ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" серпня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/1048/23
Господарський суд Житомирської області у складі судді Машевської О.П.,
перевіривши матеріали позовної заяви
фізичної особи ОСОБА_1
до 1. фізичної особи ОСОБА_2
2. фізичної особи ОСОБА_3
про визнати недійсними договір купівлі-продажу частки від 15.01.2019 у статутному капіталі ТзОВ "Старт",
ВСТАНОВИВ:
03 серпня 2023 року через діловодну службу Господарського суду Житомирської області надійшла позовна заява фізичної особи ОСОБА_1 до відповідачів 1. фізичної особи ОСОБА_2 , 2. фізичної особи ОСОБА_3 з позовними вимогами про визнання недійсними договір купівлі-продажу частки від 15.01.2019 у статутному капіталі ТОВ "СТАРТ".
Згідно з ч.1 ст.176 ГПК України до відкриття провадження у справі за правилами позовного провадження (загального або спрощеного) суд встановлює чи відсутні підстави для:
- залишення позовної заяви без руху,
- повернення позовної заяви,
- відмови у відкритті провадження.
Однією із підстав застосування процесуального механізму залишення позовної заяви без руху згідно з ч.1 ст. 174 Кодексу є невідповідність останньої вимогам ч. 3 ст. 162 ГПК України, зокрема:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців) (п. 2).
У позовній заяві заявником визначено статус відповідача - 1 фізичної особи ОСОБА_2 , однак не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків, зазначено про те, що РНОКПП не відомий.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Частиною 1 ст. 81 ГПК України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане у строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтовує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Таким чином, позивач вправі подати клопотання про витребування доказів в порядку статті 81 ГПК України одночасно з позовною заявою. Однак задоволення судом зазначеного клопотання залежить від доведення позивачем заходів, яких він вжив для отримання цього доказу самостійно, подання ним доказів вжиття таких заходів та (або) причин неможливості самостійного отримання цього доказу.
Порядок отримання інформації третіх осіб про персональні дані певного суб`єкта, в даному випадку, про РНОКПП, регулюють норми Закону України "Про захист персональних даних", а також Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 29.09.2017 №822 (надалі - Положення №822). Відповідно до п. 2. розділу V Положення №822 відомості з Державного реєстру використовуються контролюючими органами виключно для здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства України та є інформацією з обмеженим доступом, крім відомостей про взяття на облік фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Заявник не подав клопотання в порядку ст. 81 ГПК України про витребування доказів у контролюючого органу про присвоєння РНОКПП фізичній особі ОСОБА_2 разом з доказами вжиття заходів щодо самостійного їх отримання.
Додатково суд звертає увагу, що у тексті позовної заяви допущено описку у коді ЄДРПОУ ТОВ "СТАРТ" оскільки вказано "3024014" замість "30240124".
Відповідно до ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Фізичній особі ОСОБА_1 протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків позовної заяви з дотриманням вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
3. Роз`яснити фізичній особі ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається фізичній особі ОСОБА_1 згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили 07.08.23р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Машевська О.П.
1- у справу
2- заявнику (рек. з повідомл)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 08.08.2023 |
Номер документу | 112663202 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з правами на акції, частку у статутному капіталі |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Машевська О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні