Справа № 545/4648/22
Провадження № 1-кп/545/112/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.08.2023 Полтавський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду у м. Полтава кримінальне провадження за № 42021222130000137 за обвинуваченням
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Південне Харківського району Харківської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.240, ч. 2 ст. 239 1 ,ч. 1 ст. 254, ч. 2 ст. 3641 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
У підготовчому судовому засіданні від представника потерпілого надійшла заява про закриття кримінального провадження у частині обвинувачення ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 3641 ККУкраїни у зв`язку з відмовою від обвинувачення, оскільки останній добровільно відмовився від земельних ділянок у рахунок відшкодування заподіяної шкоди.
Обвинувачений та його захисник клопотання підтримали.
Прокурор проти задоволення клопотання не заперечувала.
З`ясувавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку про його задоволення з таких підстав.
Згідно зобвинувальним актом ОСОБА_4 обвинувачуєтьсяу тому,що у невстановлений в ході досудового розслідування час, однак, починаючи не пізніше ніж з 10.07.2017 ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ» (код ЄДРПОУ 23465824), не маючи передбачених чинним законодавством України дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт, діючи умисно, з корисливих мотивів,усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки увигляді небезпекидля довкілля, всупереч вимогам ст.13 Конституції України, ст.ст. 15, 16, 17, 19, 24, 56 Кодексу України «Про надра», ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18, ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ», на земельній ділянці з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, загальною площею 8,6062 га з цільовим призначенням «для ведення селянського (фермерського) господарства», розташованої біля смт. Буди в Харківському районі Харківської області, яка перебуває у нього в приватній власності, порушив встановлені правила охорони надр, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки за наступних обставин.
Так, ОСОБА_4 з 03.01.1996 є засновником і головою СФГ «ВРОЖАЙ» (код ЄДРПОУ 23465824).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фермерське господарство» фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.
За ст. 4 Закону України «Про фермерське господарство» головою фермерського господарства є його засновник або інша визначена в Статуті особа. Голова фермерського господарства представляє фермерське господарство перед органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями та окремими громадянами чи їх об`єднаннями відповідно до закону. Голова фермерського господарства укладає від імені господарства угоди та вчиняє інші юридично значимі дії відповідно до законодавства України.
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про фермерське господарство» (станом на 06.07.2021) землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди. Права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство.
Статтею 15 Закону України «Про фермерське господарство» передбачено Фермерські господарства, у власності яких є земельні ділянки, надані їм для ведення фермерського господарства відповідно до закону, зобов`язані: забезпечувати використання земельних ділянок за їх цільовим призначенням; додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля; сплачувати податки та збори; не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів; не допускати зниження родючості ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі; надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів; дотримуватися санітарних, екологічних та інших вимог щодо якості продукції; дотримуватися правил добросусідства та встановлених обмежень у використанні земель і земельних сервітутів; зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем. Законом можуть бути встановлені інші обов`язки власників земельних ділянок.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про фермерське господарство» фермерське господарство має право використовувати для потреб господарства загальнопоширені корисні копалини (пісок, глина, гравій, торф тощо), лісові угіддя, водні об`єкти та прісні підземні води, що знаходяться на земельній ділянці, відповідно до законодавства України.
За ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство» За порушення кредитно-розрахункової і податкової дисципліни, санітарних і ветеринарних норм, правил, вимог щодо якості продукції та інших нормативно-правових актів, що регулюють здійснення господарської діяльності, голова фермерського господарства несе відповідальність, передбачену законом.
Згідно з п. 3.1 Статуту СФГ «Врожай» (далі - Статут) основними цілями діяльності господарства є задоволення матеріальних та культурно-побутових потреб членів господарства та трудового колективу, задоволення громадян України в продуктах харчування, а промисловості - сільськогосподарській речовині на основі раціонального використання наданої йому землі, виробничо-економічного потенціалу, впровадження прогресивних технологій, підвищення продуктивності праці, колективного регулювання внутрішньогосподарських відносин.
Пунктом 3.2. Статуту визначено, що для задоволення інтересів членів господарства та членів трудового колективу господарство може здійснювати не заборонену чинним законодавством діяльність по виробництву товарів, наданню послуг, вчиненню дій з цінними паперами, валютою та іншими цінностями.
Загальне і щоденне керівництвом господарства здійснює голова господарства (п. 4.1 Статуту).
Відповідно до п. 4.4 Статуту Голова господарства забезпечує ефективне використання землі, матеріальних і трудових ресурсів.
Пунктом 6.1 Статуту визначено, що господарство зокрема зобов?язане забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та відповідно до умов її надання, ефективно використовувати землю відповідно до проєкту внутрішньогосподарського землеустрою, підвищувати її родючість, застосовувати природоохоронні технології виробництва, не допускати погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї господарської діяльності, здійснювати комплексні заходи щодо охорони земель, передбачені ст.ст. 162-168 ЗК України.
За п. п. 7.4, 7.6 Статуту господарство має право використовувати для власних потреб господарства загальнопоширені корисні копалини (пісок, глину, гравій, торф тощо), які є на земельній ділянці, а також інші корисні властивості землі відповідно до законодавства України, має право набувати і іншим шляхом одержувати землю.
Згідно з. п. п. 8.1, 8.6 Статуту у власності господарства можуть бути земля, житлові будинки, квартири, предмети особистого користування, майно господарства створюється зокрема за рахунок засновників.
Господарство має право поряд зі сільськогосподарським виробництвом займатися будь-яким іншим видом підприємницької діяльності, який не заборонений чинним законодавством України. Види діяльності, що потребують для здійснення отримання ліцензії, здійснюється господарством після отримання ним відповідної ліцензії (п. 11.2 Статуту).
За п. 12.2 Статуту господарство має право самостійно господарювати на землі на засадах підприємництва, використовувати для потреб господарства загальнопоширені корисні копалини (пісок, глина, торф тощо), лісові угіддя, водні об?єкти та прісні підземні води, які є на земельній ділянці, а також інші корисні властивості землі відповідно до законодавства України.
Відповідно до п. 12.3 Статуту господарство зобов`язано ефективно використовувати землі згідно з проєктами внутрішньогосподарського землеустрою, підвищувати їх родючість, не допускати погіршення екологічної обстановки на території в результаті своєї господарської діяльності, передбачати і здійснювати заходи щодо забезпечення негативного впливу на сільськогосподарські, лісові та інші угіддя за межами переданих їм у власність або наданих у користування земельних ділянок.
Згідно з п. 13.1 Статуту вищим органом управління господарством є голова, яким є його засновник або особа, яка є його правонаступником.
Вищий орган управління господарства за п. 13.2 Статуту визначає основні напрямки діяльності господарства, отримує на своє ім?я державний акт на право приватної власності на землю, договір оренди на право користування землею, здійснює повсякденне керівництво поточними справами господарства.
За п. 13.3 Статуту розпорядження голови господарства в усній або письмовій формі, в межах його компетенції, обов?язкові для всіх члені господарства і працівників залучених за трудовим договором.
На підставі розпорядження Харківської районної державної адміністрації від 22.07.2009 № 1221 за рахунок земель сільськогосподарського призначення сільськогосподарських угідь ОСОБА_4 надано в приватну власність земельну ділянку з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013 для ведення фермерського господарства, про що свідчить державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 206620.
У невстановлений досудовим розслідуванням час, однак, починаючи не пізніше ніж з 10.07.2017 ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ», реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на самовільне користування надрами, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного видобутку піску будівельного, достовірно знаючи про відсутність в нього та СФГ «ВРОЖАЙ» дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт, усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки увигляді небезпекидля довкілля, діючи всупереч вимогам ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18,ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», СтатутуСФГ «ВРОЖАЙ», не маючи дозволу на користування земельною ділянкою для цілей, пов?язаних з використанням надр і належним чином оформленого спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин,на земельній ділянці з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, загальною площею 8,6062 га з цільовим призначенням «для ведення селянського (фермерського) господарства», розташованої біля смт. Буди в Харківському районі Харківської області, яка перебуває у нього в приватній власності, здійснював самовільне користування надрами.
06.07.2021 біля 13:30 ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ», продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на самовільне користування надрами, діючи умисно, з метою незаконного видобутку піску будівельного, з корисливих мотивів, достовірно знаючи про відсутність в нього та СФГ «ВРОЖАЙ» дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт,усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки увигляді небезпекидля довкілля, діючи всупереч вимогам ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18,ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ», не маючи дозволу на користування земельною ділянкою для цілей, пов?язаних з використанням надр і належним чином оформленого спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин,надав усну вказівку на використання невстановленими в ході досудового розслідування особами спеціальної техніки - трактору «Т-150» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , право власності на який зареєстроване заФГ «ВРОЖАЙ», автомобіля марки «КАМАЗ» червоного кольору, д.н.з. НОМЕР_2 , право власності на який зареєстроване за членом СФГ «ВРОЖАЙ» - ОСОБА_5 , під керуванням ОСОБА_6 та автомобіля марки «КАМАЗ» зеленого кольору,д.н.з. НОМЕР_3 , право власності на який зареєстроване за ФГ «ВРОЖАЙ» під керуванням ОСОБА_7 для незаконного видобутку піску будівельного, після чого здійснив незаконний видобуток піску будівельного на земельній ділянці з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області.
30.08.2021 біля 13:35 ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ», продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на самовільне користування надрами, діючи умисно, з метою незаконного видобутку піску будівельного, з корисливих мотивів, достовірно знаючи про відсутність в нього та СФГ «ВРОЖАЙ» дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт,усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки увигляді небезпекидля довкілля, діючи всупереч вимогам ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18,ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ», не маючи дозволу на користування земельною ділянкою для цілей, пов?язаних з використанням надр і належним чином оформленого спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин,надав усну вказівку на використання невстановленими в ході досудового розслідування особами спеціальної техніки - трактору «Т-150» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , право власності на який зареєстроване заФГ «ВРОЖАЙ», автомобіля марки «КАМАЗ» червоного кольору, д.н.з. НОМЕР_2 , право власності на який зареєстроване за членом СФГ «ВРОЖАЙ» - ОСОБА_5 , під керуванням ОСОБА_6 та автомобіля марки «КАМАЗ» зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 , право власності на який зареєстроване за ФГ «ВРОЖАЙ» під керуванням ОСОБА_7 для незаконного видобутку піску будівельного, після чого здійснив незаконний видобуток піску будівельного на земельній ділянці з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області.
06.09.2021біля 13:50 ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ», продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, направлений на самовільне користування надрами, діючи умисно, з метою незаконного видобутку піску будівельного, з корисливих мотивів, достовірно знаючи про відсутність в нього та СФГ «ВРОЖАЙ» дозвільних документів на видобування корисних копалин та повноважень на проведення таких робіт, усвідомлюючи суспільнонебезпечний характерсвоїх дій,передбачаючи їхсуспільно небезпечнінаслідки увигляді небезпекидля довкілля, діючи всупереч вимогам ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18,ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ», не маючи дозволу на користування земельною ділянкою для цілей, пов?язаних з використанням надр і належним чином оформленого спеціального дозволу (ліцензії) на видобуток корисних копалин, без гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин, усвідомлюючи та передбачаючи наслідки своїх дій,надав усну вказівку на використання невстановленими в ході досудового розслідування особами спеціальної техніки - трактору «Т-150» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 , право власності на який зареєстроване заФГ «ВРОЖАЙ», автомобіля марки «КАМАЗ» червоного кольору, д.н.з. НОМЕР_2 , право власності на який зареєстроване за членом СФГ «ВРОЖАЙ» - ОСОБА_5 , під керуванням ОСОБА_6 та автомобіля марки «КАМАЗ» зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 , право власності на який зареєстроване за ФГ «ВРОЖАЙ» під керуванням ОСОБА_7 для незаконного видобутку піску будівельного, після чого здійснив незаконний видобуток піску будівельного на земельній ділянці з кадастровим но мером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області.
Після чого, 06.09.2021 біля 15:20 в смт. Буди Харківського району Харківської області співробітниками поліції були зупинені вищевказані автомобіль марки «КАМАЗ» червоного кольору, д.н.з. НОМЕР_2 та автомобіль марки «КАМАЗ» зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_3 , в кузові яких перебувала речовина, що має спільну родову та групову належність із зразками ґрунту, отриманими із земельної ділянки з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області за місцем незаконного видобутку піску будівельногоза вищевказаних обставин.
Протиправні дії голови СФГ «ВРОЖАЙ» ОСОБА_4 , які виразились в самовільному користуванні надрами на земельній ділянці з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області, створили небезпеку для довкілля, яка виразилась у порушенні природних властивостей ґрунту, а саме до змін фізичних, біологічних, фізико-хімічних та інших властивостей і характеристик, які зумовлюють непридатність використання земельної ділянки за цільовим призначенням, зруйнування, що унеможливлює відтворення протягом тривалого часу зазначеної земельної ділянки, та істотного ушкодження вищевказаної природної території, погіршення екологічної обстановки, та спричинили збитки державі в розмірі 16938432,00 грн.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 4 ст. 240 КК України (в редакції станом на 06.07.2021) як порушення встановлених правил охорони надр, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки.
Крім того, своїми діями ОСОБА_4 , будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ» (код ЄДРПОУ 23465824), не маючи передбачених чинним законодавством України дозвільних документів на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельної ділянки з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, передбаченого ч. 2 ст. 168 ЗК України, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та, передбачаючи суспільно небезпечні їх наслідки у вигляді зняття ґрунтового покриву із земельної ділянки з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013 і бажаючи їх настання, всупереч вимогам ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18, ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ» за попередньою змовою з невстановленими під час досудового розслідування особами, незаконно заволодів ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) частини площею 1,1226 га,земельної ділянки з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області, що створило небезпеку для довкілля та спричинило збитки державі в розмірі 67976,79 грн.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 2 ст. 2391 КК України як незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель за попередньою змовою групою осіб, що створило небезпеку для довкілля.
Також протиправні дії ОСОБА_4 , які виразились у використанні земельної ділянки сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 6325156100:03:022:0013, розташованої біля смт. Буди Харківського району Харківської області, не за цільовим призначенням, призвели до порушення природних властивостей ґрунту зазначеної земельної ділянки, а саме до змін фізичних, біологічних, фізико-хімічних та інших властивостей і характеристик, які зумовлюють непридатність використання земельної ділянки за цільовим призначенням, зруйнування, що унеможливлює відтворення протягом тривалого часу земельної ділянки, та істотного ушкодження вищевказаної природної території, погіршення екологічної обстановки, та спричинили збитки державі в розмірі 30480,00 грн.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 1 ст. 254 КК України як безгосподарське використання земель, що спричинило втрату їх родючості.
Окрім того, протиправні дії ОСОБА_4 виразились в тому, що він, будучи головою СФГ «ВРОЖАЙ», тобто службовою особою юридичної особи приватного права, з метою одержання неправомірної вигоди - піску будівельного об?ємом 16804 м3 для себе та СФГ «ВРОЖАЙ», в порушення вимог законодавства, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки у вигляді незаконно видобутого піску будівельного, в порушення вимог ст. 13 Конституції України, ст.ст. 15, 16, 17, 19, 24, 56 Кодексу України «Про надра», ст.ст. 91, 96, 168 ЗК України, п.п. 1, 2, 5, 8 постанови КМУ від 30.05.2011 № 615, ст.ст. 3, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про порядок надання гірничих відводів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 59, ст.ст. 1, 4, 12, 15, 18, ч. 3 ст. 21 Закону України «Про фермерське господарство», Статуту СФГ «ВРОЖАЙ», зловживаючи своїми повноваженнями як голови СФГ «ВРОЖАЙ`всупереч інтересам СФГ «ВРОЖАЙ», попередньо визначившиодин звидів діяльностіСФГ «ВРОЖАЙ»,як незаконнийвидобуток піскубудівельного наземельній ділянціз кадастровимномером 6325156100:03:022:0013,з цільовимпризначенням для веденняфермерського господарства,надав уснівказівки невстановленимв ходідосудового розслідуванняособам навикористанням спеціальноїтехніки длявидобутку таперевезення піскубудівельного вневстановлений підчас досудовогорозслідування час, починаючи не пізніше ніж з 10.07.2017, та здійснив видобуток піску будівельного об?ємом 16804 м3, завдавши збитки державі в сумі 16938432,00 грн.
Органом досудового розслідування дії обвинуваченого ОСОБА_4 кваліфіковані за ч. 2 ст. 3641 КК України як зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що завдало тяжкі наслідки державним інтересам.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 477 КПК України, кримінальне провадження щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 3641 КК України, здійснюється у формі приватного обвинувачення.
Представник потерпілого надав суду письмову заяву, у якій зазначив про відсутність будь-яких претензій до ОСОБА_4 у частині обвинувачення його за ч. 2 ст. 3641, та просив кримінальне провадження у цій частині закрити.
На підставі викладеного, керуючись п. 7 ч. 1 ст. 284, ч. 1 ст. 477 КПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву представника потерпілого Південної міської ради Харківського району Харківської області задовольнити.
Кримінальне провадженнящодо обвинуваченого ОСОБА_4 участині обвинуваченняза ч. 2 ст. 3641 за ч. 2 ст. 125 КК України, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 42021222130000137, - закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд протягом 7 діб з часу її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2023 |
Оприлюднено | 10.08.2023 |
Номер документу | 112708204 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Порушення правил охорони або використання надр |
Кримінальне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні