Рішення
від 07.08.2023 по справі 910/6926/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07.08.2023Справа № 910/6926/23Суддя Мудрий С.М., розглянувши справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "БК Нікпромбуд"

до товариства з обмеженою відповідальністю "КСМ-Груп"

про стягнення 508 696,49 грн.

Представники сторін: не викликалися.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю "БК Нікпромбуд" до товариства з обмеженою відповідальністю "КСМ-Груп" про стягнення 508 696,49 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним відповідачем зобов`язань за договором підряду №21 ТП від 20.07.2021.

У зв`язку з чим просить суд стягнути з відповідача основний борг в розмірі 404 752,07 грн., пеню в розмірі 79 841,50 грн., індекс інфляції в розмірі 19 312,92 грн., 3% річних в розмірі 4 790,00 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (без проведення судового засідання). Надано відповідачу строк у 15 днів з дати отримання ухвали на подання відзиву.

Вищезазначена ухвала суду отримана відповідачем 12.05.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення за №01054 94439847.

24.05.2023 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

01.06.2023 на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив.

19.06.2023 на адресу суду від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив.

Відповідно до ст. 248 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Водночас, суд враховує, що відповідно до ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, критеріями розумних строків є: правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; поведінка органів державної влади (насамперед суду); характер процесу та його значення для заявника (справи "Федіна проти України" від 02.09.2010, "Смірнова проти України" від 08.11.2005, "Матіка проти Румунії" від 02.11.2006, "Літоселітіс проти Греції" від 05.02.2004 та інші).

З огляду на зазначені вище обставини, для визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а також виконання завдання розгляду справи по суті, розгляд справи здійснено за межами строків, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, проте в розумні строки.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 202 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ч.1 ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частина 2 ст. 509 ЦК України передбачає, що зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно п.1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно з ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

20.07.2021 між товариством з обмеженою відповідальністю "КСМ-Груп" (генпідрядник) та товариством з обмеженою відповідальністю "БК Нікпромбуд" (підрядник) укладено договір підряду № 21ТП (далі - Договір).

За вказаним договором генпідрядник доручає, а підрядник приймає на себе зобов`язання власними силами, а також при необхідності з залученням сторонніх організацій виконати на об`єкті за завданням генпідрядника у відповідності до умов договору та робочої проектної документації комплекс робі, визначених генпідрядником, і здати генпідряднику у встановлений цим договором строк, а генпідрядник зобов`язується здійснити приймання та сплатити вартість виконаних підрядником робіт та використаних ним при цьому матеріалів, за винятком наданих генпідрядником, у відповідності до умов договору.

Об`єктом за вказаним Договором визначено: "Житлове та культурно-побутове будівництво по вул. Метрологічній в Голосіївському р-ні м. Києва. Влаштування благоустрою стоянок у ТП".

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 875 ЦК України за договором будівельного підряду підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.

Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта.

Статтею 882 ЦК України передбачено порядок передання та прийняття робіт за договором будівельного підряду, а саме:

замовник, який одержав повідомлення підрядника про готовність до передання робіт, виконаних за договором будівельного підряду, або, якщо це передбачено договором, етапу робіт, зобов`язаний негайно розпочати їх прийняття;

замовник організовує та здійснює прийняття робіт за свій рахунок, якщо інше не встановлено договором. У прийнятті робіт мають брати участь представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених законом або іншими нормативно-правовими актами;

замовник, який попередньо прийняв окремі етапи робіт, несе ризик їх знищення або пошкодження не з вини підрядника, у тому числі й у випадках, коли договором будівельного підряду передбачено виконання робіт на ризик підрядника;

передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акта про це вказується в акті і він підписується другою стороною;

акт, підписаний однією стороною, може бути визнаний судом недійсним лише у разі, якщо мотиви відмови другої сторони від підписання акта визнані судом обґрунтованими;

прийняття робіт може здійснюватися після попереднього випробування, якщо це передбачено договором будівельного підряду або випливає з характеру робіт. У цьому випадку прийняття робіт може здійснюватися лише у разі позитивного результату попереднього випробування;

замовник має право відмовитися від прийняття робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання об`єкта для вказаної в договорі мети та не можуть бути усунені підрядником, замовником або третьою особою.

Частиною 5 Договору встановлено такий порядок приймання робіт:

- п. 5.1 підрядник визначає обсяги та вартість виконаних робіт, що підлягають оплаті, згідно з договірними цінами, погодженими з генпідрядником згідно додатку №1 до цього договору, готує акти приймання виконаних підрядних робіт (форма №КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3) та подає їх генпідряднику. Сторони погодили, що акти приймання виконаних робіт підрядних робіт (форма №КБ-2в) і довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3) складаються підрядником із застосуванням програмного комплексу АВК. У випадку складання підрядником зазначених актів та довідок із застосуванням іншого програмного комплексу, генпідрядник має право не підписувати, не приймати та не оплачувати роботи до моменту складання актів та довідок із застосуванням програмного комплексу АВК;

- п. 5.2 підрядник передає акти та довідки щомісячно не пізніше 25-го числа звітного місяця, після узгодження з уповноваженими представниками генпідрядника фізичних об`ємів виконаних робіт. Підрядник узгоджує фізичні об`єми виконаних робіт з уповноваженими представниками генпідрядника, а саме з начальником дільниці, технаглядом та кошторисним відділом. Підрядник надає зазначені акти та довідки в двох примірниках, в тому числі електронному вигляді, шляхом направлення їх на адресу електронної пошти генпідрядника. В разі несвоєчасного надання актів та/або надання без підтвердження фізичних об`ємів виконаних робіт, генпідрядник набуває право не приймати та не оплачувати роботи зазначені в таких актах. В такому випадку зазначені акти надаються для розгляду та оплати у наступному звітному місяці;

- п. 5.3 датою приймання генпідрядником виконаних підрядником робіт є дата підписання генпідрядником актів та довідок;

- п. 5.4 разом з актом приймання виконаних підрядних робіт (форма №КБ-2в) підрядник зобов`язаний надати генеральному підряднику виконавчу документацію на виконаний комплекс робіт (в тому числі, але не виключно журнал виконання робіт для проведення відповідної перевірки, технічні паспорти, результати (протоколи) вибіркових перевірок і випробувань технічних характеристик матеріалів та конструкцій, гігієнічний висновок, сертифікат якості, технічне свідоцтво, сертифікат відповідності, тощо на продукцію та матеріали, які були використані при виконанні робі (засвідчені печаткою підрядника з відміткою про те, що матеріали по даному сертифікату використовувались підрядником) та інші документи, які підтверджують якість матеріалів та виконаних робіт відповідно до законодавства України. Акти приймання виконаних робіт (форма №КБ-2в) без технічної документації на виконанні роботи вважається не поданими підрядником і це вважається фактом неналежного виконання підрядником умов даного договору та є підставою для відстрочення проведення генеральним підрядником приймання та оплати робіт до моменту надання підрядником всіх передбачених в цьому пункті документів без настання для генерального підрядника будь-якої відповідальності, навіть якщо між сторонами буде підписаний акт приймання робіт. Підрядник несе відповідальність за дійсність наданих генеральному підряднику документів та сертифікатів;

- п. 5.5 у разі ненадання підрядником генпідряднику виконавчої документації та/або інших документів відповідно до п. 5.4 цього договору, генпідрядник набуває право не приймати та не оплачувати направлені підрядником акти, на які не надана виконавча та/або інша документація відповідно до п. 5.4 договору, до дати надання комплектної повної виконавчої та/або іншої документації;

- п. 5.6 генпідрядник протягом 15-ти (п`ятнадцяти) календарних днів з документально підтвердженої дати отримання генпідрядником актів, зобов`язаний їх розглянути та за відсутності зауважень підписати, або в цей строк надати на адресу підрядника обґрунтовану письмову відмову від підписання наданих підрядником актів. Акт виконаних робіт вважається прийнятим генпідрядником, якщо протягом 15 (п`ятнадцяти) календарних днів з документально підтвердженої дати отримання актів генпідрядником, письмово обґрунтована відмова від генпідрядника не поступила, за умови виконання підрядником п.п. 5.3-5.5 цього договору.

На підтвердження обставини здачі підрядником та прийняття генпідрядником робіт позивач надав підписаний сторонами 30.09.2022 акт приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2022 року. За вказаним актом генпідрядник (товариство з обмеженою відповідальністю "КСМ-Груп") прийняв від підрядника (товариство з обмеженою відповідальністю "БК Нікпромбуд") роботи на загальну суму 404 752,07 грн., виконанні в рамках договору № 21ТП від 20.07.2021.

Відповідач у відзиві заперечує обставину прийняття робіт за договором підряду, обґрунтовуючи це тим, що підрядником не було надано документацію, передбачену п. 5.4 Договору, а тому у генпідрядника виникла підстава для відстрочення проведення приймання та оплати робіт до моменту надання підрядником всіх передбачених договором документів, незважаючи на підписання акту приймання.

У відповіді на відзив позивач повідомив суд, що ним було виконано умови Договору щодо надання разом з актом документації, передбаченої п. 5.4 Договору. Також надано в якості доказів: загальний журнал робіт за період з 10.09.2020 по 03.08.2021; загальний журнал робіт за період з 04.08.2021 по 17.10.2021; виконавчу схему виконання робіт; товарно-транспортні накладні; акт на закриття прихованих робіт на влаштування шару із щебеневого розсипу з сертифікатом якості на товар та документом про якість на щебенево-піщані суміші; акт на закриття прихованих робіт на влаштування шару із щебеневого розсипу 0-70 мм. із сертифікатом на товар та документом про якість; акт на закриття прихованих робіт з влаштування бордюрів з сертифікатом якості товару та паспортом якості; акт закриття прихованих робіт з влаштування шару піску з сертифікатом відповідності.

Заперечуючи щодо відповіді на відзив відповідач повторно повідомив про неналежне виконання позивачем п. 5.4 Договору.

Суд зазначає, що відповідачем без застережень підписано акт приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в), а також після підписання акту відповідачем не повідомлено позивача про наявність претензій до виконаних робіт, не пред`явлено вимогу щодо надання документів для виконання п. 5.4 Договору в повному обсязі, не повідомлено позивача про настання обставини відстрочення проведення приймання та оплати робіт та не вчинено дій щодо встановлення порушення підрядником своїх зобов`язань за договором підряду.

Отже, відповідачем не було вчинено жодної дії на відновлення своїх прав за договором підряду, якщо таке порушення мало місце, а тому посилання на приписи п. 5.4 Договору (в частині настання обставини не подання акту, навіть у випадку його підписання) в даному випадку не відповідає меті захисту прав в розумінні цивільного законодавства та правової суті укладеного між сторонами договору.

Судом враховано, що приписами п. 14.11 Договору передбачена можливість обміну документами без використання поштового зв`язку, а саме: фактична передача документів за даним договором здійснюється нарочним за адресою фактичного місцезнаходження сторін або в іншому додатково узгодженому порядку.

Також суд враховує принцип змагальності сторін, а тому докази та пояснення позивача на підтвердження обставини прийняття генпідрядником робіт за договором підряду є більш вірогідними, ніж заперечення відповідача, спрямовані на спростування вказаної обставини.

Враховуючи наведене, суд встановив, що обставина прийняття генпідрядником робіт в межах Договору підряду №21ТП від 20.07.2021 за актом приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в) від 30.09.2022 є доведеною.

Відповідно до п. 6.1.2 Договору генпідрядник зобов`язаний здійснювати приймання робіт, виконаних належним чином та за умови відсутності зауважень, та своєчасно і у повному обсязі здійснювати розрахунки з підрядником за виконанні роботи згідно з умовами цього договору.

Договірна ціна за цим Договором є динамічною і згідно додатку №1 до цього договору складає 344 030,08 грн., крім того ПДВ 20% - 68 806,01 грн., всього з урахуванням ПДВ 20% - 412 836,09 грн. (п. 3.1 Договору).

Відповідно до п. 3.4.1 Договору оплата фактично виконаних робіт, передбачених цим договором здійснюється генеральним підрядником, протягом 10 (десяти) банківських днів з моменту підписання генеральним підрядником акту приймання виконаних підрядних робіт (форма №КБ-2в), шляхом перерахуванням відповідної суми грошових коштів на поточний рахунок підрядника, за вирахуванням сум сплаченого авансу та/або інших сум, що підлягають сплаті підрядником згідно цього договору та за умови надання підрядником всієї виконавчої документації, сертифікатів тощо на виконані підрядником роботи, сертифікатом якості тощо на продукцію, матеріали, які використовувались підрядником під час виконання робіт згідно п. 5.4 цього договору.

Позивач повідомив суд, що генпідрядник не здійснив оплату за виконані роботи по договору підряду у розмірі 404 752,07 грн., а відповідач не заперечив щодо вказаної обставини.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується зі положенням ст. 526 ЦК України, відповідно до якого зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Частиною 1 ст. 614 ЦК України визначено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 ЦК України доводить особа, яка порушила зобов`язання.

Враховуючи наведене, суд встановив наявність у відповідача зобов`язання щодо оплати виконаних робіт за Договором підряду №21ТП від 20.07.2021 у розмірі 404 752,07 грн., а також виникнення заборгованості щодо оплати вказаних робіт з 17.10.2022 (наступний банківський день після завершення десятиденного строку на оплату).

Позивачем заявлено вимогу щодо стягнення пені у розмірі 79 841,50 грн.

За змістом з ч. 2 ст. 217 ГК України одним з видів господарських санкцій є штрафні санкції, до яких віднесено штраф та пеню (ч. 1 ст. 230 ГК України).

За приписами ч. 1 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).

Згідно із ч. 6 ст. 231 ГК України штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Частиною 6 ст. 232 ГК України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Згідно з п. 9.13 Договору у випадку порушення генпідрядником умов договору, щодо строків оплати за виконанні роботи, генпідрядник сплачує підряднику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на день прострочення, від суми простроченого платежу за кожен прострочений день.

Дані розрахунку штрафних санкцій (пені):

- сума боргу: 404 752,07;

- період заборгованості: 17.10.2022 - 07.03.2023;

- кількість днів прострочки: 142;

- розмір облікової ставки НБУ: 25,00;

- розмір подвійної облікової ставки НБУ в день: 0.137;

- сума пені за весь період прострочення: 78 732,59.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що вимога позивача щодо стягнення пені підлягає задоволенню у розміру встановленому судом, а саме: 78 732,59 грн.

Позивачем заявлено вимоги щодо стягнення 3% річних у розмірі 4 790,00 грн. та боргу з урахуванням індексу інфляції у розмірі 19 312,92 грн.

Частиною 2 ст. 193 ГК України встановлено, що кожна сторона повинна вжити всіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, ураховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Отже, передбачене законом право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням процентів річних та процентів за користування чужими грошовими коштами є способом захисту його майнового права та інтересу, зміст яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та в отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утриманими ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Дані розрахунку інфляційних втрат:

- сума боргу: 404 752,07;

- період розрахунку: з листопада 2022 по лютий 2023;

- індекс інфляції: 1.02931652;

- борг з урахуванням інфляції: 416 617,99;

- інфляційне збільшення: 11 865,92.

Дані розрахунку 3% річних:

- сума боргу: 404 752,07;

- період розрахунку: з 17.10.2023 по 07.03.2023;

- кількість днів прострочки: 142;

- сума з урахуванням 3%: 4 723,96.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача щодо стягнення інфляційних втрат та 3% річних підлягають задоволенню у розміру встановленому судом, а саме: 11 865,92 грн. - інфляційні втрати та 4 723,96 грн. - 3% річних.

Частинами 3, 4 ст. 13 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять до предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76 ГПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно зі ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані для підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Судовий збір згідно зі ст. 129 ГПК України покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3,4 ст. 13, ч.1 ст. 73, ч.1 ст. 74, ч.1 ст. 77, ст.ст. 79, 129, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "КСМ-Груп" (03142, місто Київ, вул. Степанченка Василя, будинок 5, офіс 309; ідентифікаційний код 35508002) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "БК Нікпромбуд" (03127, місто Київ, проспект Голосіївський, будинок 108, корпус 2; ідентифікаційний код 43061056) суму основного боргу у розмірі 404 752 (чотириста чотири тисячі сімсот п`ятдесят два) грн. 07 коп., пеню у розмірі 78 732 (сімдесят вісім тисяч сімсот тридцять два) грн. 59 коп., борг з урахуванням індексу інфляції у розмірі 11 865 (одинадцять тисяч вісімсот шістдесят п`ять) грн. 92 коп., 3% річних у розмірі 4 723 (чотири тисячі сімсот двадцять три) грн. 96 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 7 501 (сім тисяч п`ятсот один) грн. 12 коп.

3. В іншій частині позову відмовити.

4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. М. Мудрий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.08.2023
Оприлюднено08.08.2023
Номер документу112663625
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —910/6926/23

Рішення від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 08.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні