Ухвала
від 08.08.2023 по справі 927/926/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

08 серпня 2023 року м. Чернігівсправа № 927/926/23 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., при секретарі Ткачовій А.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою

кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК",

код ЄДОПОУ 33752928, вул. Сурікова, 9, 11/1, м. Черкаси, 18000,

e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2,

боржник: Фермерського господарства "Шугаївське",

код ЄДРПОУ 42471191, провулок Лікарський, буд. 7, м. Ніжин, Чернігівська область, 16608,

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Представники учасників справи: не з`явились;

У судовому засіданні відповідно до ч.6 ст.233 Господарського процесуального кодексу України проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.

Обставини справи.

04.07.2023 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Шугаївське" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства у зв`язку з неспроможністю останнього виконати грошові зобов`язання перед кредитором у розмірі 1 567 096,57 грн.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.07.23 справа передана на розгляд судді Фесюрі М.В.

Ухвалою суду від 10.07.23 вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання на 24.07.23; запропоновано боржнику до дати проведення підготовчого засідання надати до господарського суду та заявнику: відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; документи, що підтверджують фінансовий та майновий стан (баланс на останню звітну дату, тощо), відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею; відомості про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження у справі; відзив на заяву про порушення справи про банкрутство з додатками, складений відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства та з урахуванням п. 6 ст. 39 цього Кодексу.

Боржник відзив на заяву про відкриття провадження у справі до суду не подав.

24.07.23 за наслідками розгляду справи у підготовчому засіданні, судом постановлено, із занесенням до протоколу судового засідання від 24.07.23, про відкладення підготовчого засідання до 08 серпня 2023 р. до 11:30.

До початку підготовчого засідання 08.08.23 на електронну адресу суду від боржника надійшло клопотання від 07.08.23 б/н про відкладення підготовчого засідання з повідомленням про те, що відповідно до платіжної інструкції від 01.08.23 боржником сплачено на користь кредитора 400 000 грн заборгованості по Договору поставки №ф-4686-2022-Чн від 25.01.22, та має намір погасити існуючу заборгованість у повному обсязі, у зв`язку з чим, просить відкласти підготовче засідання на три тижні.

Суд, розглянувши клопотання боржника про відкладення підготовчого засідання на три тижні, відмовляє в його задоволенні, враховуючи наступне.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства, підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку. Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ І 66 - 64 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі Смірнова проти України).

Отже, вказані підстави в клопотанні не є обґрунтованими, розгляд справи у підготовчому засіданні 24.07.23 відкладався до 08.08.23 за клопотанням кредитора у зв`язку з веденням переговорів з боржником про врегулювання спору в позасудовому порядку.

Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

Названий Суд зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України").

Отже, зважаючи на правову позицію Європейського суду з прав людини судом зазначається, що доводи боржника не мають належного обґрунтування та підтвердження належними доказами, а тому не вимагають детальної відповіді на них.

Згідно з приписами ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 Кодексу під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Згідно п.2 ч.1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, суд ВСТАНОВИВ наступне.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Фермерське господарство "Шугаївське" зареєстроване в якості суб`єкта господарювання 13.09.2018, номер запису 10631020000002169, місцезнаходження: провулок Лікарський, буд. 7, м. Ніжин, Чернігівська область, 16608.

З матеріалів справи вбачається, що боржник має заборгованість перед кредитором у сумі 1567096,57 грн.

В обґрунтування наявності боргу Фермерського господарства "Шугаївське" перед кредитором заявник посилається на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Як вбачається із поданої заяви 25.01.2022 року укладено Договір поставки №ф-4686-2022-Чн (надалі-Договір) між Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" (надалі-Постачальник) та Фермерським господарством "Шугаївське" (надалі-Покупець).

Згідно п.1.1. Договору постачальник зобов`язується в порядку та на умовах, визначених в цьому Договорі передати у власність Покупця (поставити) товар (засоби захисту рослин, добрива з мікроелементами, регулятори росту рослин, насіння сільськогосподарських культур, мінеральні добрива), а покупець зобов`язується в порядку та на умовах визначених у цьому Договорі, прийняти товар та оплатити його вартість.

Згідно з п. 2.1. Договору поставка товару здійснюється окремими партіями за заявками покупця, підтвердженими постачальником. Заявка надсилається постачальнику електронною поштою та вважається підтвердженою постачальником, якщо протягом 3 робочих днів після дати отримання заявки постачальник передає покупцеві на підписання специфікацію на товар, замовлений у відповідній заявці.

Як передбачено п. 2.4. Договору без підписання відповідної специфікації, поставка товару постачальником покупцю не здійснюється. Специфікація є невід`ємною частиною договору, та містить, зокрема: умови поставки; найменування товару, його асортимент та кількість; ціну за одиницю товару та ціну партії товару; одиниці виміру; строки поставки; порядок розрахунків.

Відповідно до п. 5.1. Договору постачальник зобов`язується, зокрема: передати товар покупцеві на умовах, які вказані в специфікаціях до цього договору. У свою чергу покупець зобов`язаний зокрема: сплатити вартість товару в установлені терміни, в розмірі та у визначеному порядку.

Згідно із п. 6.7. Договору якщо у специфікації визначено еквівалент ціни товару (її частини) в іноземній валюті, то у разі збільшення гривневого еквіваленту у відношенні курсу національної валюти України до офіційного курсу іноземної валюти, вказаної у відповідній специфікації більше ніж на 3% на дату розрахунку, що визначений у специфікації, то сума ціни товару (її частина), яку має сплатити покупець у гривнях, визначається шляхом множення грошового еквівалента ціни товару (її частини) вираженого в іноземній валюті, що зазначена в специфікаціях, на офіційний курс національної валюти України відповідно до даних Національного банку України щодо продажу відповідної іноземної валюти на дату розрахунку.

Як передбачено п. 6.9. Договору, у будь-якому випадку коригування вартості товару оформлюється сторонами окремим актом коригування вартості товару, що поставляється. У разі відмови підписання такого акту коригування вартості товару з боку покупця, або зволіканням його підписання покупцем у строк, що перевищує п`ять робочих днів, акт коригування вартості товару вважається підписаним з боку покупця та постачальник проводить коригування на підставі бухгалтерської довідки.

Відповідно до п. 6.16. Договору якщо дата оплати товару покупцем припадає на неробочий день, оплата товару здійснюються покупцем в робочий день, що передує неробочому дню.

Згідно із п. 7.2. Договору за несвоєчасну оплату товару покупець сплачує постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Як передбачено п. 7.8. Договору, в разі невиконання покупцем строку оплати товару більш ніж на 30 календарних днів покупець сплачує постачальнику штраф у розмірі 20% від простроченої суми.

Відповідно до п. 7.9. Договору сторони домовились, що позовна давність до вимог про сплату (стягнення) штрафних санкцій (пені), нарахованих відповідно до умов цього договору, становить три роки. Нарахування та сплата штрафних санкцій згідно п. 6 ст. 232 ГКУ за прострочення виконання зобов`язання за цим договором, не припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано, тобто припиняються у день виконання зобов`язання.

Цей договір набуває чинності з моменту його підписання та скріплення печатками сторін, і діє до 31.12.2022р., а в частині розрахунків до повного їх виконання (п. 12.1.).

Договір скріплений підписами та печатками обох сторін.

До договору були підписані Додатки (Специфікації на товар, що поставляється), у яких визначено найменування товару, строк поставки та умови оплати вартості товару.

Так, згідно Додатку (специфікації) №8045-К-2022 від 21.04.22, сторони домовились про те, що товариство з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" (постачальник) поставляє фермерському господарству "Шугаївське" (покупцю) товар, а саме: Дезарал, КС (5л), кількістю 30 літрів, вартістю 9657,72 грн, Унікаль, КС (5л) у кількості 50 літрів, варітстю 24135,00 грн; добриво комплексне мінеральне «авангард», РК (Бор) (20л), у кількості 60 літрів, вартістю 8509,68 грн; добриво комплексне мінеральне «авангард», РК (комплекс Ріпак) (20л), у кількості 120 літрів, вартістю 11416,32 грн; Хлорпірівіт, КЕ (20 л) у кількості 60 літрів, вартістю 22201,20 грн, всього на загальну суму 75 919,92 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) № 8045-К-2022 від 21.04.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 15 183,98 гривень (519,02 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 26.04.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 60 735,94 гривень (2 076,09 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 75 919,92 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-8401 від 26.04.2022, та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-011370 від 26.04.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав з порушенням кінцевих строків оплати, а саме, 21.04.2022 сплатив 15 200,00 грн та 10.04.2023 - 60 719,92 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №8989-К-2022 від 28.04.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 22 397,88 гривень (765,61 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 03.05.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 89 591,52 гривень (З 062,44 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022. Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 111 989,40 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-9107 від 29.04.2022, та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-012141 від 29.04.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав з порушенням кінцевих строків оплати, а саме, 28.04.2022 сплатив 22400,00 грн та 10.04.2023 - 89280,08 грн, залишок боргу склав 309,32 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №11969-К-2022 від 13.05.22 оплата здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної що складає 78 356,40 гривень (2 678,40 еквівалент доларів США), в тому сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х баанківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 18.05.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 313 425,60 гривень (10 713,61 еквівалент доларів США), втому числі ПДВ 20% сплачується до 30.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 391782,00 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-12177 від 16.05.2022, товарно-транспортною накладною № УПЦБ-015512 від 16.05.2022 та видатковою накладною №ЦБ-12244 від 17.05.2022, товарно-транспортною накладною № УПЦБ-015579 від 17.05.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише - частково, а саме 16.05.2022 сплатив 78 400,00 грн, залишок боргу склав 313 382,00 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №12931-К-2022 від 19.05.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 48 881,73 гривень (1 670,89 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 24.05.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 195 526,90 (6 683,56 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на суму 244 408,63 грн, що підтверджується видатковою накладною №ЦБ-13094 20.05.2022, та товарно-транспортною накладною №УПЦБ-016497 від 20.05. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 19.05.2022 сзг 49 000,00 грн, проте залишився борг у сумі 195 408,63 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №14373-К-2022 від 26.05.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості товару, що складає 3 378,60 гривень (115,49 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 31.05.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 13 514,40 грн. (461,95 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 16 893,00 грн, що підтверджується видатковою накладною №ЦБ-14831 від 30.05.22 та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-018363 від 30.05.2022. НатомістьПокупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 26.05.2022 сплатив 564,00 грн. 30.05.22 - 2 815,00 грн, проте залишився борг у сумі 13 514,00 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) № 14938-К-2022 від 30.05.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості товару, що складає 35 158,66 гривень (1 201,80 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 02.06.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 140 634,62 гривень (4 807,22 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20%) сплачується до 31.10.22. Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальна суму 175 793,28 грн, що підтверджується видатковою накладною №ЦБ-15513 від 02.06.22, та товарно-транспортною накладною №УПЦБ-019218 від 02.06.22. Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 30.05.2022 сплатив 35 200,00 грн, проте залишився борг у сумі 140 593,28 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) № 15310-К-2022 від 31.05.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 1 480,08 гривень (50,59 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 03.06.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 5 920,32 гривень (202,37 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 7 400,40 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-15515 від 02.06.2022, та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-019216 від 02.06.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 01.06.2022 сплатив 1 481,00 грн, проте залишився борг у сумі 5 919,40 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №24335-К-2022 від 26.08.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 21 765,74 гривень (595,20 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 31.08.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 87 062,98 гривень (2 380,81 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 108 828,72 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-23492 від 29.08.2022, та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-028065 від 29.08.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 26.08.2022 сплатив 21 800,00 грн, проте залишився борг у сумі 87 028,72 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) № 26435-К-2022 від 16.09.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 21 226,39 гривень (580,45 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 21.09.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 84 905,57 гривень (2 321,82 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 106 131,96 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-25247 від 19.09.2022, товарно-транспортною накладною № УПЦБ-026435Р від 19.09.2022 та видатковою накладною №ЦБ-25316 від 19.09.2022, товарно-транспортною накладною № УПЦБ-030218 від 19.09.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 16.09.2022 сплатив 21 300,00 грн, проте залишився борг у сумі 84 831,96 грн.

Відповідно до Додатку (Специфікації) №26594-К-2022 від 19.09.22 оплата товару здійснюється на наступних умовах: попередня оплата 20% від загальної вартості Товару, що складає 5 850,96 гривень (160,00 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується на розрахунковий рахунок Постачальника протягом 3-х банківських днів, але в будь-якому разі до моменту поставки Товару Покупцю, тобто до 22.09.2022.

Остаточна сума 80% від загальної вартості Товару, що складає 23 403,84 гривень (640,00 еквівалент доларів США), в тому числі ПДВ 20% сплачується до 31.10.2022.

Постачальник виконав свої зобов`язання по договору та поставив товар на загальну суму 29 254,80 грн, що підтверджується видатковою накладною № ЦБ-25416 від 20.09.2022, та товарно-транспортною накладною № УПЦБ-030330 від 20.09.2022. Натомість Покупець свої зобов`язання виконав лише частково, а саме 20.09.2022 сплатив 5 851,00 грн, проте залишився борг у сумі 23 403,80 грн

Перелічені Специфікації скріплені підписами та печатками сторін.

На підтвердження виконання договірних зобов`язань суду надано копії видаткових накладних №ЦБ-25416 від 20.09.22 на суму 29254,80 грн, №ЦБ-25316 від 19.09.22 на суму 93177,72 грн, №ЦБ-25247 від 19.09.22 на суму 12 954,24 грн, №ЦБ-23492 від 29.08.22 на суму 108 828,72 грн, №ЦБ-15515 від 02.06.22 на суму 7400,40 грн, №ЦБ-15513 від 02.06.22 на суму 175 793,28 грн, №ЦБ-14831 від 30.05.22 на суму 16 893,00 грн, №ЦБ-13094 від 20.05.22 на суму 244 408,63 грн, №ЦБ-12244 від 17.05.22 на суму 161 310,00 грн, №ЦБ-12177 від 16.05.22 на суму 230 472,00 грн, №ЦБ-9109 від 29.04.22 на суму 16096,20 грн, №ЦБ-9107 від 29.04.22 на суму 95893,20 грн, №ЦБ-8401 від 26.04.22 на суму 75919,92 грн, товарно-транспортних накладних: №УПБЦ-030330 від 20.09.22, №УПБЦ-030218 від 19.09.22, №УПБЦ-026435Р від 19.09.22, №УПБЦ-028065 від 29.08.22, №УПБЦ-019216 від 02.06.22, №УПБЦ-019218 від 02.06.22, №УПБЦ-016497 від 20.05.22, №УПБЦ-015679 від 17.05.22, №УПБЦ-015512 від 16.05.22, №УПБЦ-012144 від 29.04.22, №УПБЦ-012141 від 29.04.22, №УПБЦ-011370 від 26.04.22.

Згідно матеріалів справи до Договору поставки №ф-4686-2022-Чн від 25.01.22 сторонами підписано також Додаткові угоди про коригування ціни: №03-03-УПЦБКЦ-777 від 03.03.23, №03-03-УПЦБКЦ-775 від 03.03.23, №03-03-УПЦБКЦ-774 від 03.03.23, №03-03-УПЦБКЦ-773 від 03.03.23, №03-03-УПЦБКЦ-772 від 03.03.23, та Акти коригування вартості товару, підписані та скріплені нечатками сторін: №УПЦБКЦ-0772 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0771 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0773 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0774 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0775 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0776 від 03.03.23, №УПЦБКЦ-0777 від 03.03.23.

Станом на день подання заяви боржник заборгованість по Договору поставки №ф-4686-2022-Чн від 25.01.22 у розмірі 864 391,11 грн не сплатив.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.

На підставі ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків виникають з договорів та інші правочинів. Господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать ст. 174 Господарського кодексу України.

У ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зазначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Отже, грошовим зобов`язанням є зобов`язання кредитора сплатити гроші боржнику, а кредитор має права вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Приписами статей 526-527 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Стаття 599 Цивільного кодексу України передбачає, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Згідно із статтею 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною першою статті 193 Господарського суду України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений іншим строк оплати товару, та сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

Судом встановлено, що фермерське господарство "Шугаївське" у строк, визначений Договором поставки №ф-4686-2022-Чн від 25.01.22 свої зобов`язання в частині оплати товару повністю не виконало, та згідно поданої платіжної інструкції №01/08/2023411 від 01.08.23 на суму 400 000,00 грн в якості доказу часткового погашення боргу, розмір заборгованості станом на день розгляду справи по Договору поставки №ф-4686-2022-Чн від 25.01.22 складає 464 391,11 грн.

У поданій заяві про визнання грошових вимог, кредитор просить суд також визнати нараховані 3 % річних, інфляційні втрати, неустойку.

Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Згідно приписів ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями є господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Відповідно до ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Відповідно до п. 7.2. Договору за несвоєчасну оплату Товару Покупець сплачує Постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання

Відповідно до п. 7.8. Договору в разі невиконання Покупцем строку оплати Товару більш ніж на 30 (тридцять) календарних днів, Покупець сплачує Постачальнику штраф у розмірі 20% від простроченої суми.

У п. 7.9. Договору Сторони домовились, що позовна давність до вимог про сплату (стягнення) штрафних санкцій (пені), нарахованих відповідно до умов цього Договору, становить три роки. Нарахування та сплата штрафних санкцій згідно п. 6 ст. 232 ГКУ за прострочення виконання зобов`язання за цим Договором, не припиняється через шість місяців віл дня, коли зобов`язання мало бути виконано, тобто припиняються у день виконання зобов`язання.

Враховуючи викладене, кредитором на основну заборгованість в розмірі 864 391,11 грн було нараховано відповідачу пеню 278 346,38 грн, штраф 202 878,22грн та 3% річних 16700,78 грн. Перевіривши розрахунок позивача, суд вважає їх обґрунтованими та правомірними.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявлені Товариством з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" грошові вимоги в розмірі 464 391,11 грн основного боргу, 204 780,08 грн інфляційних втрат та 16700,78 - 3% річних - є обґрунтованими і підтверджені наданими доказами та підлягають визнанню з послідуючим включенням вказаних вимог до реєстру вимог кредиторів, а представлені матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі №927/926/23 про банкрутство Фермерського господарства "Шугаївське" та введення процедури розпорядження майном боржника на 170 календарних днів.

Поряд з цим, оскільки в силу ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства до грошового зобов`язання не включаються неустойка (штраф, пеня) - вимоги до боржника в частині 278 346,38 грн пені та 202 878,22 грн штрафу, судом на момент відкриття провадження у даній справі - не розглядаються.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що банкрутством є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури; боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Згідно з ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу: про відкриття провадження у справі; про відмову у відкритті провадження у справі.

Положення Кодексу України з процедур банкрутства не встановлюють обов`язку для ініціюючого кредитора доводити те, що боржник у справі про банкрутство не має можливість виконати майнові зобов`язання, строк яких настав.

Доведення обставин можливості виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, покладено саме на боржника, про що свідчить те, що боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість (ч. 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03.06.2020 у справі № 905/2030/19.

Доказів, які підтверджують спроможність виконати свої зобов`язання, боржник не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для відмови у відкритті провадження у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" до Фермерського господарства "Шугаївське" про визнання банкрутом, оскільки докази, долучені кредитором до матеріалів даної справи свідчать про наявність ознак неплатоспроможності боржника, що у свою чергу є підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд вважає за доцільне її задовольнити, відкрити провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Шугаївське".

Крім того, кредитором у цій справі сплачено судовий збір у сумі 26 840,00 грн, що платіжною інструкцією від 26.06.23 №10176 та авансування винагороди арбітражного керуючого у сумі 60 300,00грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 26.06.23 №10186.

Згідно з частинами 1,3 статті 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи; до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Отже визначений ГПК України перелік судових витрат не є вичерпним.

Кодекс України з процедур банкрутства не визначає у яку чергу підлягають погашенню судові витрати, в тому числі сплачений ініціюючим кредитором судовий збір та авансована грошова винагорода, проте передбачає погашення у першу чергу витрат, пов`язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

Оскільки авансування грошової винагороди арбітражного керуючого у справі про банкрутство, як і сплата судового збору, передбачені Кодексом, суд приходить до висновку, що і судовий збір, і авансування винагороди арбітражного керуючого належать до судових витрат, які підлягають погашенню у першу чергу.

Таким чином, вимоги кредитора підлягають визнанню у сумі 773 011,97 грн, з якої: основного боргу (464 391,11 грн. - основний борг, 204 780,08 грн. - інфляційні втрати, 16 700,78 грн. - 3% річних), 26 840,00 грн судового збору, 60 300,00грн витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому, з послідуючим включенням вказаних вимог до реєстру вимог кредиторів.

За приписами ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства відкриваючи провадження у справі про банкрутство, судом вводиться процедура розпорядження майном та призначається розпорядник майна.

Відповідно до абзаців 1-5 пункту 21 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Заява Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" про відкриття провадження у справі про банкрутство, серед іншого, містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна Панченка Романа Миколайовича та заяву арбітражного керуючого Панченка Романа Миколайовича про участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

З урахуванням наведених вище положень п. 21 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства, а також враховуючи відсутність підстав для відхилення кандидатури, суд вважає за можливе розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Панченка Романа Миколайовича.

Положеннями ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

За правилами ч.8 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.

В матеріалах справи відсутні відомості про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи, а тому враховуючи наведені вище приписи ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне встановити основну грошову винагороду арбітражного керуючого Панченка Романа Миколайовича за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень розпорядника майна за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором) на депозитний рахунок Господарського суду Чернігівської області.

Згідно з ч.9 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, слід здійснити офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Керуючись ст. ст. 2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ч. 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Шугаївське" (код ЄДРПОУ 42471191).

Визнати грошові вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАВІТ САЙЕНС ПАРК" (код ЄДОПОУ 33752928) в розмірі 773 011,97 грн, з яких 464 391,11 грн. - основний борг, 204 780,08 грн. - інфляційні втрати, 16700,78 грн. - 3% річних, 26 840,00 грн. судового збору та 60 300,00 грн. витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника - Фермерського господарства "Шугаївське" (код ЄДРПОУ 42471191) на 170 календарних днів, до 24.01.2024 року.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Панченка Романа Миколайовича (свідоцтво №1814 від 15.06.2017, адреса для листування: 02160, м. Київ, а/с 30, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. код НОМЕР_1 ).

Встановити розпоряднику майна Панченку Р.М. основну грошову винагороду у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна, за рахунок коштів авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Чернігівської області.

Зобов`язати розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 11.09.2023 року.

Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити до 07.09.2023 року.

Попереднє засідання суду призначити на "28" вересня 2023 року о 11:00. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань №201.

Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України, текст якого додається.

Повідомити учасників справи про наявність в суді технічної можливості проведення судового засідання, призначеного на 28.09.23 на 11:00, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua/) за умови звернення зацікавленої сторони із заявою відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України.

Копії даної ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна Панченку Р.М.,

державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Центру надання адміністративних послуг Ніжинської міської ради (16600, м. Ніжин, вул. Покровська, 8/66, e-mail: rtgnizhyn@i.ua), Ніжинському міськрайонному суду Чернігівської області (16600, м. Ніжин, вул. Шевченка, 57А, inbox@ng.cn.court.gov.ua), Ніжинський відділ державної виконавчої служби у Ніжинському районі Чернігівської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (16600, м. Ніжин, вул. Богуна, буд. 8, info@ng.cn.dvs.gov.ua) та відділу організації проведення перевірок Управління банкрутства Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (проспект Миру, 43, м. Чернігів, 14000, e-mail: bankrutstvo@cn.minjust.gov.ua).

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складений та підписаний 09.08.23.

Суддя М.В. Фесюра

Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000, та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв`язку - тел.НОМЕР_2.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення08.08.2023
Оприлюднено11.08.2023
Номер документу112720030
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —927/926/23

Ухвала від 21.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 21.06.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 02.10.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 19.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 05.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 04.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 04.09.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 18.08.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 08.08.2023

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні