Справа № 639/3947/23
Провадження№1-кс/639/1273/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2023 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному 12.07.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120232261210000628 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що 04.07.2023 в 11.30 год. ОСОБА_5 перебувала за адресою - АДРЕСА_1 , коли невстановлена особа зателефонувала з номеру НОМЕР_1 та з використанням електронно-обчислювальної техніки шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами у розмірі 3860 гривень з картки ІНФОРМАЦІЯ_1 № НОМЕР_2 .
В подальшому під час досудового розслідування було проведено допит ОСОБА_5 в якості потерпілого.
Проведеним допитом встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 , є клієнтом AT « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та має банківську картку під № НОМЕР_2 , при цьому є користувачем мобільного додатку ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Так, 04.07.2023 близько 11.30 години потерпіла ОСОБА_5 знаходилась за місцем свого мешкання, коли її знайома на ім`я ОСОБА_6 повідомила, що потерпіла може відновити виплати від міжнародних організацій за допомогою сайту ЄДОПОМОГА, після чого ОСОБА_5 вирішила спробувати оформити заявку на вищевказаному сайті.
Надалі, потерпіла ОСОБА_5 за допомогою свого ПК зайшла на сайт ЄДОПОМОГА, який вона знайшла за пошуковою системою Google, після чого перебуваючи в якості користувача, її було перенаправлено для авторизації в чергову форму в якій потерпіла ввела свій мобільний номер телефону НОМЕР_3 , останні чотири цифри банківської картки ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_2 ) після чого також вказала пін-код від своєї банківської картки.
Одразу ж після проведеної потерпілою електронної операції на її мобільний телефой надійшов дзвінок з телефону НОМЕР_4 , в розмові бот повідомив їй код підтвердження авторизації, після чого потерпіла ОСОБА_5 ввела його в необхідну форму. Після чого повторила авторизацію ще декілька разів. Після повторної операції потерпілій на мобільний телефон надійшов телефонний дзвінок з номеру НОМЕР_5 , де також ботом було вказано код підтвердження операції (авторизації) який потерпіла ввела в відповідну строку.
В послідуючому через досить короткий час, 04.07.2023 о 11.38 годині до на мобільний додаток потерпілої Ощад24/7 надійшло повідомлення про списання грошових коштів у розмірі 1388 гривень 70 копійок. До даного переказу грошових коштів потерпіла мала жодного відношення.
Після вказаних подій, потерпіла пішла до найближчого банкомату та змінила пін-код від картки.
07.07.2023 на картку потерпілої надійшов пенсійний платіж у розмірі 2520 гривень. В той же день, у ввечері а саме -22.09 годині потерпіла ОСОБА_5 отримала на мобільний додаток Ощад24/7 повідомлення про списання грошових коштів у розмірі 2490 гривень. Після цього заблокувала картку, зрозумівши що і першу транзацію і другу з її рахунку зробили шахраї, пізніше ОСОБА_5 звернулася до поліції із відповідною заявою про злочин.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатйіх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою їх огляду та опрацювання, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові.
В судове засідання прокурор не з`явилась, надала клопотання про розгляд справи за її відсутності, клопотання просила задовольнити.
Інші учасники процесу у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). За загальним правилом, визначеним в ч.1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого, прокурора.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні покладено на слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.1 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:
1.) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;
2.) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.
Органом досудового розслідування доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, зазначена в мотивувальній частині клопотання, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що наявні підстави, передбачені ст.132, ч. ч. 5, 6 ст.163 КПК України, вважати, що вказана інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може знаходитись у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З огляду на викладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.132,160,162,163, 166 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів -задовольнити.
Надати слідчим СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУ НП в Харківській області: слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 ; старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_8 ; слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_9 ; слідчому СВ ВП № 1 ХРЗШ № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_10 ; слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 ; старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_12 ; старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_13 ; слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській області ОСОБА_16 , слідчмоу СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_17 , старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_18 , слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_19 , слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_20 , старшому слідчому СВ ВП № 1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області ОСОБА_21 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області, старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення копій документів та інших носіїв інформації (у тому числі електронних), що становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні: Акціонерне Товариство « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_6 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , або банківської установи, яка є його представником, філією, підрозділом у м. Харкові, щодо банківської картки: № НОМЕР_2 , а саме:
- документи реєстраційних (юридичних справ), документів про відкриття (закриття), обслуговування рахунків, свідоцтва, доручень, довідок, довіреностей, копій паспортів тощо;
- банківських карток з зразками підписів осіб, які уповноважені розпоряджатися рахунками;
- платіжних доручень, котрі надавалися в банк клієнтом;
- документів, що свідчать про отримання готівкових коштів в касі банку;
- відомості про рух грошових коштів по вищезазначеній банківській картці, в електронному вигляді та на паперовому носії, з зазначенням розгорнутих відомостей про контрагентів і їх кодів ЄДР або реєстраційних номерів облікової картки платника податку (відомості щодо фізичних осіб (повні анкетні дані, номери мобільних телефонів тощо), номери рахунку, суми, дати, часу та призначення платежів за період з 00:00 годин 04.07.2023 по 00:00 годин 08.07.2023;
- відомості щодо «ір»-адрес з яких проводилося з`єднання з банківською установою при доступі до системи інтернет-банкінгу при користуванні рахунками закріпленими за вищевказаною банківською карткою за період з 00:00 годин 04.07.2023 по 00:00 годин 08.07.2023;
Строк дії ухвали 2 місяці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112738814 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Чижиченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні