ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.08.2023м. ДніпроСправа № 904/3256/23
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімелемент", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА", м. Кам`янське Дніпропетровської області
про стягнення 266 914,08 грн, -
Суддя Бажанова Ю.А.
Без виклику (повідомлення) учасників
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" на свою користь пеню в розмірі 266 914,08 грн. Судові витрати по сплаті судового збору просить покласти на відповідача.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору в частині несвоєчасної поставки товару за специфікаціями № 4, 5, 6.7, 8 договору поставки №28/12/2002-002 від 28.12.2022 у зв`язку з чим, позивачем відповідно пункту 5.1. договору нарахована та заявлена до стягнення пеня.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.06.2023 відкрито провадження у справі, ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Копія ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 26.06.2023 у справі №904/3256/23 яка була направлена на юридичну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" (б. Незалежності, буд. 2а, Кам`янське, Дніпропетровська область, 51928) повернулася до Господарського суду Дніпропетровської області 23.06.2022 з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою".
Якщо судове рішення надіслано на офіційну електронну адресу пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Відповідно до пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі №800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження №11-268заі18), постановах Верховного Суду від 18.03.2021 у справі № 911/3142/19, від 27.11.2019 у справі №913/879/17, від 21.05.2020 у справі № 10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі №24/260-23/52-б).
При цьому, до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Також копія ухвали Господарського суду Дніпропетровської області від 26.06.2023 у справі №904/3256/23 направлялась на офіційну електронну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА", яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа до електронної скриньки 26.06.2023.
Так, ухвалою суду про відкриття провадження у даній справі, з урахуванням вимог частини 8 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, судом було запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Судом також враховані Нормативи і нормативні строки пересилання поштових відправлень, затверджені наказом Міністерства інфраструктури України № 958 від 28.11.2013, на випадок направлення відповідачем відзиву на позовну заяву або клопотання до суду поштовим зв`язком.
Однак, строк на подання відзиву на позовну заяву, з урахуванням додаткового строку на поштовий перебіг, закінчився.
Будь-яких клопотань про продовження вказаного процесуального строку у порядку, передбаченому частиною 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, до суду від відповідача не надходило; поважних причин пропуску вказаного строку суду також не повідомлено.
Згідно із частиною 1 статті 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Слід також зауважити, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частина 3 статті 13 Господарського процесуального кодексу України).
Господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позовну заяву та вважає можливим розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Враховуючи предмет та підстави позову у даній справи, суд дійшов до висновку, що матеріали справи містять достатньо документів, необхідних для вирішення спору по суті та прийняття обґрунтованого рішення, оскільки у відповідача було достатньо часу для подання як відзиву на позову заяву так і доказів погашення спірної заборгованості, у разі їх наявності, чого відповідачем зроблено не було, будь-яких заперечень чи відомостей щодо викладених у позовній заяві обставин відповідачем суду також не повідомлено.
Також, враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.
Таким чином, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів і заперечень.
Частиною 1 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Згідно із частиною 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, яка кореспондується із частиною 2 статті 178 цього Кодексу, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Статтею 248 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що відповідач не використав наданого законом права на подання відзиву на позов та доказів, а матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, господарський суд вважає за можливе розглянути справу в порядку частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України за наявними у ній матеріалами.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
28.12.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" (покупець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" (постачальник) укладено договір поставки №28/12/2022-002, відповідно до пункту 1.1 якого постачальник зобов`язується передати у власність покупцю, а покупець прийняти та оплачувати продукцію за погодженням сторін, на умовах, викладених в договорі.
Ціна окремої партії товару, його найменування, асортимент, кількість, загальна вартість партії Товару, що постачається за даним договором, вказуються у видаткових накладних на кожну окрему партію товару, специфікаціях та/або рахунках-фактурах, що є невід`ємними частинами цього договору (пункт 1.2. договору).
Пунктом 2.2 договору встановлено, що постачальник зобов`язується поставити товар покупцю на умовах поставки FСА (згідно правил "Інкотермс" в редакції 2020 року) якщо інше не обумовлено в специфікації та/або рахунку-фактурі на окрему партію товару. Строк поставки окремої партії товару становить 3 робочі дні, якщо інше не обумовлено в специфікації.
Відповідно до пункту 4.2. договору покупець здійснює оплату окремої партії товару, шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок постачальника, на умовах 100% передоплати, якщо інше не обумовлено в специфікації та/або у рахунку-фактурі на окрему партію товару. Датою оплати партії товару за даним договором вважається дата зарахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника.
Даний договір вступає в силу з дня підписання і діє до 31 грудня 2022 року, а в частині взаєморозрахунків - до повного їх виконання між сторонами.
У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов даного договору протягом одного місяця до закінчення строку дії цього договору, він вважається пролонгованим на кожен наступний календарний рік і на тих самих умовах, які були передбачені цим договором (пункти 8.1.- 8.2 договору).
Сторонами узгоджені та підписані специфікації до договору поставки №28/12/2022-002 від 28.12.2022.
Так, 01.05.2023 було підписано специфікацію №4 до договору у якій було визначено, найменування, кількість, вартість та строк поставки товару на загальну суму з ПДВ 581 463,00 грн.
Пунктами 3, 4 Специфікації № 4 визначено, що товар постачається до 7 (семи) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: СРТ Запорізька область, Вільнянський район, с. Антонівка, вул. Центральна, 2А.
01.05.2023 було підписано специфікацію №5 до договору у якій було визначено, найменування, кількість, вартість та строк поставки товару на загальну суму з ПДВ 581 463,00 грн.
Пунктами 3, 4 Специфікації № 5 визначено, що товар постачається до 7 (семи) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: СРТ Запорізька область, Вільнянський район, с. Антонівка, вул. Центральна, 2А.
03.05.2023 було підписано специфікацію №6 до договору у якій було визначено, найменування, кількість, вартість та строк поставки товару на загальну суму з ПДВ 579 600,00 грн.
Пунктами 3, 4 Специфікації № 6 визначено, що товар постачається до 5 (п`яти) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: ЕХW вул. Портова, 7 м. Ізмаїл, Одеська область.
03.05.2023 було підписано специфікацію №7 до договору у якій було визначено, найменування, кількість, вартість та строк поставки товару на загальну суму з ПДВ 579 600,00 грн.
Пунктами 3, 4 Специфікації № 7 визначено, що товар постачається до 5 (п`яти) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: ЕХW вул. Портова, 7 м. Ізмаїл, Одеська область.
03.05.2023 було підписано специфікацію №8 до договору у якій було визначено, найменування, кількість, вартість та строк поставки товару на загальну суму з ПДВ 579 600,00 грн.
Пунктами 3, 4 Специфікації № 8 визначено, що товар постачається до 5 (п`яти) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: ЕХW вул. Портова, 7 м. Ізмаїл, Одеська область.
На оплату товару Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" виставило Товариству з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" рахунки на оплату: №128 від 01.05.2023 на суму 581 463,00 грн.; №129 від 01.05.2023 на суму 581 463,00 грн.; №132 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн.; №133 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн.; №134 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн.
Матеріалами справи підтверджується, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" здійснило передоплату Товариству з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" на виконання умов договору, а саме: рахунок №128 від 01.05.2023 на суму 581 463,00 грн. (сплачено за платіжною інструкцією №125Т від 04.05.2023 на суму 482 616,00 грн.); рахунок №129 від 01.05.2023 на суму 581 463,00 грн. (сплачено за платіжною інструкцією: №126 від 04.05.2023 на суму 482 616,00 грн.); рахунок №132 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн. (сплачено за платіжною інструкцією: №127Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн); рахунок №133 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн. (сплачено за платіжною інструкцією: №128Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн.); рахунок №134 від 03.05.2023 на суму 579 600,00 грн. (сплачено за платіжною інструкцією: №129Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн).
Також позивачем 19.05.2023 року були здійснені доплати на розрахунковий рахунок відповідача у розмірі 17% від вартості товару за платіжною інструкцією: №172Т від 18.05.2023 на суму 98847,00 грн, №173Т від 18.05.2023 на суму 98532,00 грн, №174Т від 18.05.2023 на суму 98532,00 грн, №175Т від 18.05.2023 на суму 98532,00 грн.
На виконання умов договору постачальник поставив, а покупець прийняв товар на загальну суму 2 320 263,00 грн., що підтверджується видатковими накладними: №131 від 19.05.2023 на суму 579 600,00 грн., №134 від 19.05.2023 на суму 579 600,00 грн., №135 від 19.05.2023 на суму 579 600,00грн., №143 від 19.05.2023 на суму 581 463,00 грн., №144 від 19.05.2023 на суму 581 463,00 грн.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" 07.06.2023 було направлено претензію №90/ЛПЗ від 07.06.2023 року про стягнення неустойки в сумі 440 791,08 грн за порушення умов договору № 28/12/2022-002 від 28.12.2022 року яка залишена останнім без відповіді.
Також, Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" посилається на поставку Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" неякісного товару а специфікацією №8, про що покупцем повідомлено продавця листом №80/1/ЛПРТ від 22.05.2023.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" посилається на порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" строків поставки товару, та просить стягнути з постачальника (відповідача) 266 914,08 грн. пені.
Предметом спору є стягнення з відповідача на користь позивача 266 914,08 грн пені за порушення строків поставки товару.
Предметом доказування у справі є обставини укладання договору поставки № 28/12/2022-002 від 28.12.2022, специфікацій №4 та №5 від 01.05.2023, №№ 6, 7, 8 від 03.05.2023, факт виставлення рахунку на оплату товару, факт перерахування суми передоплати, строки поставки товару, факт поставки / непоставки товару у визначені договором строки, наявність / відсутність підстав для стягнення пені.
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (частина 1 статті 193 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (стаття 530 Цивільного кодексу України).
Позивач посилається на несвоєчасну поставку відповідачем товару за специфікаціями №№ 4, 5, 6, 7, 8 за договором № 28/12/2022-002 від 28.12.2022.
Так, пунктами 3, 4 Специфікацій №4 та № 5 визначено, що товар постачається до 7 (семи) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: СРТ Запорізька область, Вільнянський район, с. Антонівка, вул. Центральна, 2А.
Пунктами 3, 4 Специфікацій №6, №7 та № 8 визначено, що товар постачається до 5 (п`яти) календарних днів з моменту оплати 83% на умовах поставки: ЕХW вул. Портова, 7 м. Ізмаїл, Одеська область.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" здійснило передоплату Товариству з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" на виконання умов договору, а саме: сплачено за платіжною інструкцією №125Т від 04.05.2023 на суму 482 616,00 грн. (рахунок №128); сплачено за платіжною інструкцією: №126 від 04.05.2023 на суму 482 616,00 грн. (рахунок №129); сплачено за платіжною інструкцією: №127Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн (рахунок №132); сплачено за платіжною інструкцією: №128Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн. (рахунок №133); сплачено за платіжною інструкцією: №129Т від 04.05.2023 на суму 481 068,00 грн (рахунок №134).
Таким чином, строк поставки товару за Специфікаціями №4 та № 5 є таким, що настав 11.05.2023; строк поставки за Специфікаціями №6, №7, №8 є таким, що настав 09.05.2023.
Поставка товару за спірними специфікаціями відбулась 19.05.2023, що підтверджується видатковими накладними: №131, №134, №135, №143, №144 від 19.05.2023.
Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), є порушенням зобов`язання.
Відповідно до частини 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (стаття 599 Цивільного кодексу України).
Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
У сфері господарювання, згідно з частиною 2 статті 217, частиною 1 статті 230 Господарського кодексу України, застосовуються господарські санкції, зокрема, штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідно до пункту 5.1. договору у випадку невиконання чи неналежного виконання постачальником своїх зобов`язань за даним договором, в тому числі щодо своєчасної поставки товару за даним договором, строків заміни неякісного товару або не вивезення неякісного товару, покупець має право стягнути з постачальника пеню за кожний день такого невиконання чи неналежного виконання зобов`язань, у розмірі 1% від вартості не поставленого чи поставленого неякісного товару, починаючи з дня такого прострочення та до моменту належного виконання постачальником своїх зобов`язань заданим договором в повному обсязі.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" за порушення строків поставки товару нарахувало та просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" 266 914,08грн. пені за прострочення поставки товару за Специфікаціями № 4, 5 за прострочення поставки товару 8 днів, за Специфікаціями №№ 6, 7, 8 за прострочення поставки на 10 днів.
Перевіривши здійснені позивачем нарахування, господарський суд встановив наступне.
Згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Прийменник "до" з календарною датою в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності включно або виконання чого-небудь (постанови Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 803/350/17 та у справі №815/4720/16, від 13.06.2018 у справі №815/1298/17, від 14.08.2018 у справі №803/1387/17, від 28.08.2018 у справі №814/4170/15).
Таким чином, строк поставки товару за Специфікаціями №4 та № 5 є таким, що настав 11.05.2023 (прострочення з 12.05.2023); строк поставки за Специфікаціями №6, №7, №8 є таким, що настав 09.05.2023 (прострочення з 10.05.2023).
Враховуючи, що поставка за всіма спірними специфікаціями відбулась 19.05.2023, прострочення поставки товару за Специфікаціями № 4, 5 складає 7 днів, за Специфікаціями №№ 6, 7, 8 складає 9 днів.
За викладеного позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволення позовні вимоги в частині в частині стягнення з відповідача на користь позивача пені в розмірі 237 896,82 грн. (за специфікацією №4 у розмірі 40 702,41 грн., за специфікацією №5 у розмірі 40 702,41 грн., за специфікацією №6 у розмірі 52 164,00 грн., за специфікацією №7 у розмірі 52 164,00 грн., за специфікацією №8 у розмірі 52 164,00 грн.).
Господарський суд зазначає, що позовна заява містить посилання на поставку відповідачем неякісного товару за специфікацією №8, однак, враховуючи, що позивачем заявлена до стягнення пеня за несвоєчасну поставку товару (предметом позову є пеня за несвоєчасну поставку товару відповідно до пункту 5.1 договору розрахунок пені наведений в таблиці - сторінка 5 позовної заяви), тому господарський суд не досліджує питання щодо якості поставленого товару за Специфікацією №8.
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За викладеного, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 237 896,82 грн. пені.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 231, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" про стягнення 266 914,08 грн задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімтрейдінг-УА" (51928, Дніпропетровська область, м. Кам`янкське, б. Незалежності, буд. 2а, ідентифікаційний код 44052976) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімелемент" (04080, м. Київ, вул. Вікентія Хвойки, буд. 21, офіс 1362, ідентифікаційний код 39631943) 237 896,82 грн. (двісті тридцять сім тисяч вісімсот дев`яносто шість гривень 82 копійки пені, 3 568,45 грн. (три тисячі п`ятсот шістдесят вісім гривень 45 копійок) судового збору.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 07.08.2023
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112663118 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні