Чортківський районний суд Тернопільської області
копія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2023 року Справа № 608/1934/23
Номер провадження1-кс/608/902/2023
Слідча суддя Чортківського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в залі судового засідання в місті Чорткові клопотання слідчого СВ Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,
В С Т А Н О В И Л А:
Слідчий СВ Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області ст. лейтенант поліції ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся в суд з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів в кримінальному провадженні № 12023211110000491 від 23 липня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В клопотанніслідчий вказав, що 22.07.2023 в Чортківський РВП з заявою звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (тел. НОМЕР_1 ), житель АДРЕСА_1 про те, що 22.07.2023 в інтернет месенджері «Телеграм» під приводом продажі коліс до автомобіля, заявник перейшов за посиланням, яке йому переслав нібито покупець з номеру телефону НОМЕР_2 та ввів дані своєї банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за № НОМЕР_3 . В подальшому, з якої були списані кошти в сумі 4 190 гривень.
В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність отримати від оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » інформацію з абонентського номеру НОМЕР_2 , яким користувалась на момент вчинення злочину невідома особа.
Інформація, яка знаходиться в зазначеного оператора телекомунікацій, про зв`язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення.
Отримані в оператора телекомунікації зазначені відомості можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про телекомунікації» оператори, провайдери телекомунікації зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з п.7 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копі інформації, шо міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Слідчий СВ Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області старший ст. лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився. В клопотанні просив розгляд справи проводити без його участі та участі представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », клопотання підтримує.
Отже, представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання, у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України не викликався, оскільки, існує ризик знищення вищевказаних документів чи внесення до них змін.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання є підставне та підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з вимогами ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, ст. 162 КПК України передбачений перелік речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, зокрема, до них віднесено інформацію, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Встановлені під час судового розгляду клопотання обставини дають достатні підстави вважати, що з інформації, яка знаходиться в зазначених операторів телекомунікацій про зв`язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, які вчинили злочин. Іншим способом отримати такі дані неможливо, що обумовлює необхідність проведення такої процесуальної дії.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідча суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9 , слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10 , старшому слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_12 , на тимчасовий доступ до інформації, за період часу з 00:01 год. 20.07.2023 по 23:59 год. 31.07.2023, яка знаходиться в оператора телекомунікацій рухомого зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою : АДРЕСА_2 ,з SIM карточками мобільного оператора зв`язку за номером НОМЕР_2 , а саме:
1. Адрес розташування базової станції, (абонента А);
2. Адрес розташування базової станції, (абонента Б);
3. Типу з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
4. Дати, часу та тривалості з`єднання;
5. Ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський номер сім-картки, IMEI):
6. Ідентифікаційних ознак терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонента Б), з`єднання нульової тривалості:
7. Фінансових операцій з зарахування, поповнення, переведення та виведення грошових коштів з використанням абонентського номеру мобільного телефону НОМЕР_2 , з зазначенням отримувача грошових коштів, суми транзакцій, дати та часу виконання;
8. За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом НОМЕР_2 , надати відомості про його особу.
Вище зазначену інформацію надати із можливістю вилучити її скопіювавши її на електронний носій.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів відповідно до вимог ст. 166 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя має право за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів, постановити ухвалу про проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукування та вилучення зазначених речей та документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя: (підпис)
Згідно з оригіналом
Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах кримінального провадження № 12023211110000491 від 23 липня 2023 року.
Ухвала набрала законної сили «07» серпня 2023 року.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Копію ухвали видано «___»
Секретар:
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112692128 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Коломієць Н. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні