Ухвала
від 08.08.2023 по справі 904/3500/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

09.08.2023 м. ДніпроСправа № 904/3500/23

Господарський суд Дніпропетровської області

у складі судді Дупляка С.А.,

за участю секретаря судового засідання Євтушенка Д.Є.,

представників учасників справи:

від позивачів: представник, не з`явився.;

від відповідача: Бобиль В.В.;

розглянувши матеріали справи №904/3500/23

за позовом ОСОБА_1 ,

до Публічного акціонерного товариства "АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ",

про стягнення грошових коштів,

Суддя Дупляк С.А.

в с т а н о в и в:

Суд продовжує здійснювати провадження у справі №904/3500/23.

Через відділ документального забезпечення 24.07.2023 від відповідача надійшов відзив, у якому останній просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Разом з тим у відзиві відповідач просить залучити у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Куб" (ідентифікаційний код 32999754, адреса 03035, м. Київ. ВУЛИЦЯ МИТРОПОЛИТА В.ЛИПКІВСЬКОГО 45) та Публічне акціонерне товариство "Національний депозитарій України" (ідентифікаційний код 303707 11, адреса 04107, м. Київ, ВУЛИЦЯ ТРОГПНІНА 7Г, електронне адреса info@csd.ua).

Розглянувши клопотання відповідача про залучення до участі у справі третіх осіб, суд дійшов таких висновків.

Статтею 50 ГПК України визначено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи (ч. 1). Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч. 2). Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4). Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу (ч. 5). Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку (ч. 6).

При цьому, з`ясовуючи питання наявності юридичного інтересу у третьої особи, суд у вирішенні відповідного питання має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.

Суд встановив, що предметом позовних вимог є стягнення з Публічного акціонерного товариства "АРСЕЛОРМІТТАЛ КРИВИЙ РІГ" 105.954,48 грн заборгованості із виплати дивідендів, 5.338,36 грн трьох процентів річних та 35.173,30 грн інфляційних втрат.

Як зазначає відповідач у відзиві ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" він є неналежним відповідачем, оскільки дивіденди перераховані Національному депозитарію України повністю у становленні терміни, а також сплачені відповідні податки/збори.

На думку відповідача, до подачі позову акціонер (позивач), шляхом адвокатських запитів, мігз`ясувати де саме знаходяться його кошти на рахунку в Національному депозитарію України чи у ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ КУБ". Таким чином, рішення суду у даній справи може вплинути на права та обов`язки вказаних юридичних осіб.

Виходячи з вищевикладеного, суд виснує, що рішення у справі №904/3500/23 може вплинути на права та обов`язки ПАТ Національного депозитарію України та ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ КУБ".

З огляду на фактичні обставини справи, суд вбачає підстави залучити до участі у справі в якості третіх осіб - 1, 2, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ПАТ Національного депозитарію України та ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ КУБ".

В судовому засіданні 09.08.2023 представник відповідача надав усні пояснення у справі, відповів на запитання суду.

У зв`язку із залучення до участі у справі третіх осіб та з метою забезпечення сторонам можливості подати заяви по суті (відзив, відповідь на відзив, заперечення), суд вважає за доцільне підготовче засідання відкласти на іншу дату.

Керуючись ст. ст. 120, 177-185, 202, 234, 235 ГПК України, господарський суд

У Х В А Л И В:

Клопотання відповідача про залучення до участі у справі третіх осіб задовольнити.

Відкласти підготовче засідання у справі до 23.08.2023. Судове засідання відбудеться о 12:45 год у приміщенні Господарського суду Дніпропетровської області за адресою: місто Дніпро, вулиця Володимира Винниченка, будинок 1 в залі судових засідань №1-405.

Залучити Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія Куб" (Україна, 03035, місто Київ, ВУЛИЦЯ МИТРОПОЛИТА В.ЛИПКІВСЬКОГО, будинок 45; дентифікаційний код 32999754) до участі у справі в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача (далі - третя особа-1).

Залучити ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕПОЗИТАРІЙ УКРАЇНИ" (Україна, 04107, місто Київ, ВУЛИЦЯ ТРОПІНІНА, будинок 7Г; ідентифікаційний код 30370711) до участі у справі в якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача (далі - третя особа-2).

Зобов`язати позивача невідкладно направити на адреси третіх осіб 1, 2 копії заяв по суті (позовної заяви, відповіді на відзив тощо та додані до них документи листом з описом вкладення), докази чого негайно надати суду.

Зобов`язати відповідача невідкладно направити на адреси третіх осіб 1, 2 копії заяв по суті (відзиву, заперечень тощо та додані до них документи) листом з описом вкладення, докази чого негайно надати суду.

Роз`яснити третій(м) особі(ам), що відповідно до ст. 168 ГПК України вона(и) мають право надати письмові пояснення щодо позову, які повинні відповідати вимогам ст. 165 ГПК України, в п`ятиденний строк з дня вручення даної ухвали, а також письмові пояснення щодо відзиву протягом семи днів від дати його отримання. Крім того треті особи мають право подати докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, якщо такі докази не надані позивачем та/або відповідачем. Копію письмових пояснень треті особи направляють на адреси інших учасників процесу, докази (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа) чого надають суду протягом трьох днів від дати направлення. Учасники справи мають право подати відповідь на пояснення третіх осіб до закінчення підготовчого провадження (ч. 2 ст. 179 ГПК України).

Роз`яснити учасникам справи, які не подали заяви по суті справи, передбачені ст. 161 ГПК України, що вони мають право подати такі заяви у строки, встановлені судом в ухвалі про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у даній справі. Одночасно з надісланням (наданням) таких заяв до суду їх копії та копії доданих до них документів заявник(и) зобов`язаний(і) надіслати іншим учасникам справи, докази чого надати суду разом з такими заявами (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).

Звернути увагу учасників справи, які не виконали вимог попередніх ухвал суду, на необхідність їх виконання.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ГПК України пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Ухвала набирає законної сили з моменту її (оголошення) підписання та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 09.08.2023.

Суддя С.А. Дупляк

Дата ухвалення рішення08.08.2023
Оприлюднено10.08.2023

Судовий реєстр по справі —904/3500/23

Ухвала від 20.09.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 18.09.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 22.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

Ухвала від 09.07.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Дупляк Степан Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні