Єдиний унікальний номер 341/1702/23
Номер провадження 2-о/341/103/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2023 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Островська Н. І., розглянувши заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ): заінтересована особа: Управління соціального захисту населення в Івано-Франківської районної державної адміністрації (відділення № 2) (юридична адреса: м. Галич, вул. Шевченка, 10) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,
в с т а н о в и в :
08.08.2023 ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, зокрема, встановити факт, що довідка № 407 від 16.06.2023 про отримання допомоги у період з 01.01.1993 до 30.12.1996 по догляду за інвалідом I групи, видана управлінням соціального захисту населення на прізвище ОСОБА_1 та архівна довідка № 3-15/04-01 від 12.01.2017, видана Державним архівом Галицької державної адміністрації на прізвище ОСОБА_1 , належить ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
За правилами цивільного процесуального законодавства заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Перевіривши заяву ОСОБА_1 та додані до неї матеріали, суд дійшов наступного.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, а також довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до п. п. 3, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України N 5 від 31.03.95 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» із змінами та доповненнями, вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 ЦПК. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ст. 185 ЦПК постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Зі змісту заяви вбачається, що відсутня можливість внести зміни у записи довідки № 407 від 16.06.2023 про отримання допомоги у період з 01.01.1993 до 30.12.1996 по догляду за інвалідом I групи, виданої управлінням соціального захисту населення та архівної довідки № 3-15/04-01 від 12.01.2017, виданої Державним архівом Галицької державної адміністрації.
Отже, лише коли установи, які видали ці документи не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України громадяни звертаються до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Заявником у заяві зазначено, що вона зверталась із заявою до заінтересованої особи про внесення виправлення, однак до матеріалів справи жодних підтверджуючих даних не долучено.
У порушення ч. 2 ст. 318 ЦПК України заявником до заяви не приєднано довідки про те, що установа, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Крім цього, подана заява не містить: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який заявник просить суд визначити у рішенні; зазначення доказів, що підтверджують вказані у заяві обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із заявою; зазначення щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
У заяві відсутня офіційна електронна адреса та адреса електронної пошти заінтересованої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Правова позиція Верховного Суду України, абзац 1 пункт 7 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справу суді першої інстанції» від 12 червня 2009 року № 2 зводиться до того, що позовна заява повинна відповідати вимогам ЦПК. У зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
При цьому, суд акцентує увагу заявника на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення в Івано-Франківської районної державної адміністрації (відділення № 2) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
У разі невиконання вимог суду заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяНаталя ОСТРОВСЬКА
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2023 |
Оприлюднено | 10.08.2023 |
Номер документу | 112710413 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ОСТРОВСЬКА Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні