Провадження № 2/470/10/23
Справа № 470/55/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2023 року смт. Березнегувате
Березнегуватський районний суду Миколаївської області у складі:
головуючого судді Лусти С.А.
за участю секретаря судового засідання Дячук А.А.,
при розгляді у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільної справи за позовом Березнегуватської селищної ради до ОСОБА_1 про визнання незаконною та скасування реєстраційної дії, витребування земельної ділянки,
ВСТАНОВИВ:
04 травня 2023 року позивач звернувся до Березнегуватського районного суду Миколаївської області з позовом до відповідача про визнання незаконною та скасування реєстраційної дії, витребування земельної ділянки.
У позові зазначив, що 23 листопада 2021 року в ході проведення чергової двадцять третьої сесії Березнегуватської селищної ради восьмого скликання стало відомо, що ОСОБА_1 звернувся до Центру надання адміністративних послуг з метою проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку площею 2,0000 га, кадастровий номер 4821155100:12:000:0051, рішення по якій не було підтримане селищною радою. Як виявилось, відповідач зареєстрував право власності (номер запису про право власності в реєстрі речових прав 44049493) на вищевказану земельну ділянку, надавши реєстратору невідповідне для того рішення Березнегуватської селищної ради, а саме - № 85 від 30 червня 2020 року, згідно з яким Держгеокадастр мав видати наказ щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою. Оскільки відбулись зміни земельного законодавства, які набули чинності 27 травня 2021 року, землі державної власності, що розташовані на території відповідної громади, перейшли у власність цієї громади, тобто з державної у комунальну власність. У зв`язку в цим, зазначене рішення селищної ради не може бути підставою для реєстрації права власності.
23 травня 2023 року ухвалою судді було відкрито в порядку загального позовного провадження справу за даним позовом та призначено до підготовчого засідання, а ухвалою суду від 23 червня 2023 року підготовче провадження було закрито, а справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, направив клопотання про розгляд справи у його відсутність та підтримання позовних вимог.
Відповідач в судове засідання також не з`явився, направив клопотання про зупинення провадження у справі, на підставі п.2 ч.1 ст.251 ЦПК України, оскільки він як сторона у справі перебуває у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на військовий стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України.
Пункт 4 ч.5 ст.12 ЦПК України передбачає, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Нормою п.2 ч.1 ст.251 ЦПК України визначено, що суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-ІХ в Україні введено воєнний стан, який продовжений та є чинним дотепер.
Законом України «Про правовий режим воєнного стану»визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно з пунктом 2 частини 1статті 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, зокрема, встановлених пунктом 2 частини першоїстатті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Відповідно до частини 1 статті 254 ЦПК України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення.
Після усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі, тобто, до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені у воєнний стан, він зобов`язаний повідомити про це суд.
Враховуючи те, що існують обставини, передбачені пунктом 2 частини 1 ст.251 ЦПК України, а саме відповідач перебуває на військовій службі за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 Східного оперативно-територіального об`єднання Національної гвардії України та забезпечує стримування збройної агресії російської федерації проти України у період воєнного стану, що унеможливлює продовження розгляду цивільної справи та підтверджується відповідною довідкою ВЧ НОМЕР_1 від 04 липня 2023 року, зазначене є підставою для зупинення провадження у справі, а тому суд вважає необхідним зупинити провадження у справі до припинення перебування відповідача у складі Збройних Сил України, що переведені у воєнний стан.
Керуючись ст.ст.260, 261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження уцивільній справіза позовомБерезнегуватської селищноїради до ОСОБА_1 провизнання незаконноюта скасуванняреєстраційної дії,витребування земельноїділянки зупинитидо припиненняперебування відповідачау складіЗбройних СилУкраїни абоінших утворенихвідповідно дозакону військовихформувань,що переведеніу воєннийстан.
Після усуненняобставин,що зумовилизупинення провадженняу справі,зобов`язативідповідача ОСОБА_1 повідомити проце судневідкладно.
Ухвала суду може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом 15-ти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя С. А. Луста
Суд | Березнегуватський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 09.08.2023 |
Номер документу | 112674300 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Березнегуватський районний суд Миколаївської області
Луста С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні