Справа № 526/2693/23
Провадження № 2/526/636/2023
У Х В А Л А
07 серпня 2023 року суддя Гадяцького районного суду Полтавської області Максименко Л. В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління юстиції, приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Полтавської області Ямпольська Світлана Миколаївна, Служба у справах дітей Гадяцької міської ради про встановлення факту батьківства,
в с т а н о в и в:
03 серпня 2023 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління юстиції, приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Полтавської області Ямпольська Світлана Миколаївна, Служба у справах дітей Гадяцької міської ради про встановлення факту батьківства, з проханням становити факт, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , був батьком малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та просить внести зміни до актового запису №83 складеного 18.05.2011 Відділом ДРАЦС Гадяцького РУЮ Полтавської області про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зазначивши відомості про батька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, прізвище дитини не змінювати.
Позовна заява не може бути прийнята до провадження Гадяцького районного суду, так як містить ряд недоліків.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, позивач, окрім вимоги встановлення факту батьківства, просить внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Однак, судовий збір в сумі 1073,60 грн. сплачений тільки за одну позовну вимогу.
Позивач не сплатила судовий збір за одну з вимог немайнового характеру в сумі 1073,60 грн, що є окремою позовною вимогою.
Окрім того, позивачем у позові вказано відповідача ОСОБА_2 , однак до нього не пред`явлено ніяких вимог. Проте заявлені вимоги до Гадяцького відділу ДРАЦС у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління юстиції, який вказано третьою особою.
Верховний Суд роз`яснив, що для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (постанова Верховного Суду від 16.05.2018 у справі № 591/6441/14-ц).
Також, суд звертає увагу, що відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеній у постанові від 17 лютого 2021 року у справі № 373/2257/18 (провадження № 61-15136св20), доказами визнання батьківства можуть бути листи, заяви, анкети, інші документи, а також показання свідків, пояснення самих сторін, які достовірно підтверджують визнання відповідачем батьківства. Крім того, для з`ясування факту батьківства необхідним є застосування спеціальних знань, зокрема призначення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи.
Проте позивачем до позовної заяви не додано клопотання про призначення судово-генетичної експертизи.
Також позивачу слід визначитися на якій правовій підставі вона бажає встановити батьківство, пославшись на конкретну норму закону без перекручування фабули статей Сімейного Кодексу.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 185, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суддя,
у х в а л и в:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Гадяцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління юстиції, приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Полтавської області Ямпольська Світлана Миколаївна, Служба у справах дітей Гадяцької міської ради про встановлення факту батьківства - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. В. Максименко
Суд | Гадяцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112659529 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Гадяцький районний суд Полтавської області
Максименко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні