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Євдокімова О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні