1-кс/714/416/23
Справа № 714/443/23
У Х В А Л А
Іменем України
"01" серпня 2023 р. м. Герца
Герцаївський районний суд Чернівецької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1
секретар судових засідань ОСОБА_2
розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Чернівецькій області
ОСОБА_3 про арешт майна (матеріали кримінального провадження №12022262020003714, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України), -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий слідчого управління ГУНП в Чрнівецькій області звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно.
Як зазначено у клопотанні, в провадженні слідчого відділення №2 (м.Герца) СВ ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області знаходяться матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2022р. за №12022262020003714, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України. Підставою длявнесення відомостейдо ЄРДРстало рапорт працівників НОМЕР_1 прикордонного загону, з приводу того, що ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24.02.2022, та постанови КМ України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленими досудовим розслідуванням на даний час особами достовірно знаючи про встановлені нормативними актами на період дії воєнного стану обмеження, а також про значний попит серед даної категорії осіб на отримання офіційних дозволів на здійснення виїзду за кордон, переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання грошової винагороди, протягом липня грудня 2022 року організував незаконне переправлення військовозобов`язаних осіб через державний кордон України за наступних обставин.
31.05.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Таким чином, в ході здійснення досудового розслідування, встановлено, що транспортний засіб Volkswagen Crafter VIN НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 використовувався підозрюваним ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та іншими особами у якості знаряддя вчинення кримінального правопорушення та протягом періоду часу з 05.08.2022 по 19.12.2022 за допомогою вказаного ТЗ організовано та незаконно переправлено близько 64-х військовозобов`язаних осіб через державний кордон України попри діючі обмеження в умовах правового режиму воєнного стану, у зв`язку з чим, в розумінні ст. 98 КПК України вказаний ТЗ має значення речового доказу у вказаному кримінальному провадженні, оскільки є матеріальним об`єктом, що містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі являється предметом, що є об`єктом кримінально протиправних дій, та набутий кримінально протиправним шляхом.
Так як вищевказаний автомобіль має суттєве значення у даному кримінальному провадженні, оскільки він є предметом, за допомогою якого вчинялися кримінально-протиправні дії, слугуватиме об`єктом проведення відповідних слідчих дій, виникла необхідність у накладенні на нього арешту, у тому числі для уникнення подальшого знищення, зміни чи відчуження майна або інших негативних наслідків, які можуть перешкодити всебічному та повному проведенню досудового розслідування.
Прокурор ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, від нього до суду надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутності. Просив клопотання задовольнити.
Власник майна ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду клопотання.
Відповідно до ч.1 та п.7 ч.2 ст.131 КПК України арешт майна є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, метою якого є досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з ч.1 ст.70 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Відповідно доч.2та ч.3ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпеченнязбереження речовихдоказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди та можу бути накладений на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям речових доказів зазначених у статті 98 цього Кодексу.
Вирішуючи питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен зокрема враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб (ч. 2 ст. 173 КПК).
Звертаючись до суду з клопотанням про арешт майна, прокурор як на правову підставу свого клопотання послався на необхідність накладення арешту за для забезпечення збереження речового доказу.
Нормою ст.98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч.11ст.170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Як вбачаєтьсяз наданихдо клопотанняматеріалів,30.11.2022р.до Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№12022262020003714 внесено відомостій розпочатедосудове розслідуванняза ч.3ст.332КК України,за фактомтого,що ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24.02.2022, та постанови КМ України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» №57 від 27.01.1995, виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою групою осіб з невстановленими досудовим розслідуванням на даний час особами достовірно знаючи про встановлені нормативними актами на період дії воєнного стану обмеження, а також про значний попит серед даної категорії осіб на отримання офіційних дозволів на здійснення виїзду за кордон, переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання грошової винагороди, протягом липня грудня 2022 року організував незаконне переправлення військовозобов`язаних осіб через державний кордон України за наступних обставин.
Диспозицією санкцією ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді конфіскації майна, у зв`язку з чим, з метою забезпечення можливості виконання рішення суду щодо можливої конфіскації майна, для унеможливлення здійснення останнім будь-яких дій, направлених на відчуження належного майна, а також дій, що можуть призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, орган досудового розслідування вважає за доцільне накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_4 .
Транспортний засіб марки «VolkswagenCrafter,VIN- НОМЕР_2 ,д.н.з. НОМЕР_3 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 .
Враховуючи те, що автомобіль, відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, він визнаний речовим доказом у кримінальному провадженні, з метою забезпечення його збереження, на нього слід накласти арешт.
Разом з тим, частиною 4 ст.173 КПК України визначено, що у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обтяження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Євро-Укрпошта» здійснює поштову та кур`єрську діяльність.
За даними Державної служби України з безпеки на транспорті, ТОВ «Євро-Укрпошта» отримано ліцензію №127 від 08.02.2018р. на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом, міжнародне перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. Крім того, за даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, ТОВ «Євро-Укрпошта» займається прийманням, обробкою, перевезенням, доставкою (врученням) поштових відправлень, виконанням доручень користувачів щодо поштових переказів.
Враховуючи встановлені по кримінальному провадженню обставини та виходячи зі змісту наведених норм, приходжу до висновку про часткове задоволення клопотання прокурора та застосування найменш обтяжливого способу арешту майна, що полягає у забороні його відчуження. Саме такий спосіб арешту майна не призведе до надмірного обтяження правомірної підприємницької діяльності ТОВ «Євро-Укрпошта».
Керуючись ст.ст. 98, 110, 131, 170, 171, 173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Чернівецькій області
ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на транспортнийзасібмарки«Volkswagen Crafter, VIN - НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 ,власникомякогоє ОСОБА_7 , що полягає у забороні його відчуження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Чернівецького апеляційного суду протягом 5-ти днів.
Повний текстухвали складено01серпня 2023 р.
Слідчий суддя
Суд | Герцаївський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112657300 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Герцаївський районний суд Чернівецької області
Козловська Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні