Справа № 127/29321/22
Провадження № 2/127/3773/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.07.2023 Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Короля О.П.,
секретаря Мельник А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юність-20» до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості з нарахування внесків співвласників на управління, утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ :
До Вінницькогоміського судуВінницької областізвернулось Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Юність-20»з позовомдо ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягненнязаборгованості знарахування внесківспіввласників науправління утриманнята обслуговуваннябагатоквартирного будинкута прибудинковоїтериторії.
Позов мотивований тим, що 08.12.2018 року створено ОСББ «Юність-20» та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідачі відповідно до державного реєстру речових прав на нерухоме майно є співвласниками житлового приміщення квартири АДРЕСА_1 , яке належить їм на праві приватної власності.
За період з 01.012020року по01.11.2022року Відповідачі зобов`язані сплатити на поточний банківський рахунок ОСББ «Юність-20» обов`язковий внесок співвласників щодо управління, утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території за місцем розташування АДРЕСА_2 у розмірі 7381,10 грн.
За співвласниками житлового приміщення квартири АДРЕСА_3 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виникла заборгованість з нарахованих обов`язкових внесків співвласників ОСББ «Юність-20» на управління багатоквартирним будинком станом на 01.11.2022 року у розмірі 7381,10 грн. за період з 01.01.2020 р. по 01.11.2022 р.
З огляду на зазначене вище позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 30.12.2022 року було відкрите спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін.
Відповідно до ухвали Вінницького міськогосуду Вінницькоїобласті від02.02.2022 прийнято рішення про перехід до розгляду в спрощеному позовному провадженні в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлена про розгляд справи, в судове засідання не з`явилась, відзиву на позов не подала.
Представник відповідача ОСОБА_1 подав відзив на позовну заяву, в якому виклав свої заперечення проти позову та просить у його задоволенні відмовити, оскільки вважає, що підстав для задоволення позовних вимог немає.
Зазначив, що відповідно до пункту 11 розділу 3 Статуту ОСББ «Юність-20» рішення з питань щодо визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників надаються співвласникам під розписку або направляються поштою і такі положення є обов`язковими до виконання.
Вважає, що у матеріалах справи відсутні докази повідомлення відповідачів про дату та час проведення загальних зборів та про прийняті рішення щодо визначення розмірів внесків. Також, представник відповідача зазначає на відсутності належних і допустимих доказів про те, що співвласники дійсно голосували та прийняли відповідні рішення.
Окрім того, у матеріалах справи відсутній розрахунок заборгованості щодо надання послуг на утримання та обслуговування будинку.
Представник позивача ОСОБА_3 направила суду відповідьна відзив,у якомузазначила,що непогоджується здоводами відповідача.
Представникомпозивача зазначено, що всірішення,які приймалисьна загальнихзборах заперіод з2019року по2022рік є чинними,на підставіяких переважнабільшість співвласниківвчасно сплачуєвстановлений розмірвнесків на управління,утримання таобслуговування багатоквартирногобудинку таприбудинкової території. Наявність Додатків до протоколів свідчить про належне повідомлення співвласників та їх участь у загальних зборах.
Відповідач ОСОБА_1 в період з 01.11.2018 року по 06.12.2019 року був головою правління ОСББ «Юність-20». Відповідно йому як колишньому члену правління ОСББ «Юність-20» відомо про укладення договору про здійснення розрахунків, централізованої обробки платежів та ведення бази даних особових рахунків з Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр муніципальних систем управління»
28.03.2022 року від ОСОБА_2 надійшла заява про об`єднання особових рахунків НОМЕР_1 та НОМЕР_2 , відкритих на відповідачів в один особовий рахунок НОМЕР_2 на ОСОБА_2 . Також відповідно до заяви відповідач ОСОБА_2 просила весь борг по особовому рахунку ОСОБА_1 перенести на особовий рахунок ОСОБА_2 .
Судом враховано оплату ОСОБА_2 на суму 3205,40 грн. (квитанція від 17.11.2021, період оплати за жовтень 2021 р.), призначення платежу : оплата за управління будинком від ОСОБА_2 особовий рахунок НОМЕР_2 . Про цю оплату є запис в оборотній відомості (а.с. 87) і така сума врахована позивачем при визначенні розміру заборгованості за позовною заявою на суму 7381,10 грн. або ж по 3690,55 грн. на кожного з відповідачів.
На думку позивача, відповідачами визнавався наявний борг по внесках співвласників у межах вказаного періоду в позовній заяві.
Отже, відповідачем ОСОБА_1 не здійснювалась оплата за період з січня 2020 року по даний час, також з листопада 2021 року не здійснювалось жодної оплати відповідачем ОСОБА_2 зі сплати внесків співвласників.
Також, Відповідачем ОСОБА_1 не наведено жодних аргументів щодо необґрунтованості розміру внеску співвласників чи відсутності підстави для його сплати
Представником Відповідача подано заперечення на відповідь на відзив, в якому зазначено про відсутність належних і допустимих доказів щодо наявності підстав для нарахування внесків і платежів Відповідачам, що зумовлює безпідставність позовних вимог.
Також представником Відповідача зазначено про відсутність підстав для солідарного обов`язку двох відповідачів як співвласників квартири.
В судовому засіданні допитана свідок ОСОБА_4 дала показання про те, що ОСОБА_1 був присутній на усіх загальних зборах співвласників ОСББ «Юність-20» та був повідомлений про усі рішення, прийняті на загальних зборах шляхом направлення йому відповідей на звернення, листи та запитів його представників.
В судовому засіданні допитана свідок ОСОБА_5 дала показання про те, що ОСОБА_1 був присутній на усіх загальних зборах співвласників ОСББ «Юність-20» та був повідомлений про усі рішення, прийняті на загальних зборах шляхом направлення йому відповідей на звернення, листи та запити його представників, які вона складала як член правління разом з іншими членами правління.
Заслухавши представників позивача та відповідача ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначеніЗаконом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»(далі Закон) та Статутом об`єднання.
Відповідно доінформації зЄдиного державногореєстру юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань,здійснено державнуреєстрацію юридичноїособи Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Юність-20».
Пунктом 4протоколу №1/2018загальних зборівспіввласників багатоквартирногобудинку ОСББ«Юність-20»від 18.02.2018року прийняторішення прозатвердження кошторисуОСББ «Юність-20»на утримання,обслуговування таремонт багатоквартирногобудинку наберезень-грудень2018року замісцезнаходженням : АДРЕСА_2 з обов`язковимивнесками співвласниківв розмірі2,82грн./кв.мдля квартир1-огоповерху; врозмірі 3,70грн./кв.м для квартир 2-9 поверху; в розмірі 2,00 грн./кв.м для нежитлових приміщень.
Пунктом 7 протоколу №4 загальних зборів співвласників ОСББ «Юність-20» від 16.12.2018 року прийнято рішення про затвердження кошторису ОСББ «Юність-20» на 2019 рік за місцем розташування : АДРЕСА_2 з обов`язковими внесками співвласників (витрати на управління багатоквартирним будинком) в розмірі 3,80 грн. за 1 кв.м для квартир 1-ого поверху; в розмірі 4,70 грн. за 1 кв.м для квартир з 2 по 9 поверх; в розмірі 3,00 грн. за 1 кв.м для співвласників нежитлових приміщень.
Розмір внесків співвласників ОСББ «Юність-20» на управління багатоквартирним будинком і прибудинкової території на 2020 рік залишено без змін.
Пунктом 9 протоколу №09/10/21 загальних зборів співвласників ОСББ «Юність-20» від 09.10.2021 року прийнято рішення про затвердження кошторису ОСББ «Юність-20» на 2021-2022 рік за місцем розташування : АДРЕСА_2 з обов`язковими внесками співвласників (витрати на управління багатоквартирним будинком) в розмірі 6,50 грн. за 1 кв.м житлової площі (2-9 поверх) та 6,50 грн. за 1 кв.м житлової площі (1-ий поверх) та 5,04 грн. за 1 кв.м нежитлової площі.
Відповідно до ч. 1ст. 4 Законуоб`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Згідно з п. 4 ч. 1ст. 1 Закону співвласники багатоквартирного будинку (далі співвласники) це власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Відповідно довідомостей зінвентарної справи,витребуваної напідставі ухвалиВінницького міськогосуду Вінницькоїобласті від29.12.2022р. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є співвласникамижитлового приміщення квартири АДРЕСА_3 ,яке належитьїм направі приватноївласності, по частці.
Отже, відповідачі є співвласниками житлового приміщення квартири АДРЕСА_3 , яке входить до складу ОСББ «Юність-20».
Відповідно дост.10 Законудо компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, а рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.
Відповідно ст. 16 Закону об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання утворювати органи управління, визначати умови та розмір плати за їх діяльність; приймати рішення про надходження та витрати коштів об`єднання; визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об`єднання; укладати договори; виступати замовником робіт з капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку; встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати для виконання статутних завдань господарче забезпечення діяльності об`єднання в порядку, визначеному законом; визначати підрядника, укладати договори про управління та експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.
Визначення та затвердження порядку сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників є виключною компетенцією загальних зборів співвласників та затверджується протоколами загальних зборів співвласників Об`єднання.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
З аналізу норм Закону вбачається, що загальні збори як вищий орган управління приймає рішення щодо розміру та порядку сплати внесків на утримання будинку, які є обов`язковими для виконання всіма співвласниками. Тобто, обов`язок сплати внесків виникає у співвласника після прийняття відповідного рішення на загальних зборах.
При цьому закон не вимагає укладати договори між Об`єднанням та співвласниками, оскільки такі відносини не є договірними. Також законом не передбачено обов`язок об`єднання виставляти співвласникам кожного місяця рахунки, оскільки розмір внесків та порядок їх сплати узгоджується із всіма співвласниками на загальних зборах, тобто є волевиявленням співвласників.
Отже, розрахунок розміру внеску співвласників на управління багатоквартирним будинком здійснюється виключно на підставі прийнятого рішення загальних зборів з врахуванням загальної площі квартири.
Рішенняспіввласників цьогобагатоквартирного будинкуоформлені протоколамита єчинними,в судовомупорядку неоскаржувалися.
Суд погоджується з твердженням представника Відповідача про відсутність підстав для солідарного обов`язку щодо сплати внесків на управління та утримання багатоквартирного будинку у Відповідачів.
Так, з моменту прийняття рішення загальними зборами співвласників ОСББ «Юність-20» до 12.12.2022 року, Відповідачі повинні були сплатити на поточний банківський рахунок ОСББ «Юність-20», обов`язкові внески співвласника на загальну суму 7381,10 грн. Відповідачі такі внески не сплачували.
Внаслідок цього за співвласниками приміщення № НОМЕР_3 в багатоквартирному будинку за місцем розташування: АДРЕСА_4 виникла заборгованість з нарахування обов`язкових внесків співвласників ОСББ «Юність-20» на управління багатоквартирного будинку станом на 12.12.2022 року у розмірі 7381,10 грн., що підтверджується довідкою ОСББ «Юність-20» вих. №52 /22 від 12.12.2022 р. та оборотними відомостями за особовим рахунком відкритим на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Відповідност. 15 Законуспіввласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням, запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством. Стаття 22 Закону регулює питання забезпечення об`єднанням утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку.
Відповідно до положень ст. 22 Закону для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право:
- задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;
- визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;
- виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.
Самостійне забезпечення об`єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у багатоквартирному будинку може здійснюватися безпосередньо співвласниками, а також шляхом залучення об`єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів.
Для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затвердженими загальними зборами об`єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління багатоквартирним будинком включають:
1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;
2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку;
2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності;
3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;
4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Отже, обов`язок утримання майна виникає у співвласників багатоквартирного будинку безпосередньо з актів цивільного законодавства. Витрати на утримання спільного майна у багатоквартирному будинку розподіляються між співвласниками пропорційно до їх часток співвласника незалежно від факту використання ними належного їм нежитлового приміщення та спільного майна, а також членства в об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку.
Відповідно дост. 526 ЦК Українизобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, та вимогЦивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства.
Відповідачі не виконують рішення зборів співвласників ОСББ «Юність-20» щодо сплати внесків за управління будинком. ОСББ «Юність-20» здійснює функції для забезпечення реалізації прав власників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяє власникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання, а відповідачі не сплачують добровільно за отримані послуги, враховуючи, що на їх адресу направлено претензії щодо сплати заборгованості з обов`язкових внесків співвласників.
Згідно ізст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Положеннямист.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Відповідно до цьогоЗакону послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є різновидом житлово-комунальних послуг.
Відповідно дост.322 ЦК Українивласник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно дост. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, в тому числі звертатися до суду в разі відмови співвласника своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі внески і платежі.
Відповідно дост. 360 ЦК Україниспіввласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.
Відповідно до ч.1ст. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Статтею 525 Цивільного кодексувизначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1ст.612 ЦК Україниборжник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором абозаконом, відповідно дост. 611 ЦК України.
Згідно із ч. ч. 1 та 2ст. 509 ЦК Українизобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку; зобов`язання виникають з підстав, встановленихстаттею 11 цього Кодексу.
Суд, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні частково. Оскільки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є власниками квартири їх частки відповідно складають 1/2 та 1/2, а відповідно до п. 2 розділу IV Статуту ОСББ «Юність-20» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності, то відповідно до вказаних часток, які є рівними (по ) належить стягнути з ОСОБА_1 7381,10 : 2=3690,55 грн., з ОСОБА_2 7381,10 :2 =3690,55 грн.,
У частині солідарного стягнення заборгованості з відповідачів суд відмовляє.
Питання судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 141 ЦПК України.
Судовий збір на суму 2481 грн. та витрати на правову допомогу 5000 грн., а разом 7481 грн. підлягають стягненню з кожного з відповідачів по 3740,50 грн. на користь позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1,4,20,22 Закону України « Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», ст. ст. 5, 7, 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст.15,16,509,525,526,530,610,611ЦК України, Статутом ОСББ «Юність-20», ст. ст. 4, 76-81, 89, 141, 263-265 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юність-20» заборгованість по внесках співвласників на управління, утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території у сумі 3690,55 грн. копійок та у відшкодування судових витрат у сумі 3740,50 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юність-20» заборгованість по внесках співвласників на управління, утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території у сумі 3690,55 грн. та судові витрати у сумі 3740,50 грн.
В задоволенні решти позову відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга на рішення суду подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи :
Позивач Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Юність-20», 21030, м. Вінниця, проспект Юності, буд. 20/73, код ЄДРПОУ 41681218;
Відповідач ОСОБА_1 , АДРЕСА_5 , РНОКПП невідомий;
Відповідач ОСОБА_2 , АДРЕСА_5 , РНОКПП невідомий;
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112672718 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Король О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні