Справа № 709/1115/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2023 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Кваші І.М.,
секретаря судового засідання Дем`яненко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Чорнобай подання державного виконавця Чорнобаївського відділу Державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ) Пасічної Аліни про обмеження в праві виїзду за межі України керівника підприємства-боржника Приватного акціонерного товариства "Комінтерн" Дядечка Петра Петровича, -
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшло подання державного виконавця Чорнобаївського відділу Державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерстваюстиції (м.Київ) Пасічної Аліни про обмеження в праві виїзду за межі України керівника підприємства-боржника Приватного акціонерного товариства "Комінтерн" (далі ПрАТ "Комінтерн") ОСОБА_1 .
В обґрунтування подання зазначалося, що на виконанні у Чорнобаївському відділі державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) знаходяться чотири виконавчі листи Черкаського окружного адміністративного суду про стягнення з ПрАТ "Комінтерн" на користь ГУ ПФУ в Черкаській області заборгованості.
Боржником вказані рішення суду не виконуються.
З метою перевірки майнового стану державним виконавцем направлено відповідні запити до МВС, ЧМЦЗ, АДБ, держземагентство та держтехнагляд.
Боржнику направлено вимогу про необхідність з`явитися до державного виконавця для вирішення питання щодо подальшої заборгованості, а також попередження про необхідність виконання свого обов`язку та можливість кримінальної відповідальності.
Боржник ігнорує вимоги-попередження державного виконавця, не вживає заходів щодо погашення заборгованості.
У зв`язку з цим на підставі ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець просила встановити тимчасове обмеження у праві виїзду керівника ПрАТ "Комінтерн" ОСОБА_1 , за кордон на період існування боргу.
Згідно з ч. 4 ст. 441 ЦПК України ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.
У судове засідання державний виконавець не з`явилась, в поданні просила проводити розгляд за її відсутності.
Враховуючи вказане, суд ухвалив розглянути подання за відсутності державного виконавця.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Рішеннями Черкаського окружного адміністративного суду від 14 травня 2015 року у справі № 823/955/15, від 08 серпня 2016 року у справі № 823/833/16, від 29 травня 2017 року у справі № 823/658/17, від 21 січня 2021 року у справі № 580/4900/20, стягнуто з ПрАТ "Комінтерн" на користь ГУ ПФУ в Черкаській області заборгованості на загальну суму 512447,92 грн.
Державним виконавцем відкриті виконавчі провадження № 67851102, № 67851372,
№ 67176561, № 67852120 щодо стягнення зазначеного боргу.
За ч. 1 ст. 441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.
Частиною 3 ст. 441 ЦПК України визначено, що суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
Відповідно до абз. 1 п. 10 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України" (далі - Закон) право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він є керівником юридичної особи або постійного представництва нерезидента (згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру, наданими відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"), що не виконує встановленого Податковим кодексом України податкового обов`язку щодо сплати грошових зобов`язань, що призвело до виникнення у такої юридичної особи або постійного представництва нерезидента податкового боргу в сумі, що перевищує 1 мільйон гривень, та якщо такий податковий борг не сплачено протягом 240 календарних днів з дня вручення платнику податків податкової вимоги, - до погашення суми такого податкового боргу, у зв`язку з яким таке обмеження встановлюється.
Отже, у праві виїзду за межі України може бути обмежена особа, яка ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї рішенням, що підлягає примусовому виконанню - боржник у виконавчому провадженні. Тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон щодо керівника юридичної особи може бути застосовано лише як забезпечувальний захід виконання рішення про стягнення суми податкового боргу. Закон не передбачає можливості застосовувати таке обмеження щодо інших суб`єктів.
Суд встановив, що державний виконавець просить обмежити право виїзду за межі України ОСОБА_1 не у зв`язку з невиконанням юридичною особою податкового обов`язку, а через невиконання рішення суду про стягнення на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області заборгованості з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Крім цього, державним виконавцем не додано до подання жодних доказів щодо ухилення керівника юридичної особи від виконання рішень судів. Зокрема, не надано інформацію щодо отримання ПрАТ «Комінтерн» постанов про відкриття виконавчих проваджень, викликів до державного виконавця та інше.
З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку про відсутність підстав для обмеження в праві виїзду за межі України ОСОБА_1 як керівника підприємства-боржника ПрАТ "Комінтерн". А відтак, у задоволенні подання державного виконавця слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 259-261,441 ЦПК України, суд-
у х в а л и в:
У задоволенні подання державного виконавця Чорнобаївського відділу Державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Київ) Пасічної Аліни про обмеження в праві виїзду за межі України керівника підприємства-боржника Приватного акціонерного товариства "Комінтерн" Дядечка Петра Петровича відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання, але може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2023 |
Оприлюднено | 08.08.2023 |
Номер документу | 112651282 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні