Чортківський районний суд Тернопільської області
копія
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2023 року Справа № 608/1881/23
Номер провадження1-кс/608/930/2023
Слідча суддя Чортківського районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 та сторони кримінального провадження: прокурора Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши в залі судового засідання в місті Чорткові клопотання прокурора Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна в кримінальному провадженні № 12023211110000423 від 05 липня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України,
В С Т А Н О В И Л А:
Слідчим відділенням Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України, дані про яке внесені в ЄРДР 05 липня 2023 року за № 12023211110000423.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 04.07.2023 в чергову частину Чортківського РВП ГУНП в Тернопільській області надійшов письмовий рапорт заступника начальника РВП начальника СКП Чортківського РВП про можливий факт вчинення невстановленими особами, за попередньою змовою, на території Чортківського району, незаконного видобування корисних копалин, тобто вчинення злочину передбаченого ч.3 ст.240 КК України.
Слідчим Чортківського РВП ГУНП В Тернопільській області 09.08.2023 проведено огляд місця події земельної ділянки з кадастровим номером 6125587400:01:001:1044, за результатами якого виявлено техніку, зокрема, трактор марки «Беларус» МТЗ-80, з реєстраційним номером НОМЕР_1 , до якого приєднаний бортовий причіп з реєстраційним номером НОМЕР_2 , навантажений сировиною, зовні схожою на корисну копалину суглинок, з допомогою яких здійснювалось її перевезення, а також території, суміжної із земельною ділянкою з кадастровим номером 6125587400:01:001:1044, на якій виявлено місце видобування корисних копалин, а також екскаватор (на ділянці вказаної місцевості з координатами 49.0872473, 25.7598178), реєстраційний номер 11900 ТА, з допомогою якого, ймовірно, здійснювалось видобування корисних копалин та їх завантаження на бортовий причіп з реєстраційним номером НОМЕР_2 .
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію машини серії НОМЕР_3 , власником трактора колісного МТЗ-80, з реєстраційним номером НОМЕР_1 є фермерське господарство «Скородинське».
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію машини серії НОМЕР_4 власником екскаватора марки ЕО-3322 з реєстраційним номером НОМЕР_5 , є ТОВ «Скородинський цегельний завод».
Відомостей про власника та документів, що підтверджують право власності на причіп з реєстраційним номером НОМЕР_2 на даний час не здобуто.
Оскільки, зазначений причіп використовувався як знаряддя для перевезення сировини разом з трактором, наявні достатні підстави вважати, що зазначені транспортні засоби перебували у користуванні та фактичному володінні ТзОВ «Скородинський цегельний завод».
У відповідності до вимог п. п. 1,4 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, а також одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За положеннями ч. 2 ст. 168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Виявлена та вилучена на місці події техніка, зокрема, трактор марки «Беларус» МТЗ-80, з реєстраційним номером НОМЕР_1 , до якого приєднаний бортовий причіп з реєстраційним номером НОМЕР_2 , навантажений сировиною, зовні схожою на корисну копалину суглинок, екскаватор, реєстраційний номер НОМЕР_5 , зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, оскільки, містять чи можуть містити сліди сировини, видобування якої здійснювалось на зазначеній ділянці місцевості, є, відповідно до ч.1 ст.98 КПК України, речовими доказами, оскільки використовувалась в якості знаряддя кримінального правопорушення для незаконного видобування та перевезення корисних копалин.
З метою встановлення обставин кримінального правопорушення, в тому числі додаткового огляду виявленої техніки, виявлення та фіксації на ній залишків сировини, що видобувалась, завантажувалась та перевозилась, з метою визначення виду сировини (породи), а у випадку встановлення факту незаконного видобування корисних копалин - визначення наявності шкоди, її виду та розміру, інших обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання в галузі судових експертиз, а відтак вказані обставини можливо встановити шляхом проведення відповідних судових експертиз.
Вказані обставини можливо встановити та довести виключно за умови збереження речових доказів.
З огляду на викладене, на даний час у кримінальному провадженні необхідно накласти арешт на вказані об`єкти з метою їх збереження як речових доказів, які зберігають на собі сліди кримінального правопорушення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
За положеннями ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, а саме в розумінні ч.1 ст.98 КПК України збереження матеріальних об`єктів, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Метою накладення арешту на майно є необхідність збереження речових доказів.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження з метою перешкоджання доказуванню.
Врахувавши наведені обставини, виникла необхідність у накладенні арешту на вищевказані речі, оскільки є достатні підстави вважати, що вони є речовими доказами у кримінальному провадженні.
Прокурор Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримує, просить задоволити з підстав, наведених у ньому.
Розглянувши клопотання прокурора Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_3 , вислухавши учасників судового провадження, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити частково, оскільки, згідно вимог ст. ст. 167, 170 Кримінального процесуального кодексу України, арешт майна проводиться на підставі ухвали слідчого судді з метою тимчасового позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно, а також у зв`язку з тим, що дане майно зберегло на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.
В даномукримінальному провадженнівище переліченемайно,яке буловилучено підчас оглядуземельних ділянокз кадастровиминомерами 6125587400:01:001:1044та 6125587400:01:001:1044, необхідно зберегти в такому стані, в якому воно було під час вилучення, а тому необхідно накласти на нього арешт з метою запобігання зникненню, втрати, знищенню, перетворенню, відчуженню.
Разом з тим, беручи до уваги те, що обмеження права власності має бути розумним та співрозмірним завданням кримінального провадження, а заборона ФГ «Скородинському» та ТОВ «Скородинський цегельний завод» користуватися належними їм транспортними засобами, порушує їхні права, слідча суддя вважає, що існують підстави для арешту цього майна в частині його розпорядження.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167, 170, 172, 173 Кримінального процесуального кодексу України, слідча суддя,
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання прокурора Чортківської окружної прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити частково.
Накласти арешт на наступні речові докази, які вилучено слідчим 09.08.2023: трактор колісний марки «МТЗ-80», з реєстраційним номером НОМЕР_1 ; бортовий причіп з реєстраційним номером НОМЕР_2 , з`єднаний з трактором марки МТЗ-80, з реєстраційним номером НОМЕР_1 , який навантажений сировиною, зовні схожою на корисну копалину суглинок; екскаватор марки «ЕО-3322», з реєстраційним номером НОМЕР_5 , шляхом заборони відчуження даних транспортних засобів та передати їх на відповідальне зберігання власникам ФГ «Скородинське» та ТОВ «Скородинський цегельний завод».
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 174 Кримінального процесуального кодексу України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досуд7ового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга Тернопільському апеляційному суду через Чортківський районний суд протягом п`яти днів з дня її оголошення, або в той же строк з дня отримання її копії.
Слідча суддя: /підпис/
Згідно з оригіналом
Оригінал ухвали знаходиться в кримінальному провадженні № 12023211110000423 від 05 липня 2023 року
Ухвала набрала законної сили « » р.
Слідча суддя: ОСОБА_1
Ухвалу видано « » року
Секретар:
Суд | Чортківський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112735216 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Чортківський районний суд Тернопільської області
Коломієць Н. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні