ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 серпня 2023 року ЧернігівСправа № 620/4756/23
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ПоліщукЛ.О., розглянувши в письмовому провадженні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» про повернення судового збору у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» до Чернігівської митниці про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» звернулось до суду з адміністративним позовом до Чернігівської митниці, в якому просить:
визнати протиправними дії посадових осіб Чернігівської митниці по безпідставному проведенню митного огляду, порушенню порядку його здійснення та незаконному вилученню товару (товар «Лист металевий профільований» у кількості 21 вантажне місце), без складання відповідних документів;
зобов`язати Чернігівську митницю повернути вилучений товар та товаросупровідні документи відправнику для завершення митного оформлення товару в режимі «Реекспорт» та подальшого його перевезення до Республіки Польща.
Ухвалою суду від 04.05.2023 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 22.06.2023 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків, зокрема, шляхом подання до суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 5368,00 грн ТОВ «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ».
На виконання вказаної ухвали позивачем подано заяву, в якій, з-поміж іншого, він просить суд повернути помилково сплачені кошти Філією №1 ТОВ «НВП «НЕОСИНТЕЗ».
Розглянувши по суті вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною першою статті 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Підстави повернення судового збору за ухвалою суду визначені в частині першій статті 7 Закону України «Про судовий збір», а саме передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі:
1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;
2) повернення заяви або скарги;
3) відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі;
4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням);
5) закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Разом з тим, процедура, форма та порядок звернення щодо повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії (далі - платежі) визначають положення Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787.
Крім того, суд акцентує увагу, що згідно з Платіжною інструкцію від 13.04.2023 №15 судовий збір, яка була подана разом із позовною заявою у справі №620/4756/23, його платником є Філія №1 ТОВ «НВП «НЕОСИНТЕЗ» (код ЄДРПОУ: 42722490), що свідчить про те, що ініціатива щодо його повернення має бути саме від означеної Філії, а не від ТОВ «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» (код ЄДРПОУ 38391550).
Аналізуючи вказане вище, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання ТОВ «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» про повернення судового збору як сплачений ним помилково.
Керуючись статтями 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «НЕОСИНТЕЗ» про повернення судового збору - відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Поліщук
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 11.08.2023 |
Номер документу | 112727487 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Поліщук Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні