Рішення
від 07.08.2023 по справі 910/8277/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

07.08.2023Справа № 910/8277/23Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., розглянувши у спрощеному позовному провадженні матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Регно Італія УА"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Джазт Фуд"

про стягнення 19 584,00 грн.

Без повідомлення (виклику) сторін.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Регно Італія УА» звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Джазт Фуд» про стягнення 19 584,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договорами поставки № 044/220720/1-С від 22.07.2020 та 044/270720/1-А від 27.07.2020, в частині здійснення розрахунків.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.06.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, поставлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 11 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Згідно з ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.

За приписами частини 1 статті 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру. Невід`ємною архівною складовою частиною Єдиного державного реєстру є Реєстр документів дозвільного характеру, Єдиний реєстр громадських формувань, Реєстр громадських об`єднань та Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 26.09.2022 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Втім, ухвала суду була повернута органом поштового зв`язку без вручення відповідачу з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Відповідно до ч. 7 ст. 120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.

У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Враховуючи наведене, оскільки відповідачем не повідомлено суд про зміну місцезнаходження та не забезпечено внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку, що в силу положень пункту 5 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України день складення підприємством поштового зв`язку повідомлення про неможливість вручення поштового відправлення, вважається днем вручення відповідачу ухвали Господарського суду міста Києва від 05.06.2022.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Зважаючи на те, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданим йому процесуальним правом, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України та частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Регно Італія УА» (далі - постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Джазт Фуд» (далі - покупець, відповідач) укладено Договір поставки № 044/220720/1-С (далі - Договір 1), за умовами якого постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених умовами цього Договору, та у відповідності із замовленням покупця, поставити товар, якість та комплектність якого, відповідає державним стандартам та діючим нормам законодавства, що регулює питання харчової безпеки і пов`язані з ним правила пакування, транспортування, зберігання і маркування харчової продукції, що підтверджується гігієнічними висновками та сертифікатами якості/відповідності, а покупець в порядку та на умовах, визначених умовами цього Договору, прийняти товар і оплатити його вартість за цінами зазначеними в накладній, та які не можуть перевищувати цін, узгоджених у специфікації, що складає невід`ємну частину цього Договору.

Цей Договір укладено терміном до 31 грудня 2020 року (п. 2 Спеціальної частини Договору 1).

Відповідно до п. 3 Спеціальної частини Договору 1 загальна вартість цього Договору становить сумарну вартість товару, поставленого протягом строку дії цього Договору, що включає всі обов`язкові державні податки і збори, вартість тари, упаковки та маркування, а також вартість доставки товарів постачальником в місце поставки.

За умовами п. 4 Спеціальної частини Договору 1 покупець здійснює оплату в безготівковій формі, шляхом перерахування грошового платежу в гривнях на банківський рахунок постачальника з відстроченням платежу на 14 календарних днів з моменту передачі товару у власність покупця.

У відповідності до пунктів 5-8 Спеціальних умов Договору 1 строк прийняття замовлення до виконання - 3 дні з моменту отримання замовлення від покупця; строк поставки - 3 дні з моменту прийняття замовлення до виконання; умови поставки - товар поставляється партіями.

Пунктом 2.2 Договору 1 узгоджено, що ціна товару погоджується сторонами у кожному окремому випадку у Специфікації та накладних.

Згідно з пунктами 4.6-4.8 Договору 1 приймання-передача товару здійснюється в пункті доставки, визначеному умовами цього Договору, згідно накладної на товар, в якій зазначаються: номер накладної, номер цього Договору, найменування, кількість, ціна товару.

Товар приймається по кількості, якості, цілісності тари/упаковки.

Приймання товару за кількістю здійснюється в місці поставки на підставі первинного документу, підтвердженого до виконання замовлення, інформації нанесеної на тарі/упаковці та/або товарі.

У відповідності до п. 4.13 Договору 1 підписання уповноваженим представником покупця накладної свідчить про те, що покупець згоден з ціною на товар, вказаною у накладній, перевірив кількість, асортимент, тару поставленої партії товару та погоджується на прийняття всього товару як належно поставленого згідно цього Договору з дотриманням строків його постачання.

Згідно з п. 5.1 Договору перехід права власності від постачальника до покупця на поставлений згідно цього Договору товар здійснюється в момент підписання покупцем накладної про прийняття від постачальника партії товару, яку сторони складають та підписують в день фактичної передачі товару.

Пунктом 6.3.2 Договору узгоджено, що покупець зобов`язаний сплатити встановлену вартість товару відповідно до умов цього Договору.

Цей Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами і діє протягом строку, вказаного у Спеціальній частині цього Договору.

По закінченню строку, вказаного в ст. 11.1 цього Договору, строк дії Договору продовжується на кожний наступний 1 рік, за умови, що не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну його дії жодна із сторін не направить іншій стороні повідомлення про припинення цього Договору (п. 11.1 та п. 11.2 Договору 1).

На виконання умов Договору 1 позивачем поставлено відповідачу товар згідно видаткових накладних № Н00723р0121 від 24.07.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00728р0156 від 31.07.2020 на суму 1 732,50 грн., № Н00728р0157 від 31.07.2020 на суму 825,00 грн., №Н00729р0012 від 31.07.2020 на суму 412,50 грн., № Н00805р0090 від 06.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00811р0131 від 12.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00820р0113 від 21.08.2020 на суму 1 650,00 грн., № Н00825р0026 від 25.08.2020 на суму 1 650,00 грн., № Н00826р0150 від 27.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00901р0142 від 02.09.2020 на суму 2 475,00 грн., № Н00908р0104 від 09.09.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00915р0076 від 16.09.2020 на суму 3 712,50 грн., № Н00922р0116 від 23.09.2020 на суму 3 300,00 грн., №Н00929р0125 від 30.09.2020 на суму 4 537,50 грн., № Н01006р0129 від 07.10.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н01013р0086 від 14.10.2020 на суму 2 475,00 грн., № Н01014р0003 від 14.10.2020 на суму 12 146,10 грн., № Н01027р0106 від 30.10.2020 на суму 1 305,00 грн., № Н01103р0123 від 04.11.2020 на суму 1 305,00 грн., № Н01110р0184 від 11.11.2020 на суму 2 610,00 грн., № Н01117р0145 від 18.11.2020 на суму 2 610,00 грн., № Н01124р0110 від 25.11.2020 на суму 3 480,00 грн., № Н10202р0133 від 03.02.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10204р0093 від 05.02.2021 на суму 1 740,00 грн., № Н10209р0142 від 10.02.2021 на суму 4 350,00 грн., Н10216р0164 від 17.02.2021 на суму 4 611,00 грн., №Н10223р0158 від 24.02.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н10302р0147 від 03.03.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н10310р0147 від 11.03.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10318р0051 від 19.03.2021 на суму 870,00 грн., № Н10322р0012 від 22.03.2021 на суму 870,00 грн., Н10323р0093 від 24.03.2021 на суму 2 175,00 грн., № Н10329р0034 від 30.03.2021 на суму 1 305,00 грн., № Н10330р0151 від 31.01.2021 на суму 2 610,00 грн., № Н10406р0126 від 07.04.2021 на суму 2 610,00 грн., Н10413р0050 від 14.04.2021 на суму 3 132,00 грн., № Н10422р0083 від 23.04.2021 на суму 2 175,00 грн., № Н10427р0128 від 28.04.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10511р0208 від 12.08.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10518р0078 від 19.08.2021 на суму 6 960,00 грн., № Н10525р0161 від 26.05.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10525р0161 від 26.05.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10601р0147 від 02.06.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10608р0126 від 10.06.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10615р0203 від 16.06.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10622р0218 від 23.06.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н10629р0177 від 30.06.2021 на суму 4 872,00 грн., № Н10706р0101 від 07.07.2021 на суму 8 700,00 грн., № Н10713р0225 від 14.07.2021 на суму 7 308,00 грн., № Н10720р0109 від 21.07.2021 на суму 9 570,00 грн., № Н10803р0136 від 06.08.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10810р0158 від 11.08.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10817р0114 від 18.08.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10819р0121 від 20.08.2021 на суму 696,00 грн., № Н10824р0053 від 26.08.2021 на суму 6 960,00 грн., № Н10831р0164 від 01.09.2021 на суму 7 395,00 грн., № Н10907р0127 від 10.09.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10914р0193 від 15.09.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10921р0170 від 22.09.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10928р0094 від 30.09.2021, № Н11005р0189 від 06.10.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н11012р0201 від 13.10.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н11019р0170 від 21.10.2021 на суму 5 655,00 грн., Н11026р0182 від 28.10.2021 на суму 6 090,00 грн., Н11102р0173 від 03.11.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11109р0110 від 10.11.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11118р0005 від 19.11.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н11123р0199 від 24.11.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н11130р0108 від 01.12.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н11207р0137 від 09.12.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н11214р0168 від 16.12.2021 на суму 3 915,00 грн., № Н11221р0084 від 23.12.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11228р0224 від 30.12.2021 на суму 9 570,00 грн., № Н20111р0111 від 12.01.2022 на суму 6 090,00 грн., № Н20118р0075 від 20.01.2022 на суму 3 480,00 грн., № Н20125р0075 від 26.01.2022 на суму 3 480,00 грн. та № Н201126р0040 від 27.01.2022 на суму 2 871,00 грн.

Також, 27 липня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Регно Італія УА» (далі - постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Джазт Фуд» (далі - покупець) укладено Договір поставки № 044/270720/1-А (далі - Договір 2), за умовами якого постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених умовами цього Договору, та у відповідності із замовленням покупця, поставити товар, якість та комплектність якого, відповідає державним стандартам та діючим нормам законодавства, що регулює питання харчової безпеки і пов`язані з ним правила пакування, транспортування, зберігання і маркування харчової продукції, що підтверджується гігієнічними висновками та сертифікатами якості/відповідності, а покупець в порядку та на умовах, визначених умовами цього Договору, прийняти товар і оплатити його вартість за цінами зазначеними в накладній, та які не можуть перевищувати цін, узгоджених у специфікації, що складає невід`ємну частину цього Договору.

Цей Договір укладено терміном до 31 грудня 2020 року (п. 2 Спеціальної частини Договору 2).

Відповідно до п. 3 Спеціальної частини Договору 2 загальна вартість цього Договору становить сумарну вартість товару, поставленого протягом строку дії цього Договору, що включає всі обов`язкові державні податки і збори, вартість тари, упаковки та маркування, а також вартість доставки товарів постачальником в місце поставки.

За умовами п. 4 Спеціальної частини Договору 2 покупець здійснює оплату в безготівковій формі, шляхом перерахування грошового платежу в гривнях на банківський рахунок постачальника з відстроченням платежу на 21 календарний день з моменту передачі товару у власність покупця.

У відповідності до пунктів 5-8 Спеціальних умов Договору 2 строк прийняття замовлення до виконання - 3 дні з моменту отримання замовлення від покупця; строк поставки - 3 дні з моменту прийняття замовлення до виконання; умови поставки - товар поставляється партіями.

Пунктом 2.2 Договору 2 узгоджено, що ціна товару погоджується сторонами у кожному окремому випадку у Специфікації та накладних.

Згідно з пунктами 4.6-4.8 Договору 2 приймання-передача товару здійснюється в пункті доставки, визначеному умовами цього Договору, згідно накладної на товар, в якій зазначаються: номер накладної, номер цього Договору, найменування, кількість, ціна товару.

Товар приймається по кількості, якості, цілісності тари/упаковки.

Приймання товару за кількістю здійснюється в місці поставки на підставі первинного документу, підтвердженого до виконання замовлення, інформації нанесеної на тарі/упаковці та/або товарі.

У відповідності до п. 4.13 Договору 2 підписання уповноваженим представником покупця накладної свідчить про те, що покупець згоден з ціною на товар, вказаною у накладній, перевірив кількість, асортимент, тару поставленої партії товару та погоджується на прийняття всього товару як належно поставленого згідно цього Договору з дотриманням строків його постачання.

Згідно з п. 5.1 Договору 2 перехід права власності від постачальника до покупця на поставлений згідно цього Договору товар здійснюється в момент підписання покупцем накладної про прийняття від постачальника партії товару, яку сторони складають та підписують в день фактичної передачі товару.

Пунктом 6.3.2 Договору 2 узгоджено, що покупець зобов`язаний сплатити встановлену вартість товару відповідно до умов цього Договору.

Цей Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами і діє протягом строку, вказаного у Спеціальній частині цього Договору.

По закінченню строку, вказаного в ст. 11.1 цього Договору, строк дії Договору продовжується на кожний наступний 1 рік, за умови, що не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну його дії жодна із сторін не направить іншій стороні повідомлення про припинення цього Договору (п. 11.1 та п. 11.2 Договору 2).

На виконання умов Договору 2 позивачем поставлено відповідачу товар згідно видаткової накладної № Н20124р0001 від 24.01.2022 на суму 990,00 грн.

14 березня 2023 року позивачем направлено відповідачу Вимогу від 07.03.2023, у якій позивач вимагав здійснити оплату поставленого товару на суму 16 509,44 грн., а також сплатити штрафні санкції.

Як зазначає позивач, ТОВ «Джазт Фуд» в порушення взятих на себе зобов`язань за Договорами, оплату отриманого товару у повному обсязі здійснило, в зв`язку з чим, за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 16 509,44 грн.

Також, у зв`язку з порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань за Договорами в частині здійснення розрахунків, позивачем нараховано та заявлено до стягнення 3% річних в розмірі 778,39 грн., інфляційні втрати в розмірі 4 800,79 грн. та штраф в розмірі 6 264,00 грн.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Укладений сторонами договір є договором поставки, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 54 Цивільного кодексу України та Глави 30 Господарського кодексу України.

Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов`язковим для виконання сторонами.

Частиною 1 ст. 173 Господарського кодексу України визначено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Частиною 1 ст. 265 Господарського кодексу України визначено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.

Згідно із ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Статтею 655 Цивільного кодексу України визначено, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до статті 663 Цивільного кодексу України, продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.

На виконання умов Договору 1 позивачем поставлено відповідачу товар згідно видаткових накладних № Н00723р0121 від 24.07.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00728р0156 від 31.07.2020 на суму 1 732,50 грн., № Н00728р0157 від 31.07.2020 на суму 825,00 грн., №Н00729р0012 від 31.07.2020 на суму 412,50 грн., № Н00805р0090 від 06.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00811р0131 від 12.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00820р0113 від 21.08.2020 на суму 1 650,00 грн., № Н00825р0026 від 25.08.2020 на суму 1 650,00 грн., № Н00826р0150 від 27.08.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00901р0142 від 02.09.2020 на суму 2 475,00 грн., № Н00908р0104 від 09.09.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н00915р0076 від 16.09.2020 на суму 3 712,50 грн., № Н00922р0116 від 23.09.2020 на суму 3 300,00 грн., №Н00929р0125 від 30.09.2020 на суму 4 537,50 грн., № Н01006р0129 від 07.10.2020 на суму 3 300,00 грн., № Н01013р0086 від 14.10.2020 на суму 2 475,00 грн., № Н01014р0003 від 14.10.2020 на суму 12 146,10 грн., № Н01027р0106 від 30.10.2020 на суму 1 305,00 грн., № Н01103р0123 від 04.11.2020 на суму 1 305,00 грн., № Н01110р0184 від 11.11.2020 на суму 2 610,00 грн., № Н01117р0145 від 18.11.2020 на суму 2 610,00 грн., № Н01124р0110 від 25.11.2020 на суму 3 480,00 грн., № Н10202р0133 від 03.02.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10204р0093 від 05.02.2021 на суму 1 740,00 грн., № Н10209р0142 від 10.02.2021 на суму 4 350,00 грн., Н10216р0164 від 17.02.2021 на суму 4 611,00 грн., №Н10223р0158 від 24.02.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н10302р0147 від 03.03.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н10310р0147 від 11.03.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10318р0051 від 19.03.2021 на суму 870,00 грн., № Н10322р0012 від 22.03.2021 на суму 870,00 грн., Н10323р0093 від 24.03.2021 на суму 2 175,00 грн., № Н10329р0034 від 30.03.2021 на суму 1 305,00 грн., № Н10330р0151 від 31.01.2021 на суму 2 610,00 грн., № Н10406р0126 від 07.04.2021 на суму 2 610,00 грн., Н10413р0050 від 14.04.2021 на суму 3 132,00 грн., № Н10422р0083 від 23.04.2021 на суму 2 175,00 грн., № Н10427р0128 від 28.04.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10511р0208 від 12.08.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10518р0078 від 19.08.2021 на суму 6 960,00 грн., № Н10525р0161 від 26.05.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10525р0161 від 26.05.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10601р0147 від 02.06.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10608р0126 від 10.06.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н10615р0203 від 16.06.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10622р0218 від 23.06.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н10629р0177 від 30.06.2021 на суму 4 872,00 грн., № Н10706р0101 від 07.07.2021 на суму 8 700,00 грн., № Н10713р0225 від 14.07.2021 на суму 7 308,00 грн., № Н10720р0109 від 21.07.2021 на суму 9 570,00 грн., № Н10803р0136 від 06.08.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10810р0158 від 11.08.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10817р0114 від 18.08.2021 на суму 7 830,00 грн., № Н10819р0121 від 20.08.2021 на суму 696,00 грн., № Н10824р0053 від 26.08.2021 на суму 6 960,00 грн., № Н10831р0164 від 01.09.2021 на суму 7 395,00 грн., № Н10907р0127 від 10.09.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н10914р0193 від 15.09.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н10921р0170 від 22.09.2021 на суму 6 090,00 грн., № Н10928р0094 від 30.09.2021, № Н11005р0189 від 06.10.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н11012р0201 від 13.10.2021 на суму 6 525,00 грн., № Н11019р0170 від 21.10.2021 на суму 5 655,00 грн., Н11026р0182 від 28.10.2021 на суму 6 090,00 грн., Н11102р0173 від 03.11.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11109р0110 від 10.11.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11118р0005 від 19.11.2021 на суму 3 480,00 грн., № Н11123р0199 від 24.11.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н11130р0108 від 01.12.2021 на суму 4 350,00 грн., № Н11207р0137 від 09.12.2021 на суму 5 220,00 грн., № Н11214р0168 від 16.12.2021 на суму 3 915,00 грн., № Н11221р0084 від 23.12.2021 на суму 5 655,00 грн., № Н11228р0224 від 30.12.2021 на суму 9 570,00 грн., № Н20111р0111 від 12.01.2022 на суму 6 090,00 грн., № Н20118р0075 від 20.01.2022 на суму 3 480,00 грн., № Н20125р0075 від 26.01.2022 на суму 3 480,00 грн. та № Н201126р0040 від 27.01.2022 на суму 2 871,00 грн., які підписані сторонами без заперечень та зауважень.

В свою чергу, на виконання умов Договору 2 позивачем поставлено відповідачу товар згідно видаткової накладної № Н20124р0001 від 24.01.2022 на суму 990,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

За умовами п. 4 Спеціальної частини Договору 1 покупець здійснює оплату в безготівковій формі, шляхом перерахування грошового платежу в гривнях на банківський рахунок постачальника з відстроченням платежу на 14 календарних днів з моменту передачі товару у власність покупця.

В свою чергу, за умовами п. 4 Спеціальної частини Договору 2 покупець здійснює оплату в безготівковій формі, шляхом перерахування грошового платежу в гривнях на банківський рахунок постачальника з відстроченням платежу на 21 календарний день з моменту передачі товару у власність покупця.

Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, обов`язку зі сплати вартості отриманого товару у повному обсязі відповідачем виконано не було, що відповідачем не спростовано.

Таким чином, відповідач, в порушення взятих на себе зобов`язань за Договорами, оплату отриманого товару не здійснив, у зв`язку з чим, за відповідачем обліковується заборгованість за поставлений товар в розмірі 16 509,44 грн.

Пунктом 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Порушенням зобов`язання, у відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати, підтверджені матеріалами справи і не спростовані відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основної суми боргу в розмірі 16 509,44 грн.

Також, у зв`язку з порушенням відповідачем взятих на себе зобов`язань за Договором в частині здійснення розрахунків, позивачем нараховано та заявлено до стягнення 3% річних в розмірі 778,39 грн., інфляційні втрати в розмірі 4 800,79 грн. та штраф в розмірі 6 264,00 грн.

Згідно з частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статей 216, 218 ГК України порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій в порядку, передбаченому законодавством та договором.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Штрафними санкціями у Господарському кодексі України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання (частина 1 статті 230 Господарському кодексі України).

У відповідності до норм частини 1 статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Суд зазначає, що за порушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених ГК України, іншими законами та договором (частина друга статті 193, частина перша статті 216 та частина перша статті 218 ГК України).

Одним із видів господарських санкцій згідно з частиною другою статті 217 ГК України є штрафні санкції, до яких віднесено штраф.

Згідно з ч. 2 ст. 549 Цивільного кодексу України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Відповідно до п. 8.3 Договору 1 у випадку несвоєчасної оплати за товар покупець протягом двох банківських днів з моменту отримання вимоги постачальника, зобов`язаний сплатити постачальнику штраф у розмірі 10% від суми заборгованості.

Також, згідно з п. 8.4 Договору 1 у випадку прострочення оплати за товар більше як на 20 календарних днів покупець протягом 2 банківських днів з моменту отримання вимоги постачальника, зобов`язаний сплатити постачальнику штраф у розмірі 30% від суми заборгованості.

Таким чином, оскільки станом на дату подання позовної заяви до суду, за відповідачем обліковувалась заборгованість в розмірі 15 660 грн. за Договором 1, строк оплати якої відповідачем порушено більше ніж на 20 календарних днів, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог в частині стягнення з відповідача штрафу у розмірі 6 264,00 грн.

Статтею 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Здійснивши перерахунок заявлених до стягнення 3% річних та інфляційних втрат за заявлений позивачем період, судом встановлено, що стягненню з відповідача підлягають 3% річних в розмірі 778,39 грн. та інфляційні втрати в розмірі 4 800,79 грн.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач під час розгляду справи не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Джазт Фуд» (03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 63А; ідентифікаційний код: 43528809) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Регно Італія УА» (79057, м. Львів, вул. Княгині Ольги, 8; ідентифікаційний код: 39200881) заборгованість у розмірі 16 509 (шістнадцять тисяч п`ятсот дев`ять) грн. 44 коп., 3% річних у розмірі 778 (сімсот сімдесят вісім) грн. 39 коп., інфляційні втрати в розмірі 4 800 (чотири тисячі вісімсот) грн. 79 коп., штраф у розмірі 6 264 (шість тисяч двісті шістдесят чотири) грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повне рішення складено: 07.08.2023

Суддя О.А. Грєхова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.08.2023
Оприлюднено08.08.2023
Номер документу112663727
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —910/8277/23

Рішення від 07.08.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 05.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні