Рішення
від 13.02.2023 по справі 758/7987/20
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/7987/20

Категорія 43

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

13 лютого 2023 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Захарчук С. С.,

за участю секретаря судового засідання - Попівняк І. О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Житлово-будівельний кооператив «Виноградар 1», про відшкодування шкоди,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди.

Зазначала, що вона зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_2 за вказаною адресою, де проживає разом з ОСОБА_3 .

Вказала, що починаючи з 9 травня 2020 року почалось систематичне затоплення її квартири, що підтверджується Актом №1 від 16 травня 2020 року, складеного головою правління ЖБК «Виноградар 1» Бірюковою В.Ф.

Відшкодовувати шкоду, заподіяну їй залиттям квартири, відповідачка у позасудовому порядку відмовилася.

Розмір матеріальної шкоди, заподіяної їй внаслідок залиття квартири, складає 27 580 грн. 51 коп.

Крім того, внаслідок залиття квартири їй було також заподіяно моральну шкоду, яка полягає у моральних стражданнях, пов`язаних зі стресом, депресією, яку оцінює в 10 000 грн.

Посилаючись на зазначені обставини, просила стягнути з відповідача на її користь 27 580 грн. 51 коп. на відшкодування матеріальної шкоди та 10 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Крім того, просила стягнути з відповідача на її користь судові витрати у вигляді судового збору, витрати на проведення експертизи у розмірі 4 500 грн. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6 300 грн.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про день, час та місце його проведення була повідомлена належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала, проти ухвалення у справі заочного рішення не заперечувала.

ОСОБА_2 була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання, причини неявки суду не повідомила.

Житлово-будівельний кооператив «Виноградар 1» своїм правом на участь у судовому засіданні не скориставсь, про розгляд справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до ст. 223 ЦПК України суд ухвалив розглядати справу за відсутності третьої особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідач була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання; не з`явилася в судове засідання без повідомлення причин; не подала відзив; позивач не заперечує проти заочного вирішення справи.

За наявності сукупності умов, передбачених ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд ухвалив проводити заочний розгляд справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому їх дослідженні, дійшов висновку про відмову у задоволенні позову з таких підстав.

Судом установлено, що зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є - АДРЕСА_1 (а.с.8-9).

Обґрунтовуючи позов, позивачка зазначала, що залиття її квартири сталося з вини відповідачки, яка проживає в квартирі АДРЕСА_3 .

Частиною 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 2 постанови від 27 березня 1992 року N 6 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

На обґрунтування позовних вимог про відшкодування шкоди, позивачем надано Акт №1 від 16 травня 2020 року, який складено головою правління ЖБК «Виноградар 1» Бірюковою В.Ф.

Згідно зазначеного Акту вбачається наступне, що 16 травня 2020 року була обстежена квартира АДРЕСА_3 , на предмет залиття з вище розташованої квартири АДРЕСА_2 та встановлено факт пошкодження у ванній кімнаті і кухні (а.с.14-15).

З зазначеного акту про залиття вбачається те, що обстеження квартири АДРЕСА_3 головою правління ЖБК «Виноградар 1» Бірюковою В.Ф. не проводився.

В акті вказано причину залиття квартири АДРЕСА_5 - затоплення квартирою АДРЕСА_6 , разом з тим, відсутні будь-які докази, які б вказували на те, що комісія, яка складала акт від 16 травня 2020 року оглядала квартиру АДРЕСА_3 .

Оскільки відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи, як установлено судом.

Доказів того, що залиття квартири АДРЕСА_3 сталося внаслідок неправомірних дій відповідача та з його вини суду не надано.

До того ж, відсутні і будь-які докази, які б вказували на те, що власника квартири АДРЕСА_3 було запрошено для проведення огляду квартири АДРЕСА_5 .

Таким чином, суд не приймає до уваги вказаний акт як належний доказ того, що залиття квартири АДРЕСА_5 сталося з вини власника квартири АДРЕСА_2 .

До того ж, будь-яких доказів того, що ОСОБА_2 є власником і проживає у квартирі АДРЕСА_3 суду не надано.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову про відшкодування матеріальної шкоди.

Крім того, позивач посилалася на те, що їй було завдано моральну шкоду, яка полягає у порушенні нормальних життєвих зв`язків через залиття квартири, яке відбулося з вини відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 5 постанови від 31 березня 1995 року N 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов`язковому з`ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв`язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Оскільки позивачем не було доведено вини відповідача у заподіянні шкоди, то підстав для задоволення позову про відшкодування моральної шкоди немає.

Відповідно до частини 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено, судові витрати на її користь суд не стягує.

Керуючись, ст. ст. 11, 16, 22, 386, 1166, 1167 ЦК України, ст. ст. 7, 10, 12, 76-81, 141, 263-265, 280, 353, 354 ЦПК України суд -

У Х В А Л И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта - невідомі), третя особа - Житлово-будівельний кооператив «Виноградар 1» (04208, м. Київ, Г.Гонгадзе, буд. 6, код ЄДРПОУ 23492359), про відшкодування шкоди - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Позивач має право оскаржити заочне рішення безпосередньо до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо позивачу не було вручено заочне рішення у день його проголошення, він має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Світлана ЗАХАРЧУК

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.02.2023
Оприлюднено10.08.2023
Номер документу112693615
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —758/7987/20

Рішення від 13.02.2023

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

Ухвала від 21.09.2021

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

Ухвала від 30.06.2021

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні