Ухвала
від 01.08.2023 по справі 922/3475/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"01" серпня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/3475/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Усатого В.О.

при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.

розглянувши справу за заявою ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4", с. Лук`янці про визнання банкрутом ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4", с. Лук`янці , код ЄДРПОУ 37263515

учасники у справі про банкрутство не з`явилися

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 11.11.2016 ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора.

Ухвалою суду від 10.12.2020 ліквідатором ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4" призначено арбітражного керуючого Сисуна О.І.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (із змінами) у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан.

Проте, господарський суд Харківської області продовжує здійснювати правосуддя.

Ухвалою суду від 26.01.2023 задоволено клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатора; відсторонено арбітражного керуючого Сисуна О.І. від виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4"; призначено ліквідатором ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" арбітражного керуючого Марчука Г.О.

Судові засідання з розгляду звіту ліквідатора неодноразово відкладалися з підстав необхідності витребування додаткових доказів у справі та завершення ліквідаційної процедури.

Ухвалою суду від 16.05.2023 учасників у справі про банкрутство повідомлено про відкладення розгляду звіту ліквідатора на 01.08.2023.

27.07.2023 до суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 19909), в якому арбітражний керуючий Марчук Г.О. просить суд:

1) вжити додаткові заходи стосовно попереднього ліквідатора Сисуна Олександра Ігоровича; повторно зобов`язати арбітражного керуючого Сисуна О.І. негайно передати ліквідатору ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4" арбітражному керуючому Марчуку Г.О. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки та штампи, матеріальні та всі інші цінності банкрута, документацію, пов`язану з проведенням процедур банкрутства ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4";

2) витребувати у ТОВ "Сторгов" документи, які стосуються аукціонів з продажу майна банкрута - ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4", проведених у грудні 2016 року, а саме: нежитлового приміщення загальною площею 220,4 кв.м, яке знаходиться за адресою: м. Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 1 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963832763101); нежитлового приміщення загальною площею 322,3 кв.м., розташованого за адресою: м. Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 2 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963859863101); нежитлового приміщення загальною площею 268,7 кв.м., яке знаходиться за адресою: Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 3 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963866163101), зокрема, копії протоколів аукціонів з продажу майна банкрута, копії всіх договорів купівлі-продажу вищевказаного майна банкрута, укладені за результатами аукціонів, підтвердження про сплату переможцем торгів гарантійного внеску та остаточного розрахунку за придбане майно банкрута на аукціоні; зобов`язати ТОВ "Сторгов" надіслати витребувані документи на адресу суду та призначеного у справі ліквідатора - арбітражного керуючого Марчука Г.О. з посиланням на номер справи № 922/3475/16;

3) розгляд справи відкласти на два місяці.

В обґрунтування поданого клопотання ліквідатор посилається на невиконання Сисуном О.І. вимог ухвали суду від 26.01.2023, а також ненадання товариством з обмеженою відповідальністю "Сторгов" як організатором аукціону з продажу майна банкрута відповіді на запит ліквідатора.

Ліквідатор та інші учасники у справі про банкрутство в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду звіту ліквідатора були повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.

Розглянувши клопотання ліквідатора в частині зобов`язання арбітражного керуючого Сисуна О.І. передати ліквідатору ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4" арбітражному керуючому Марчуку Г.О. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки та штампи, матеріальні та всі інші цінності банкрута, документацію, пов`язану з проведенням процедур банкрутства ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4", суд зазначає наступне.

Постановою господарського суду Харківської області від 11.11.2016 ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатора.

Ухвалою суду від 10.12.2020 ліквідатором ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4" призначено арбітражного керуючого Сисуна О.І.

Ухвалою суду від 26.01.2023 задоволено клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатора; відсторонено арбітражного керуючого Сисуна О.І. від виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4"; призначено ліквідатором ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" арбітражного керуючого Марчука Г.О.; зобов`язано арбітражного керуючого Сисуна О.І. протягом трьох днів з дня вручення даної ухвали передати ліквідатору ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" арбітражному керуючому Марчуку Г.О. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки та штампи, матеріальні та всі інші цінності банкрута, документацію, пов`язану з проведенням процедур банкрутства ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4".

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч. ч. 1-4 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судове рішення, яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд у межах повноважень, наданих йому законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 18 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Статтею 326 ГПК України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

29.06.2023 ліквідатором на адресу арбітражного керуючого Сисуна О.І. направлено цінним листом з описом вкладення лист-вимогу про передачу бухгалтерської та іншої документації, печатки та штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4".

Доказів, які б свідчили про виконання арбітражним керуючим Сисуном Олександром Ігоровичем вимог ухвали суду від 26.01.2023, та надання ліквідатору запитуваних документів матеріали справи не містять.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов`язати арбітражного керуючого Сисуна О.І. виконати вимоги ухвали суду від 26.01.2023, а саме - передати ліквідатору ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" арбітражному керуючому Марчуку Г.О. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки та штампи, матеріальні та всі інші цінності банкрута, документацію, пов`язану з проведенням процедур банкрутства ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4".

Розглянувши клопотання ліквідатора про витребування у ТОВ "Сторгов" доказів, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Частиною другою статті 81 ГПК України передбачено, що у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

В обґрунтування поданого клопотання ліквідатор посилається на те, що 29.06.2023 ним на адресу ТОВ "Сторгов" як організатора аукціону з продажу майна боржника направлено цінним листом з описом вкладення запит про надання документів, які стосуються аукціонів 20.12.2016 та 26.12.2016 з продажу майна банкрута - ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4".

Доказів, які б свідчили про надання ТОВ "Сторгов" відповіді на запит ліквідатора матеріали справи не містять.

З метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, з огляду на те, що ліквідатором надано докази вчинення дій щодо самостійного отримання документів у ТОВ "Сторгов", беручи до уваги ненадання останнім запитуваних документів, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання ліквідатора про витребування доказів у ТОВ "Сторгов", витребування у ТОВ "Сторгов" документів, зазначених у клопотанні ліквідатора, з їхнім наданням суду (з метою формування справи); щодо решти клопотання ліквідатора про витребування доказів у ТОВ "Сторгов", а саме в частині скерування витребуваних документів додатково (окрім суду) на адресу арбітражного керуючого Марчука Г.О., суд не вбачає підстав для задоволення, оскільки ліквідатор як учасник у справі про банкрутство має право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги та копії.

Приймаючи до уваги неявку учасників у справі про банкрутство та незавершеність ліквідаційної процедури, беручи до уваги клопотання ліквідатора про відкладення розгляду звіту ліквідатора на два місяці, враховуючи введення в Україні воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 (із змінами), з метою надання учасникам судового процесу можливості реалізації прав, передбачених ст. 42 ГПК України, у тому числі права брати участь у судовому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти розгляд звіту ліквідатора.

Керуючись ст. ст. 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 202, 216, 232-235 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

Відкласти розгляд звіту ліквідатора на "12" жовтня 2023 р. о(об) 11:00.

Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Харківської області за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром 8-й під`їзд, зал № 327.

Роз`яснити учасникам справи, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, у тому числі з використанням власних технічних засобів відповідно до ст. 197 ГПК України.

Запропонувати учасникам справи подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до ст. 197 ГПК України.

Зобов`язати арбітражного керуючого Сисуна Олександра Ігоровича (свідоцтво № 1022 від 30.05.2023, РНОКПП НОМЕР_1 ) виконати вимоги ухвали суду від 26.01.2023, а саме - передати ліквідатору ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4" арбітражному керуючому Марчуку Г.О. за актом приймання-передачі бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки та штампи, матеріальні та всі інші цінності банкрута, документацію, пов`язану з проведенням процедур банкрутства ТОВ "Інвестіційна компанія "НКМ4".

Задовольнити частково клопотання ліквідатора про витребування доказів у ТОВ "Строгов".

Витребувати у товариства з обмеженою відповідальністю "Строгов" (61174, м.Харків, пр-т Перемоги, 55-Е, код ЄДРПОУ 36226048) документи, які стосуються аукціонів з продажу наступного майна банкрута - ТОВ "Інвестиційна компанія "НКМ4", проведених у грудні 2016 року, а саме: нежитлового приміщення загальною площею 220,4 кв.м, розташованого за адресою: м. Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 1 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963832763101); нежитлового приміщення загальною площею 322,3 кв.м., яке знаходиться за адресою: м. Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 2 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963859863101); нежитлового приміщення загальною площею 268,7 кв.м., яке знаходиться за адресою: Харків, Павлівський майдан, буд. 2, приміщення 3 (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна № 963866163101), зокрема, але не виключно - копії протоколів аукціонів з продажу майна банкрута, копії всіх договорів купівлі-продажу вищевказаного майна банкрута, укладені за результатами аукціонів, підтвердження сплати переможцем торгів гарантійного внеску та остаточного розрахунку за придбане майно банкрута на аукціоні, які надати суду протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

В решті клопотання ліквідатора про витребування доказів у ТОВ "Строгов" відмовити.

Зобов`язати ліквідатора надати суду звіт та всі документи, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури.

Повідомити учасників справи про можливість надсилання документів, що стосуються розгляду справи, без особистого прибуття до приміщення суду:

- через особистий кабінет в системі "Електронний суд";

- у разі неможливості надсилання через систему "Електронний суд" - електронною поштою на е-mail: inbox@hr.arbitr.gov.ua (з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом);

- у разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду.

Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації про роботу суду та щодо розгляду конкретних судових справ на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Ухвалу направити ліквідатору - арбітражному керуючому Марчуку Г.О., арбітражному керуючому Сисуну О.І., кредитору, ТОВ "Строгов" (61174, м. Харків, пр-т Перемоги, 55-Е).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала в частинах відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень та призначення ліквідатором може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України, в іншій частині оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складено та підписано 07 серпня 2023 року.

Суддя Усатий В.О.

Дата ухвалення рішення01.08.2023
Оприлюднено11.08.2023

Судовий реєстр по справі —922/3475/16

Ухвала від 11.04.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 07.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 25.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 29.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 07.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 12.10.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 12.10.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 01.08.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 16.05.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 14.03.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні